Venuša zo zátoky (limitovaná edícia)

Venuša zo zátoky (limitovaná edícia) https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396933/bmid_venusa-zo-zatoky-limitovane-vydanie-BPT-396933.jpg 4 495 129

Limitované číslované a podpísané vydanie vo väčšom formáte s obálkou ilustrovanou Jozefom Gertlim Danglárom. Pohodovú prázdninovú atmosféru leta v roku 2009 naruší hrôzostrašný nález dievčenského tela bez hlavy a rúk. Torzo pláva v ramene rieky neďaleko lodenice, mladí športovci zažijú na tréningu ozajstný šok. O dva dni sa na opačnom konci mesta v zátoke rieky nájde odseknutá hlava. Prípad sa začne nepríjemne a hlavne nepredvídateľne zamotávať. Extrémne horúce leto komplikuje vyšetrovanie nielen milovníkom snehu a dažďa, akým je detektív Richard Krauz, ale aj odolnejším kolegom. Do života oddelenia vrážd v Našom Meste zasiahnu okrem rozsekaného dievčaťa aj iné tragické udalosti. Prvý raz od založenia samostatného oddelenia špecializujúceho sa na najzávažnejšie trestné činy zažijeme tragédiu priamo v radoch detektívov. Od tohto pamätného leta v roku 2009 vraždárska partia už nikdy nebude kompletná, ale úľavy im žiadny nadriadený funkcionár nepovolí. Realita býva občas krutá ‒ so stratami sa ráta na každom vojnovom poli, no boj treba doviesť do úspešného konca, nech sa osud vzpína, ako chce.... celý text

IHT
23.03.2023 4 z 5

atmosfera zajimava, poutava, vysetrovani docela verohodne, ale souvislost mezi dvema tely byla hoooodne, opravdu hooooodne nepravdepodobna. Ze prekupnik zapomene na party DVD, ktere koupi za tezke prachy pro dalsiho kupce...?

knihovna1
20.03.2023 4 z 5

Poslouchala jsem také na ČRo. Detektivka se mi líbila, měla letní atmosféru, ale bylo to drsné a nechutné. Na začátku poslechu jsem byla nadšená, ale postupně mi přišel příběh sadistický. A to já nemám ráda. Holt začala jsem s Dominikem Dánem drsně. Doposud jsem pana autora neznala. Možná zkusím něco od D.D. dalšího.

Makii
18.03.2023 3 z 5

Poslouchala jsem na rozhlase. Nebylo to špatné, ale přišlo mi tam dost dějových linek, všechno se sice rozpletlo..., ale.. Nijak mě to nenalákalo si od tohoto autora něco ještě přečíst.

katerinn
18.03.2023 3 z 5

První třetina knihy skvělá, poté začalo napětí povolovat. Hledání vraha točícího se okolo dvojčat bylo napínavé, ale rozuzlení takové vlažné. Druhá linie hledání vraha nalezeného těla mě vůbec nechytla.

kob
13.03.2023 3 z 5

Poslouchala jsem na ČR2, ale přišlo mi to celé jakési divné. Rozhodně mě příběh nevtáhl a postrádala jsem napětí.

Dani25
12.03.2023 2 z 5

Počúvala som na Muj rozhlas počas zaspávania. Tak nič svetoborné to nebolo. Úvod fajn, ale potom napätie klesalo.

evelýny
11.03.2023 2 z 5

O co půjde v tomto příběhu odhadnete z jeho názvu.
Drsné, občas k poblití, trochu úchylné, místy naivní, mírně překombinované s úplně jednoduchým vyústěním, i když z něho trochu mrazí.

,,Ne každý úspěch musí být zalit pivem. Případy, které nemají hlavu ani patu, si pravou vraždařskou oslavu nezaslouží."

Mně nezbývá, než souhlasit.

Pro mě první příběh z pera Dominika Dána. První a na dlouhou dobu poslední.

P.S.: Humoru chlapců z mordparty se asi diví i Alexandros z Antiochie.

CRo2: Petr Stach čte proměnlivě snaživě

loolee
10.03.2023 2 z 5

(SPOILER) Jako mnozí přede mnou jsem poslouchala na můjRozhlas. Ale tak jako jo, dalo se, i když ohromená nejsem - více dějových linek v pohodě, množství souběhu "náhod", kdy oběti přicházejí o hlavu je divné a dost mě překvapilo, jaké štěstí měli policisté na svědky, kteří si vše tak detailně pamatují. Ke konci už to byla dost nuda, rozuzlení nezajímavé (ale ono to tak mnohdy asi bude, že za zločinem je něco zcela obyčejného, až malicherného). Neurazilo, nenadchlo, na poslouchání v autě a při běhu dobrý.

ivousekk
09.03.2023 4 z 5

Vynikajici. Odposlechnuto jako cetba na prokracovani. Zajimave, napeti lehce kolisalo. A co bylo nejlepsi? Nacteni. Petr Stach podal excelentni vykon. Diky nemu mela detektivka ty spravne grady a dokazala vtahnout.

vekkr
08.03.2023 4 z 5

AudioknihaČR ,dobře načtená.Je pravda,že tam to napětí spíš ubývalo,než gradovalo.Ale bavilo.

Kaja1
08.03.2023 4 z 5

Knihu jsem poslouchala ČR. Nebylo to špatné, ale na konci mi chybělo takové to napětí, když se chystá dopadení. To ta linka s dvojčaty byla napínavější.

Tída
07.03.2023 3 z 5

Moje první setkání s tolik vychvalovaným autorem a vlastně nevím, proč je tak oblíbený. Začátek byl dobrý, děj nabíral spád, ale po polovině se to celé rozpadlo. Některé linky pro mě byly těžko uvěřitelné a ten konec... odfláknutá slabota, jako kdyby to autor chtěl mít rychle za sebou. Poslouchala jsem na ČRo jako audioknihu a za první polovinu dávám 3*, i když nejraději bych dala 2,5

Anavi8912
07.03.2023 4 z 5

Knihu jsem poslouchala na Českém rozhlase v podání herce Petra Stacha. Zajímavá, napínavá, trochu drsná detektivka. Moje prvni setkaní s autorem Dominikem Dánem a určitě nebude poslední.

Andrea864
05.03.2023 4 z 5

Pěkná detektivka se zajímavou zápletkou, která je čtivá a má spád.

Plysolida
05.03.2023 4 z 5

poslouchala jsem na Českém rozhlasu, skvělý začátek, pěkně rozjeté, konec vyloženě slabý, tak nějak to vyšumělo. Moje první setkání s autorem.

bod
04.03.2023 1 z 5

Nedotčeno,nechápu to nadšení od ostatních čtenářů.A to mám detektivky ráda.

helenkan
03.03.2023 4 z 5

Pěkně napínavá a drsná detektivka. Mám pořádné mezery, je to teprve moje druhá od autora. Tahle poslechnutá jako audio. A skvěle načtená.

tereza1198
02.03.2023 3 z 5

První setkání s partou vyšetřovatelů. 27 díl série. Takže se nedivím, že jsem v tom měla bordel a netušila, kdo je kdo. Ale bylo to výborně napsané a já se pokusím dostat k dalším dílům a vezmu to pěkně od začátku.

hanap
28.02.2023 4 z 5

Další skvělá krimi, hodně drsné, napínavé vyprávění.

Vydra57
22.01.2023 5 z 5