Venuša zo zátoky (limitovaná edícia)

Venuša zo zátoky (limitovaná edícia) https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396933/bmid_venusa-zo-zatoky-limitovane-vydanie-BPT-396933.jpg 4 495 129

Limitované číslované a podpísané vydanie vo väčšom formáte s obálkou ilustrovanou Jozefom Gertlim Danglárom. Pohodovú prázdninovú atmosféru leta v roku 2009 naruší hrôzostrašný nález dievčenského tela bez hlavy a rúk. Torzo pláva v ramene rieky neďaleko lodenice, mladí športovci zažijú na tréningu ozajstný šok. O dva dni sa na opačnom konci mesta v zátoke rieky nájde odseknutá hlava. Prípad sa začne nepríjemne a hlavne nepredvídateľne zamotávať. Extrémne horúce leto komplikuje vyšetrovanie nielen milovníkom snehu a dažďa, akým je detektív Richard Krauz, ale aj odolnejším kolegom. Do života oddelenia vrážd v Našom Meste zasiahnu okrem rozsekaného dievčaťa aj iné tragické udalosti. Prvý raz od založenia samostatného oddelenia špecializujúceho sa na najzávažnejšie trestné činy zažijeme tragédiu priamo v radoch detektívov. Od tohto pamätného leta v roku 2009 vraždárska partia už nikdy nebude kompletná, ale úľavy im žiadny nadriadený funkcionár nepovolí. Realita býva občas krutá ‒ so stratami sa ráta na každom vojnovom poli, no boj treba doviesť do úspešného konca, nech sa osud vzpína, ako chce.... celý text

TomHr
17.03.2020 5 z 5

Je to už nějaký ten rok, co jsem se poprvé potkal s knihou Dominika Dána, byl to tehdá Červený kapitán. Od té doby jsem si vypěstoval závislost. Tyhle knížky se čtou jedním dechem, Dán čtenáře chytne a nepustí až do posledního písmenka. Přitom tak nějak tušíme, že se nejedná o stěžejní díla slovenské literatury, která za sto let budou tématem diplomových prací studentů slovenštiny. Dokonce nemůžu říct, že bych souzněl se všemi Dánovými světonázory.
Jedním z důvodů návykovosti je jistě přímočarý jazyk a zaměření na příběh. Jasný tah na bránu bez přílišných komplikací a vyumělkovaností. Autor velmi dobře zachází s dějovými liniemi, které proplete a pak v přesném pořadí rozmotává, aniž by čtenář resp. posluchač ztrácel přehled v ději a v postavách. V knihách se nabízí několik pachatelů a možných scénářů, to vše dospěje k překvapivému a jasnému závěru.
Důležitou devízou Dánových knih je důvěrná znalost prostředí policejních služeben a kanceláří, ale také podsvětí, vagabundů a jejich žargonu. Hlavní postavy jsou kriminalisté ze staré školy, kteří spoléhají na staré osvědčené postupy, třeba chodí dům od domu a vyptávají se svědků - to se v dnešních thrillerech moc nenosí.
Ano, hlavní postavy. Ty jsou také důležitým důvodem obliby Dánových detektivek. V dnešní době se staly módou stostránkové psychologické rozbory rozervaných postav, podrobné popisy každého hnutí mysli hrdinovy. Asi to má být známkou kvalitní literatury. U Dána se sáhodlouhé psychologie nedočkáte. Přesto: Krauze a spol. mám přímo před očima, jako osoby z masa a kostí, tuším, jak přemýšlejí, jaké jsou pohnutky jejich konání. Jsou to ochmelkové, lenoši, nevěrníci... vlastně jako my všichni obyčejní lidi. Tak se čtenář rád ztotožní s hrdinou příběhu, zejména když na jiném místě vystoupí do popředí odvaha, smysl pro čest a pro spravedlnost.
Zkrátka knihy Dominika Dána jistě patří k tomu lepšímu, co dnes nabízí detektivní žánr. Pro knihu Venuša zo zátoky všechno řečené platí jakbysmet.

mirka71
03.02.2020 5 z 5

Opět skvělý Dominik Dán tentokrát přitvrdil. Z knížky mi bylo smutno. Je tohle opravdu svět, ve kterém žijeme? Hned se vrhám na volné pokračování ,,Pochovaní zaživa" abych se dozvěděla, jak to s Petrou dopadne. Čím víc se blíží Dominik Dán ve svých příbězích současnosti, tím je drsnější. Naštěstí občas někdo z jeho detektivů zaperlí a tak se všechno stává snesitelnější a je o trochu snazší to vydýchat. Nejděsivější na jeho knížkách je, že od reality asi nebudou moc daleko....Ale jako již asi po 27 - tolik jeho knih jsem přečetla, děkuji za výborný čtenářský zážitek.

Hrozienko
28.01.2020

Drsne. Rozdychavala som.

Jaruš7
18.01.2020 4 z 5

Postupně série nabírá na drsnosti, která je zde samozřejmostí.
Jediná nitka pohody v příběhu byla v pojmenování složky případu.
Nadstavovací finty ve svačinových scénách byly spolu s akčním kurzem pro odvykací ukázky kuřáků za běhu policejní akce, coby produkt doby - kaz na vzhledu.
Jinak jen esence reality v bahně doby.
Čtivé, ale bez čtenářského nadšení z četby samé.

Jacinda123
05.01.2020 3 z 5

Pri predstave že niekto má naozaj také chúťky ako vrahovia s tohto príbehu sa mi obracia žalúdok.

tonysojka
02.01.2020 5 z 5

Nechtěl jsem dát pět hvězd,ale za popis pitvy Kukyho papouška a zápas člena zásahové jednotky s jiným papouškem v kleci, prostě musím.
:-)

ritz
13.12.2019 4 z 5

Dobře a poutavě napsaná kniha, za mě rušivý "žargon" policejních důstojníků. Ale asi si nemůžeme namlouvat, že to tak není i ve skutečnosti.

JIVaJaH
30.11.2019 3 z 5

První dotyk s knihou od tohoto autora. Slyšela jsem zleva prava chválu. Přiběh samotný byl poutavý, stále se něco dělo. Nějak mi ale od začatku neseděl celý policejní sbor a jejich hovory.

Gracian1964
28.11.2019 5 z 5

Táto dánovka sa mi páčila asi najviac. Zaujímavý príbeh, pútavé čítanie. Neprekážal mi ani pomalší rozjazd. Teším sa na pokračovanie.

Ivana11
17.11.2019 5 z 5

Myslím, že není třeba žádný komentář, bylo to skvělé jako vždy. Když sáhnu po jakékoliv knize D. D., je to pro mě jako návrat do známého prostředí, kde vládne pohoda, bezstarostnost a klid. U jiných knih jiných autorů to takto necítím.

Jiparis
06.11.2019 4 z 5

Zpočátku se příběh rozvíjel pomalu, druhá část už měla potřebný spád. Vede k zamyšlení kolik mezi námi žije lidí s nenormálními choutkami a D.Dán to umí přesvědčivě podat.

alnahu
09.10.2019 5 z 5

Moje třetí Dánovka a za mě nejlepší. Dalšī zamotaný případ,kdy je nalezeno v zátoce Dunaje torzo dívčího těla ,nedaleko od něj se najde hlava,ale ta k tělu nepatří. Detektivy z oddělení vražd čeká složitý případ dvou vražd .Opět je závěr překvapivý.Ale pro detektivy -ne každý případ končí úspěchem a proto tentokrát pro ně případ ,který nemá hlavu ani patu ,nejdou společně ani zapít.

Skawin
08.10.2019 5 z 5

Detektivky příliš nečtu, ale knihy Dominika Dána mě upoutaly svou syrovostí a zároveň čtivostí. Zručně vystavený a vypointovaný příběh Venuše ze zátoky to jenom dokazuje.

harena
29.09.2019 5 z 5

Opět dánovka jak má být. Napínavá, čtivá a já takřka v přímém přenosu sleduji, jak vyšetřují slovenští kriminalisté, protože to DD, jako jeden z nich, dobře zná a umí prodat. S netrpělivostí teď čekám na další pokračování, hlavně jak to dopadne s dvěma členy mordparty. Držím palce.

Dandy1
18.09.2019 5 z 5

Skvěle napsáno, bez zbytečných odboček a superhrdinných detektivů. Humor z kanclu dělá z detektivů normální lidi se svými vlastními starostmi a to se mi líbí. Děj je krásně vystavěn. Mít děti v podobném věku jako dvojčata, dala bych jim to přečíst, aby zjistili jak to ve světě drog chodí.

Greenfingers
16.09.2019 5 z 5

Dominik Dán opět předvedl, že umí napsat opravdu čtivou, zemitým humorem okořeněnou detektivku vycházející z reálného života. Jeho "vraždári" z Nového Města v mnohém připomínají detektivy z 87.revíru- hrdiny příběhů Ed McBaina. Navíc Dominik Dán ve Venuši ze zátoky značně "přitvrdil".Násilí, sex a drogy jsou zde zastoupeny v téměř stejném rozsahu jako u zmiňovaného klasika detektivního žánru. Tleskám a doporučuji.

Maarty
03.09.2019 5 z 5

Perfektní jako vždy.

Jitka6
26.08.2019 5 z 5

Knihy DD nezklamou!

edith79
06.08.2019 5 z 5

Pro mne tak trochu dojemná kniha od Dominika Dána. A to díky Burgerovi a jeho radě pro Richarda a taky díky Chosému a vůbec chování celé party vraždářů. Na druhou stranu hodně brutální díl, kde opět figuruje lidská hamižnost, touha po moci a penězích, pokřivené charaktery a absence svědomí. Každopádně je to zase na plný počet, protože Pan Dán mě opět nezklamal.

Patapuf
06.08.2019 5 z 5

Hodně dobrý... mám pocit, že pan Dán docela přitvrdil... i na jeho vkus... možná to tak i normálně chodí, ale na můj vkus se zachoval docela macešsky k hlavním hrdinům... a nemám rád, když něco není dotaženého do konce i když i tak to v životě chodí... a ten jejich humor.... za mě normálka.... něco podobného už sem zažil a je to prostě jenom obrana... člověk si to nesmí brát osobně... nic jiného v tom není...