Teorie vraždy

Teorie vraždy https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415826/bmid_teorie-vrazdy-INg-415826.jpg 4 880 241

Naturalista série

Bioinformatik a lovec sériových vrahů Theo Cray dostane od FBI neoficiální nabídku vyšetřit podivnou dvojnásobnou vraždu. Došlo k ní na místě, kde zabiják, kterého Theo odhalil dříve, pohřbíval své oběti. Policie jako podezřelého zadržela forenzního technika, ten ale nikdy dříve neměl sklony k násilí, navíc je v šoku a na nic si nevzpomíná. A na skenu jeho mozku se objeví něco zvláštního. A abnormálního. Doktor Cray záhy zjistí, že se na místech činu pohybuje záhadný muž – muž, který je stejně geniální jako on sám…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Murder Theory , 2018

bigben
01.12.2020 2 z 5

Už dvě předchozí knihy mě úplně neoslovily, tak jsem to zkusila do třetice a nic. Spousta odborných informací při kterých jsem se trochu ztrácela. A celá dějová linie mi přišla přitažená za vlasy.

crazyslunicko
30.11.2020 5 z 5

Tak tento díl se mi pořádně líbil. Není tam tolik krvavých vražd a není to o mrtvých dětech. Je to prostě o Theovi, který se všemu snaží přijít na kloub a nebojí se k tomu použít vládní vybavení. Když se začínají množit nevysvětlitelné vraždy, kdy se někomu naprosto změnila povaha člověka a chladnokrevně zabije své spolupracovníky, tak to chce víc odborníků. Do toho všeho mu někdo začne škodit v jeho vlastní laboratoři a vynášet informace ven... Otevřený konec je šikovný. Jsem zvědavá na pokračování...

hey123
27.11.2020 5 z 5

Dalši případ mého oblíbeného Thea. Tahle postava mě prostě baví, je totiz jina, než u ostatních detektivek.
Nejvic úsměvné mi přišlo, že je vlastně celá kniha o jako si zabijackem viru. To se v této situaci opravdu hodí.
Super dej, s otevřeným koncem, takze se moc těším na pokračování

kalache
17.11.2020 4 z 5

...snad je to jen teorie...

Luccinda
07.11.2020 4 z 5

Andrew Mayne je mým nejoblíbenějším autorem thrillerů, jeho knížky mi prostě sedí! Theo Cray je vynikající hlavní hrdina, který si dokáže poradit v každé situaci a jako vědec přináší do vyšetřování vražd netradiční postupy, které se v detektivkách běžně nevidí. Knížky jsou nabité různými vědeckými informacemi, což je zároveň ten hlavní důvod, proč spoustě čtenářů nesednou. Já mám to štěstí, že studuju obor aplikovaná ekologie, takže jsou mi přírodní vědy hodně blízké, a nejen že mě čtení baví, ale dokonce těm vědeckým postupům z velké části rozumím.

Další důvod, proč knižní sérii s Theo Crayem tolik miluju, je tematika sériových vrahů. Nevím proč, ale ze všech možných detektivních zápletek mě nejvíc baví právě sérioví vrazi. Andrew Mayne navíc pokaždé přijde s naprosto originálním a děsivým příběhem, u kterého mi běhá mráz po zádech. Bohužel musím říct, že v tomhle ohledu byla Teorie vraždy zatím nejslabší. Oproti Šelmě a Hračkáři tu bylo mnohem méně akce, více vědy a ani zápletka nebyla tak zajímavá jako v předchozích dvou knížkách.

Co mě naopak překvapilo bylo to, jak jsou jednotlivé díly série propojené. Autor se často vrací k předchozím případům a postavám, takže bych vám určitě doporučila číst jeho knížky popořadě, aby vám náhodou neunikly některé souvislosti. Teorie vraždy dokonce neměla úplně uzavřený konec, takže se nemůžu dočkat, až se pustím do dalšího dílu a dozvím se, jak se bude příběh Thea Craye vyvíjet dál!

ilčidlo
04.11.2020 4 z 5

Zase další bezva čtení

Lukeronka
20.10.2020 5 z 5

Bylo to zase skvělé, je to originální, hlavní hrdina občas trochu chytrák, ale takový on prostě je. A konec? Hmmm, co bude dál? :)

pavlusci
18.10.2020 5 z 5

Další naprosto skvělé pokračování!!! Pobavilo a zaujalo. Rychle potřebuju další díl!

careras.c
18.10.2020 5 z 5

pěkný čtení...je to sama teorie, ale líbilo se mi to..

Smiley96
14.10.2020 4 z 5

Theo opet nezklamal. Zase se s vervou a svym vtipem pustil do boje. A tentokrat s virem? Paradne nacasovana cetba k momentalni situaci kolem nas vsech. Mozna bych odpustila az presprilis odbornosti. V teto knize se s nimi roztrhl pytel. No kazdopadne, tesim se na dalsi, ten otevreny konec me nadchnul.

derminator
11.10.2020 4 z 5

V současné době dost aktuální téma ohledně virů. Ovšem teď ke knize. Nejlepší od autora je bezesporu šelma. Hračkar druhý v pořadí a Teorie vraždy by se dalo říci že jsou srovnatelné. Ze začátku nuda pak se děj pomalu rozjede a kniha baví. Dávám 70%.

Pavlnka
05.10.2020 4 z 5

Mě tyto technické věci fakt baví, ale nemám ráda otevřené konce. Uvidíme, co bude dále.

Strnady095
05.10.2020 1 z 5

... no dočteno, ale dalo to fušku a přemlouvání... hodně teorie, žádná detektivka...nechci napsat přímo blbost...

clarkens
05.10.2020 4 z 5

Je pravda, že od předchozích dílů se tato kniha lišila, ale i tak za mě skvělé čtení s poměrně aktuální tematikou. Těším se na další díl, poslední stránka mě nalákala a jsem ráda, že další díl vychází už tento týden!

adevis
30.09.2020 3 z 5

Čtení této knihy mi trvalo nezvykle dlouho. Teorie vraždy se mi ze série líbila zatím nejméně. Bylo tam až moc odborností, hodně složitostí. Chtěla jsem dát dvě hvězdy, ale Theo je prostě “sympoš”, takže si zaslouží hvězdu navíc. Doufám, že očekávaná novinka bude lepší!

čef
29.09.2020 5 z 5

V době virové epidemie se tato kniha čte obzvláště dobře. Dozvíme se toho dost na to, aby se nám z toho ještě více zamotala palice a prchli se někam otestovat. Ale až po dočtení té poslední stránky, jinak to nepustíte, tak je to napínavé.

Dandulka
28.09.2020 5 z 5

Tak mám takový pocit, jako by autor věděl něco víc než ostatní. Velmi se celý příběh podobá tomu, co se kolem nás děje dnes; to se mi moc nelíbí. Co v tom jen asi je?

gordon13
18.09.2020 3 z 5

Teorie vraždy je zcela průměrný thriller, až na pár zajímavostí mě ničím neoslnil, popravdě po čtrnácti dnech ani nevím o čem byl...

Kekik
17.09.2020 4 z 5

Bioinformatik Theo mě prostě baví.
Zajímavý příběh o vytvoření zabijáckého genu. Brrr. Nejhorší je vědomí, že by to mohla být pravda.
Obálka opět TOP.
Brzy vyjde další díl. A já se moc těším. Poslední věta je totiž třešničkou celé této knihy a na čtvrtý díl pořádně navnadila.

Petraxxx
09.09.2020 1 z 5

Tak tenhle třetí díl mě vůbec nebavil. Nuda, nuda a nuda.

vraždy thrillery věda

Andrew Mayne