Půlnoční dobrodružství

Půlnoční dobrodružství https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46325/pulnocni-dobrodruzst-46325.jpg 4 23 2

Naše tajemství série

V docela normálním městě žije Kamila, Šárka a Kristýna. Tři docela normální holky s obrovským tajemstvím. Aby se nikdo o něm nedozvěděl, šifrují si všechny dopisy. Kamila, Kristýna a Šárka jdou se třídou na exkurzi do městského muzea. Tam se však přihodí něco, co změní celý jejich život. Dostanou důležitý úkol. Na půlnoční party hrozí Kristýně opravdu velké nebezpečí.... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Svojtka & Co

Die Mitternachtsparty , 1999

Liduka
07.01.2021 2 z 5

Přečetla jsem kvůli čtenářské výzvě, ale podle mě to byla hrozná blbost :-D SPOILER: čekala jsem něco úplně jiného a ne mimozemšťana. Škoda.

kamibe
15.08.2012 4 z 5

To jsem hledala další knihy do školní knihovny. Tuhle jsem našla mezi zlevněnými, dovolili mi ji odnést a prolistovat. Nakonec jsem ji přečetla.
Připadá mi na ní několik věcí docela příjemných (výtek mám vskutku pomálu):
~ Má obrázky, a to docela hezké obrázky. (Vím, že děti mají raději knížky s obrázky. A tady jsem v obrázcích našla jen jednu chybičku – rámy nejsou plné vyřezávaných ropuch.)
~ Je tam šifrované písmo (To mají děti taky rády. Oceňuji to, protože to probouzí a rozvíjí logické myšlení.)
~ V textu jsem nenašla žádné pravopisné ani jiné chyby.
~ Vedlejší zápletky jsou stejně překvapivé jako ta hlavní, dokonce jsem si až do poslední chvíle myslela, že autor i tu hlavní nakonec vysvětlí nějak „vědecky“, takže nakonec pro mne byl konec také překvapením.
~ Moralizováním se nepodbízí (jen jakoby pod hladinou se tam dotýká toho, jak je dobré nějakým způsobem cvičit, nebo jak je důležité vědomí vlastní hodnoty, na druhou stranu hlavní hrdinky samozřejmě s oblibou pijí kolu a jedí čipsy)

Thomas Brezina
rakouská, 1963