Venuša zo zátoky (limitovaná edícia)

Venuša zo zátoky (limitovaná edícia) https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396933/bmid_venusa-zo-zatoky-limitovane-vydanie-BPT-396933.jpg 4 495 129

Limitované číslované a podpísané vydanie vo väčšom formáte s obálkou ilustrovanou Jozefom Gertlim Danglárom. Pohodovú prázdninovú atmosféru leta v roku 2009 naruší hrôzostrašný nález dievčenského tela bez hlavy a rúk. Torzo pláva v ramene rieky neďaleko lodenice, mladí športovci zažijú na tréningu ozajstný šok. O dva dni sa na opačnom konci mesta v zátoke rieky nájde odseknutá hlava. Prípad sa začne nepríjemne a hlavne nepredvídateľne zamotávať. Extrémne horúce leto komplikuje vyšetrovanie nielen milovníkom snehu a dažďa, akým je detektív Richard Krauz, ale aj odolnejším kolegom. Do života oddelenia vrážd v Našom Meste zasiahnu okrem rozsekaného dievčaťa aj iné tragické udalosti. Prvý raz od založenia samostatného oddelenia špecializujúceho sa na najzávažnejšie trestné činy zažijeme tragédiu priamo v radoch detektívov. Od tohto pamätného leta v roku 2009 vraždárska partia už nikdy nebude kompletná, ale úľavy im žiadny nadriadený funkcionár nepovolí. Realita býva občas krutá ‒ so stratami sa ráta na každom vojnovom poli, no boj treba doviesť do úspešného konca, nech sa osud vzpína, ako chce.... celý text

Abroš
14.11.2022 5 z 5

Doporučuji kombinovat s "Pochovaní zaživa".Další drsné případy mordparty.Čtivé,drsné

Pepina19
20.08.2022 5 z 5

Výborné jako vždy i když velmi drsné. Žádná detektivka pana Dána nezklamala.

klokan.1905
04.08.2022 5 z 5

Venuše ze zátoky...
Mám takový menší problém... Čtu chronologicky a momentálně už na mě čekají již jenom dva kousky... :-( Co nevidět se sice vrátím v čase se Studnou, která má v češtině vyjít na konci srpna, takže vlastně tři... Pak však budu muset čekat na překlady do češtiny (všechny dosud vyšlé díly v češtině mi zkrášlují knihovnu) a také na další tvorbu autora...
Musím však zmínit, že knihy Dominika Dána byly pro mě trefou do černého... Neskutečně si každou knihu s partou policistů z kanceláře číslo 141 užívám...
K samotné knize...
Tentokrát se bude vše odehrávat během letních prázdnin v roce 2009... Partou sportovců z loděnice je objeveno v řece torzo ženského těla... Tělo bez hlavy a rukou... Takže další zajímavý případ pro naší mordařskou partu... Více neprozradím...
Snad jenom, máte se nač těšit... ;-) Mně nezbývá než udělit pět hvězdiček...

SadUnicorn
04.08.2022 5 z 5

I při druhém čtení mě tahle kniha bavila stejně jako poprvé. Protože co dělat, když v jedné řece najdete tělo bez hlavy a hlavu bez těla, které k sobě nepatří? A přitom obě dívky přišly o hlavy tak neobvyklými a nápaditými způsoby, které je velmi těžké odhalit. Celkově je tahle kniha ale velmi smutná, co se příběhů členů oddělení vražd týče.
Ale tahle kniha rozhodně patří k těm povedenějším v sérii a k těm zajímavějším případům. Vyšetřování obou vražd spolu vlastně i souvisí a jedno napomůže druhé. Mám ráda tyhle logické ucelené případy, kde všechno do sebe pěkně zapadne. za mě nejvyšší možný počet.

Corso
01.08.2022 5 z 5

Vypocute ako audio. Taka nenapadna zahada s dvoma hlavami sa zmeni na morbidnu krvavu vrcholne sugestivnu masiarcinu. Uz chapem pojem "ked sa ti pri citani niecoho dviha kufor". (Predstavy v hlave su horsie ako vidiet to napr na obrazovke zinscenovane. Aj ked toto pisem, mam neprijemny pocit kdesi za ocami a pod temenom hlavy.
Dominik Dan prekrocil davno hranice regionalneho detektivkara, pisat anglicky, ma milionove predaje. V amerike by konkuroval Connellymu, pred "sto" rokmi McBainovmu 87. reviru. Preco mam tuto seriu rad? Pretoze je z nasich luhov a hajov, lebo reflektuje az neprijemne nedavnu dobu, lebo ma sympaticke postavy a lahko si ich oblubite, zvyknete si na ne po prvej knihe, po dvoch su uz ako vasi stari znami. Dialogy obcas ze by sa Tarantino mohol ucit, snad iba Pistanek a Taragel vedia pisat dialogy zaroven tak zemito, zabavne, uveritelne, realisticky bezprostredne. Zapletky a pripady su do detailov premyslene, patranie ide po realnych kolajach tazkej vysetrovatelskej driny. A konecne... je to vzdy skvele napisane!

hanzmb
14.07.2022 5 z 5

Pokud jde o krimi stránku, určitě se jedná o knihu z lepší poloviny autorovy tvorby. Zvolená témata nutí k hlubšímu zamyšlení. Čeho se však nedočkáte (nebo jen v minimální míře na začátku) jsou obligátní fórky mezi partou kriminalistů. Řekl bych, že jde o nejsmutnější knihu série. Navíc zůstává spousta otevřených věcí. Ale další díl navazuje chronologicky i vydavatelsky, tak snad se tam vše dořeší.

sankofka
07.07.2022 4 z 5

Moje první knížka od Dominika Dána a musím říct, že jsem byla spokojená. Ze začátku jsem byla z party vyšetřovatelů lehce zaskočena, bála jsem se, že mi nesednou, ale ve finále jsem se s nimi sžila a přirostli mi k srdci - hlavně Krauz :-) Knížka se skvěle četla a děj plynule navazoval - nenudila jsem se ani minutu. Na můj vkus možná příliš mnoho postav a některé dějové linky zbytečné, ale alespoň to bylo pestré. Jak bylo v některých recenzích napsáno, že byl případ docela masakr, mně to tak úplně nepřišlo - zřejmě nás, co milujeme Chrise Cartera, už jen tak něco nepřekvapí :-) ale jinak za 4 hvězdy a těším se na další díly!

tittanie
05.07.2022 5 z 5

Tak to byl jeden z nejvíce smutných dílů z této série. Myslela jsem, že jej přečtu za den, ale nějak jsem nemohla a posledních pár kapitol jsem si nechala na další den. A ještě další den po dočtení jsem z toho byla smutná.
No, případ byl masakr až neuvěřitelné. Ale četla jsem jedním dechem, a jsem zvědavá, jak to bude pokračovat v dalším díle.

janina66
09.03.2022 5 z 5

Skvělý, ale také dost drsný případ. Začíná to andulkou Kukiho. S Lindou, i Petrou také smutné. Celkově kniha výborná, ale zároveň trochu depresivní. Vyposlechla jsem ji audio a super.

ErikaKej
04.01.2022 4 z 5

Za mňa tento krát slabšie- ani jeden dej ma nechytil za srdce, dokonca som mala pocit akéhosi umelého vyhrotenia situácie.. Mne táto kniha až tak nesadla, môže to byť spôsobené aj tým že som ju počula ako audioknihu od pána Mňahončáka. Počkám si na českú verziu, kedže pán Geišberg žial už nič nenačita..

update- druhy krát prečitaná a dej ma tento krat chytil. Takze môj prvy dojem bol naozaj na základe dost slabého prednesu Martina Mnahončáka Knihu odporúčam ale nie v audioverzii..

smardice
03.01.2022 5 z 5

Tato kniha byla zatím nejnapínavější. Mám pocit, že čím více se spisovatel dostává k aktuálnímu letopočtu, tím více je příběh realističtější, mrazivější, a depresivnější. Detektivka jak má být, je zde dostatek napětí, zapletek i nečekané rozuzlení.

Lamanai
26.11.2021 5 z 5

Nó, tak tohle je paráda. Už jsem Dána pro sebe skoro odepsal, ve štosu knížek z knihovny byla úplně vespod a nijak jsem se do ní nehrnul. Jenže po začátku, kde jsem si říkal, že snad ani není možný, aby tak zkušený autor propálil všechny pointy hned na startu, to nabralo pořádný obrátky. Překvapivé pointy, přiměřená porce humoru vyvážená solidní dávkou lidskosti, spousta zajímavých informací. Tleskám!

kolacky
04.11.2021 5 z 5

Česneksmedem: Myslím, že opakování vět (případ Edo) je schválně, aby se zvýšila dramatičnost.

kolacky
04.11.2021 5 z 5

Navzdory tomu nešťastnému výstřelu uprostřed knihy musím dát pět hvězdiček. Skvěle vystavený příběh.

Janča089
20.07.2021 3 z 5

Mé první setkání s autorem.
Možná právě proto, že jsem tuto knihu četla jako první ze série, mi vyšetřovatelé nepřirostli k srdci. Z jejich soukromého života jsem se toho moc nedozvěděla, splynuli mi a pořádně jsem nevěděla kdo je kdo. Jejich humor mi moc neseděl, ale asi měl odlehčit neveselou detektivní práci.

Mudry
04.07.2021 5 z 5

Zase jeden kousek co by si zasloužil šestou hvězdičku. Nicméně byl to masakr, ještěže to trochu vyvážil Robin :-) .

Ladys
06.06.2021 4 z 5

Zase dobrá dánovka.
Popis vyšetřování případů je tak přirozený, že máte pocit, jako byste byli u toho a členům mordparty koukali přes rameno.
Trochu jsem se bál, aby to zas nebyl další rutinní zářez na pažbě vypsaného mazáka D. Dána, jako už jsem u některých jeho knih takový pocit měl.
Nestalo se a tak jsem si čtení užil i po xté a po další dánovce sáhnu s chutí.

Lumír23
09.05.2021 5 z 5

Tak toto je zase Dán v té nejlepší formě. Krátký rozjezd a pak už to jen frčí. Líbí se mi, že neidealizuje propojení dozorců nad zákonem a ty, co je živí právě jeho překračování. Samozřejmě, víme už o ještě výraznějším spojení, které zmizí až vymře současná soudcovská garnitura, ale toto jsou příběhy kriminálky.

viweb
13.04.2021 5 z 5

Několik jsem jich už přečetla ale tahle byla "maso". Opět mě autor nezklamal přečetla jsem jedním dechem. Doporučuji!

lenkavildomcova
27.02.2021 5 z 5