Lupa

Lupa https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406885/bmid_lupa-0wd-406885.jpg 4 1405 1405

Naturalista série

Profesor Theo Cray sa aktívne zapája do hľadania najhorších sériových vrahov v histórii, pričom používa vlastné vedecké metódy. Z univerzitného výskumu ho vylúčia pre podozrenia, ktoré sa okolo neho nakopili po smrti jeho bývalej študentky a jej prenasledovateľa. Profesor Cray sa snaží dostať svoj život znova do normálnych koľají, lenže stretáva sa s ďalším nevyriešeným prípadom. Zúfalý otec nezvestného dieťaťa z chudobnej štvrte Los Angeles, ktorého osud si autority nevšímajú, sa obráti so žiadosťou o pomoc práve na Thea. Jedinou stopou po záhadnom únoscovi sú kresby ďalších detí a legendy o človeku s prezývkou Muž s hračkami, ktorý sa túla mestom. Theo pri odhaľovaní tajomstiev obklopujúcich Muža s hračkami musí opustiť svoj vedecký svet a vstúpiť tam, kde sny a nočné mory majú rovnakú dôležitosť ako realita. Pri riešení prípadu postupne prichádza na to, že ide o ďalekosiahle sprisahanie a že obetí stále nie je dosť.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Looking Glass , 2018

zuzana2599
30.04.2019 4 z 5

Skvěle propracovaný thriller, rychle se četl, bavil mě. Jen občas jsem se maličko nudila, když těch vědeckých termínů bylo na mě moc. Šelma mě zaujala trošku víc, byla přece jenom víc akční a napínavější. Více originální. Jinak dobré čtení. Milý Theo, jsi vážně zábavný chlapík a geniální vědec, jen tak dál !!

Morsie
29.04.2019 5 z 5

Ou, tak tohle bylo luxusní pošušňáníčko!

Já věděla, že mě Hračkář bude bavit - stačí pohled na obálku. Protože přiznejme si, ta obálka je geniální!
A u obálky genialita nekončí. Netušila jsem, že kabaretní kouzelník může takhle skvěle psát. A umí psát, protože při čtení jsem se vážně bála. Absolutně jsem nevnímala realitu a stala jsem se součástí příběhu.
Tohle nedokáže každý spisovatel. Takže klobouk dolů! Klidně i s příčeskem.

Hračkář je hodně uvěřitelný, hodně propracovaný a já ho ještě pořád vstřebávám. A počítám, že mi to ještě pár dní bude trvat.

Vynikající.

Zrzavá_Tereza
28.04.2019 2 z 5

Šelmou tenhle autor nasadil laťku vysoko, protože Šelma mě absolutně dostala. Ale tohle mi přišlo jen jako takové pokračování, aby někdo náhodou na Thea nezapomněl. Tady to prostě nějak nefungovalo. Přitom námět je boží a děsivý... Ale žádné napětí, žádné překvapení. Milý Theo, pro mě budeš pořád ten geniální pošuk, který dopadl sériového vraha, kterého ostatní považovali za medvěda. S Hračkářem ti to tentokrát moc nevyšlo.

rajcatko
26.04.2019 4 z 5

Za mě mnohem lepší závěr, než u Šelmy. Přesto děj postrádal napětí předchozího díla. Ale určitě doporučuji, čte se to samo.

Jido
26.04.2019 3 z 5

Těšila jsem se na pokračování Šelmy, ale tohle mi nějak nesedlo. Chvílemi jsem se i nudila. Škoda...

encyklopedie
21.04.2019 5 z 5

Pokud někdo četl jeho Šelmu, bylo tam v podstatě mnoho mrtvol, ale že by to byl brutální thriller....to ani náhodou....v tomto stylu napsal i Hračkáře....zase je tam dost mrtvých ...ale autor se nevyžívá v popisu brutalit ..... tyhle knihy jsou moc chytře napsané. Ukazují neskutečné možnosti při pátrání po pachatelích - pokud "pátrá" znalec, v tomto případě profesor....

maygirl
21.04.2019 5 z 5

Výborné, stejně jako první díl! Přečteno jedním dechem :-) Doporučuji!

Bezkyne9
20.04.2019 5 z 5

Me se jednoduse inteligentni, humorny a lehce arogantni Theo se srdcem na spravnem miste libi :)... I jeho netradicni vysetrovatelske metody... kniha si stejne jako Selma drzi napeti a stranky jen svisti, kniha je originalni a i pres hruznost pripadu zabavna... navic ty obalky ze ano :)

Ajuszka
19.04.2019 2 z 5

Ne a ne a ne.. Chvílemi jsem měla pocit,že listuju v nějaké encyklopedii,některé pasáže jsem přeskakovala..Samotný hon ma Hračkáře ušel,ale žádná sláva to taky nebyla. Já už si další knihu od tohoto autora nekoupím.

Lavender756
19.04.2019 4 z 5

Mnohem lepší,než Šelma, hlavně uvěřitelnější! Čte se sama,je to napínavé. Konce má Mayne slabší,ale i tak dobré čtení, dobra detektivka,opět jiná,než klasiky.

Tereziee
16.04.2019 3 z 5

Hračkáře bych rozdělila na 3 části. Nejdřív docela pomalý start, pak se knížka rozjede a získá si moji stoprocentní pozornost a nakonec velmi odflaknutý konec, kde mi chybí hlavně vysvětlení. Proč to tak bylo, proč si Hračkář počínal, tak jak počínal. Přišlo mi to strašně odflaknuté a se zbytečnou omáčkou okolo, která vůbec nemusela být. Protože jsem Šelmě dala 4* musím tady ubrat. Nechytlo mě to tolik jak první díl..ale ráda si přečtu pokračování. Theo je opravdu ojedinělá hlavní postava.

kneslova
14.04.2019 5 z 5

Šelma mě nijak zvlášť nezaujala , tak jsem k Hračkářovi přistupovala bez očekávání a ejhle velmi dobrá detektivka, Theo je mi sympatický, více než v první knize a jak zde bylo už napsáno,příběh je více uvěřitelný

Styblice
12.04.2019 4 z 5

Kniha s nádhernou obálku, krátké kapitoly se čtou samy, zajímavé a poutavé metody vyšetřování. Kniha určitě po Šelmě nezklamala. Hvězdičku ubírám za velice rychlý konec, čekala jsem nějaké “drama”. Těším na další díly :)

klaraj093
11.04.2019 5 z 5

Dokolaný! Stejně jako Šelma nezklamalo! Kniha vás vtáhne do děje a prostě musíte vědět jak Theo přišel na vraha!

biki
09.04.2019 5 z 5

Opět exkluzivní obálka a opět mírně znehodnocená nálepkou Bestseller. To je, aspoň v mém případě, to jediné, co bych knize mohla vytknout. Pokud jsem Šelmu hodnotila jako jeden z nejlepších thrillerů loňského roku, tak přestože máme za sebou jen tři měsíce roku nového, domnívám se, že totéž bude platit i pro Hračkáře. Theo nyní pracuje mimo akademickou půdu, proto není divu, že se dostává do konfliktu se ctižádostivými byrokraty, což jej nepřímo přivádí k dalšímu případu. Ten rozjezd se mi zas tak pomalý nezdá - co taky čekat po devíti letech, kdy je nutno sesbírat aspoň pár faktů z neustále se měnících podmínek problematických městských čtvrtí. Aspoň že policie je tu o něco méně rigidní než v předchozí knize. Theo také od minulého případu nezahálel a provedl pár opatření - "co kdyby náhodou" - která se mu teď setsakra hodí. I nyní je v knize uvedena a použita řada faktů z různých vědeckých oborů a jejich aplikace ve forenzní praxi, v kontrastu s tím pak setkání se stoupenci magie, respektive lidmi, kteří pověr využívají a zneužívají. Skryté pozadí celého případu je však skutečně šokující, díky tomu pak považuji Theovo jednání ve finále jako naprosto pochopitelné. Doufám, že na další knihu s tímto okouzlujícím (aspoň pro mě) hrdinou nebudeme čekat moc dlouho.

Lenny.Wolf
08.04.2019 4 z 5

Vůbec nevím co říct, mám ještě plno otázek, ale už je konec knihy :D Do toho mi obrovsky kručí v břiše, protože jsem jen četla a četla a nemohla se odtrhnout. Začátek byl sice trochu pomalejší, ale s první nalezenou kostí to nabralo ty správné otáčky. Díky krátkým kapitolám se to opět skvěle četlo a tentokrát to bylo uvěřitelnější než Šelma, těším se na další knihy s Theo Crayem.

Veru.Viti
08.04.2019 4 z 5

Hračkář určitě není špatná kniha. Jen jsem měla daleko větší očekávání. Po Šelmě, kterou jsem doslova musela zhltnout na jedno posezení, mě Hračkář nechával docela chladnou. Děj mě nedokázal vtáhnout natolik, abych se třeba jen malinko bála. Určitě jsem četla strašidelnější thrillery. Každopádně se čte krásně, takže nelituji.

Costanzo
06.04.2019 5 z 5

Šelma nasadila hodně vysokou laťku a na Hračkáře jsem se velmi těšila. Ten začátek byl trochu utahaný, začala jsem pociťovat mírné zklamání, ale naštěstí se to pak rozjelo takovým způsobem, že jsem nebyla schopna knihu odložit. Theovy vědecké pokusy mne opravdu bavily, strašně se mi líbily zajímavé myšlenky o legendárních masových vrazích, taky pohledy do minulosti ohledně vývoje forenzní techniky nebo struktury DNA. Kniha byla vynikající, mohu jen doporučit.

kytarka
06.04.2019 3 z 5

Po Šelmě přichází Theo Cray s dalším případem. Obrátí se na něj tatínek nezvěstného kluka, kluka který se ztratil před deseti lety. Otec je s jeho smrtí smířený. Nečeká, že se kluk najde, ale chce vědět co se stalo. Theo se rozhodne, že mu zkusí pomoci a využije Predox, systém který odhalí predátory. To co se pomalu Theovi otevírá je velmi nespokojivé.
Více realističtější než Šelma, hezčí obálka než u Šelmy. Co se týká obsahu knihy, tak začátek je opravdu pomalý. Pak přijde zvrat a začne být děj napínavý. Následně si spisovatel ztratí mou pozornost a už to není, tak skvělé. Kniha je fajn, zajímavá. Asi byla má očekávání moc veliká, kdybych neočekávala pořádnou pecku, tak by se mi kniha líbila daleko více.

Babouš
03.04.2019 5 z 5

Jak už tady bylo zmíněno, rozjezd je pomalejší, ale jakmile najdou ty věci na zahrádce a jakmile Theo Cray začne používat bakterie a mývaly k pátracím účelům, je to zase stejně zběsilá a mrazivá jízda jako Šelma až do výbušného finále. Andrew Mayne prostě umí.