Teorie vraždy

Teorie vraždy https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415826/bmid_teorie-vrazdy-INg-415826.jpg 4 881 241

Naturalista série

Bioinformatik a lovec sériových vrahů Theo Cray dostane od FBI neoficiální nabídku vyšetřit podivnou dvojnásobnou vraždu. Došlo k ní na místě, kde zabiják, kterého Theo odhalil dříve, pohřbíval své oběti. Policie jako podezřelého zadržela forenzního technika, ten ale nikdy dříve neměl sklony k násilí, navíc je v šoku a na nic si nevzpomíná. A na skenu jeho mozku se objeví něco zvláštního. A abnormálního. Doktor Cray záhy zjistí, že se na místech činu pohybuje záhadný muž – muž, který je stejně geniální jako on sám…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Murder Theory , 2018

Nikusha
01.09.2020 4 z 5

Hned se mi vybavil můj oblíbenec Samuel L. Jackson ze snímku Kingsman. Když jsem si ho do role záporňáka představila, četla se knížka sama. Jinak obdobně jako u předchozích dílů, napětí se chvílemi vytrácí. Tento díl se mi ale asi ze všech tří líbil nejvíc. I když v tom asi hraje roli i dosazení Sama :)

Michelleta
26.08.2020 4 z 5

(SPOILER) Již třetí kniha od Andrew Maynea s velmi originálním, až zdánlivě futuristickým motivem, který čtenáři připadá až fantasmagorický, avšak, když se nad ním zamyslíme, tak co kdyby přeci...

Kniha byla, jak již je u tohoto autora zvykem, velmi čtivá a děj se zbytečně neprotahoval. Celkově byl příběh velmi barvitý a hezky plynul. Lehce mě zklamal konec knihy, kdy se Theo Cray změní na chvilku ve skoro typického "akčňáka-drsňáka" v nejnovějším modelu Tesly, nicméně se jedná o chvilkovou záležitost, která se dá zpracovat a poslední kapitola knihy tento "úlet" velmi rychle přebíjí a převažují konečné pozitivní pocity z knihy. A konečně...už se nemůžu dočkat říjnového pokračování! :) 4/5

Jess106
18.08.2020 5 z 5

Zatím nejlepší Teo. Oddychovka

Keporkakyně
18.08.2020 2 z 5

Tak tohle nebavilo.

cmelda26
14.08.2020 2 z 5

Po Šelmě za mě jedno velké zklamání , prvních 200 stran se skoro nic nedělo. Myšlenka zajímavá , ale to zpracování mě nenadchlo . Děj by vystačil na novelu a ne na 300 str román. Ještě mě čeká Hračkář tak věřím , že si u mě autor napraví reputaci.

patricia8137
13.08.2020 5 z 5

To je neuvěřitelné! Mohlo to takto skončiť? Jediné, čo ma mrzí je, že ešte nevyšla ďalšia kniha a nedozviem sa ako Theov príbeh bude pokračovať. Tretí diel zo série sa mi veľmi páčil, bolo to skvelé čítanie plné napätia a novej zaujímavej témy.

Simmminek
10.08.2020 4 z 5

První kniha, kterou jsem od autora četla a mám chuť si přečíst i předchozí dvě. Čtivá, napínavá, super děj a spád, fantastický konec. Někdy jsem se akorát ztrácela mezi odbornými slovy týkající se virů, biochemie apod. Jinak super!

Lenka0007
30.07.2020 2 z 5

Za mě nejslabší z celé série. Šelma příjemné překvapení, Hračkář mírné zklamaní, Teorie vraždy mě moc nebavila. Do dalších dílů už nepůjdu.

klaraskolkova
14.07.2020 3 z 5

Přečetla jsem Šelmu, která mě celkem zaujala, i když na plný počet hvězdiček by to nebylo. Hračkáře jsem nečetla, což je možná chyba (v Teorii vraždy je na něj občas odkázáno); nicméně Teorie vraždy se mezi moje nejoblíbenější knížky rozhodně nezařadí. Námět (spojení vyšetřování vraždy a vědy) je určitě zajímavý a originální, ale té vědy už tu bylo přeci jen trochu moc. Místy jsem měla chuť přeskočit sem tam nějaký odstavec, konec mě nijak nenadchnul a celkově si z knihy mnoho neodnáším.

Marosusu
11.07.2020 4 z 5

Prvé dve som dala na supu ale táto tretia nejak zaostávala...uvidíme čo bude ďalej ...:-)

EvaXxX
28.06.2020 4 z 5

Bohužel nejslabší z trojice....
Čte se dobře, ale TOP to prostě není...

TerezaaBaarova
26.06.2020 4 z 5

Tak a je konec série? - nebo ne? - díky otevřenému konci, nás autor navnadil na další knihu.
Třetí díl série Naturalista byl zase jiný, přitom stejný. Nedokážu říct, která ze tři knih byla lepší nebo horší. Všechny byly zvláštní a autentické.

Andrew Mayne píše prostě zvláštně a mně se to líbí, sérioví vrazi jako ikona pro sériového vraha, biologické téma, těžké pojmy, prolínání s knihami predešlými, za mě dobrý!

Opatov
22.06.2020 3 z 5

Četla jsem s nadšením první dva díly. Zajímavě popsané pátrání pomocí vědy. Ale tady už bylo té vědy nějak moc. Všeho moc škodí.

mi-380
21.06.2020 4 z 5

Za ne příliš originálním názvem se skrývá třetí příběh doktora Thea Craye. Proti němu tentokrát stojí rovnocenný soupeř - také vědec, biolog, génius. Jenže dva (géniové) už na mě bylo vysoké číslo. Oproti předchozím, naprosto originálním knihám, přibylo teorie, vzpomínání, zdlouhavých rozborů očekávaných soupeřových tahů a mezi to autor jako geparda do poklidného antilopího stáda vloží několik akčních a hororových scén s nízkou mírou uvěřitelnosti. Ale i přesto jsem se rád s Theem znovu setkal.
75 % (aktuálně 336 hodnotících je s průměrem 76 %).

Sabi163
16.06.2020

Autor neomrzí. Konec byl opravdu hodně nečekaný a nemůžu se dočkat další knihy.

Dáma s hrnstjm
14.06.2020 3 z 5

Za mne přeakčněno, překombinováno, bylo tam toho tolik, že víc už by se snad nevešlo... Stalo se hodně nereálných šíleností, z nichž nejhorší byla "ukrajinská" epizoda a zapojední dvou dalších ženských postav mi přišlo taky dost mimo. Kniha je napínavá, dobře se čte, ale z obsahu na mě čiší snaha šokovat za každou cenu. Vadilo mi taky časté opakování skutečností z Hračkáře, knihy vyšly rychle po sobě, to snad ani ten nejhloupější čtenář nemohl úplně všechno zapomenout a málokdo se pustí do třetího dílu série bez četby předchozích.

Katania
28.05.2020 4 z 5

Začínám této sérii přicházet na chuť. Konec byl pro mě opravdu šokující.

VeruB
28.05.2020 4 z 5

Jak děsivé v této době virové. Co se stane přesně ve chvíli, kdy peklo zamrzne a otevřou tam sjezdovky, které sjíždí Theo Cray?

Makyny
26.05.2020 2 z 5

Šelma byla skvělá, Hračkář výbornej a Teorie vraždy byla hrozná... :-( Těšila jsem se na konec série, ale tohle bylo hodně přitažené za vlasy. Nápad s virem asi jako joo, dobrý, ale v celku mi to přišlo hodně neuvěřitelný až nesmyslný, objevení vraha mi přišlo hodně náhodný a samotný hlavní hrdina mi lezl na nervy svým ,,všechno vím, všechno znám". Nejvíc se mi na knize líbila obálka.
Byla jsem hodně zklamaná.

knihomolka78
24.05.2020 3 z 5

První 2 knihy ze série byly moc pěkné, i když mi trochu vadil pomalejší rozjez a useknutý konec, bez vysvětlení, proč se tak pachatel choval. Ale tahle kniha mi fakt nesedla. Tady bylo prvních 100 stran neskutečně nudných, pak se teprve začala pořádně rýsovat nějaká zápletka, kde jsem ovšem nestačila zírat, jak se z milého, trošku asociálního, ale geniálního vědce stává arogantní pitomec, který je při pátrání po vrahovi ochotný udělat doslova cokoliv. Nejen, že z profesionálních vyšetřovatelů z řad policie a dalších bezpečnostních složek dělá nekompetentní idioty (to už bylo patrné v prvních dvou dílech), ale on sám jde za svým cílem doslova a do písmene přes mrtvoly. To, co udělal s Ukrajinci bylo příšerné a úplně jsem díky tomu na něj změnila názor. Navíc autor začíná v knihách psát o biologických zbraních, což mě trochu děsí. Ve druhém díle šlo o neškodné bakterie, ale nyní začíná autor přitvrzovat. Konec byl opět useknutý, i když tentokrát jinak (spíše otevřený, než ukončený), patrně bude příběh pokračovat v dalším díle. Další knihu si přečtu asi jen kvůli dokončení tohoto příběhu, ale nevím, jestli pak budu v tomto autorovi pokračovat (pokud tedy ještě nějaké knihy vyjdou).

vraždy thrillery věda

Andrew Mayne