Jednou nohou v hrobe

Jednou nohou v hrobe https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222228/bmid_jednou-nohou-v-hrobe-6Xt-222228.jpg 4 404 86

Každý nový prípad na oddelení vrážd sa začína tým, že nájdu rozstrieľanú alebo dobodanú mŕtvolu. Úlohou detektívov je ku každej mŕtvole vypátrať aspoň jedného možného páchateľa. Zvyčajne je to tak, ale v niektoré dni akoby sa celý svet pomiatol a všetko je naopak. Detektívi nájdu na smetisku pohodenú nohu a chýba im nielen vrah, ale aj zvyšok tela. Kým sa rozbehnú po horúcej stope, musia nájsť odpovede na základné otázky: Je to ženská, alebo mužská noha? Odrezali ju z mŕtvoly, alebo zaživa? Odrezal ju odborník, alebo je to hrubá mäsiarčina? A nezodpovedaná je aj najdôležitejšia otázka - kde je zvyšok tela? Hľadanie odpovedí je drina a všetkých iba zdržuje od pátrania po tom najdôležitejšom v celom prípade - po vrahovi s krvavou pílkou v šope. Aby toho nebolo dosť, Krauza rozboleli zuby, Chosému sa pohli močové kamene, Váňa v kancelárii skolaboval, lebo chudne a drží prísnu diétu, a šéf sa zbláznil, chce zaviesť trojzmenný pracovný čas. To zas bude na oddelení vrážd bláznivý týždeň...... celý text

haski
08.06.2020 5 z 5

Moc pěkná detektivka z našeho prostředí (Československo), Dobře vykreslené postavy a uvěřitelný příběh.

Jiparis
05.06.2020 4 z 5

Velmi dobrý příběh jako tomu u Dána bývá, zajímavé prostředí a skvěle vykreslené postavy.
Také se mi moc líbí, jak pěkně ji do češtiny přeložil p.Hanzlík.

pavlinka0250
30.05.2020 4 z 5

Další podařené dílko pana Dána.
Číst jeho knihy je sázka na jistotu, že se nebudete nudit.
****

kačenka80
26.05.2020 5 z 5

Dominik opět nezklamal. Je to jeden z mých oblíbených autorů. Jeho knihám snad ani nejde nic vytknout. To co píší v komentářích níže o bolesti zubů musím potvrdit. Taky jsem občas uvažovala jestli mě zuby nebolí :-D

Jitka6
02.05.2020 5 z 5

Dominik Dán nezklamal. Už se těším na další překlad.

Česneksmedem
22.04.2020 5 z 5

Tato nanejvýš perfektní kniha má v sobě jedno nebezpečné kouzlo. Stalo se mi to samé, co napsal Reat, a sice, že mě při čtení začal bolet zub. Takže se na tuto možnost připravte. Řekl bych, že se jedná o jednu z nejlepších knih Dominika Dána, co jsem prozatím četl. A ještě jednu drobnost. Pokud se vám bude v průběhu čtení zdát, že jste se vrátili v čase a čtete znova to samé, nepůjde s největší pravděpodobností ani o příliš silný vypitý alkohol, ani o záhadný bílý prášek. Knihu moc a moc doporučuji!!!

MichalHoráček
05.04.2020 5 z 5

Co dodat.... Zatím mě ještě ani jedna jeho kniha nezklamala a vždy se těším na další. Je to svižně psané, žádné zdržování, je tam napětí ale i humor.

Reat
25.03.2020 5 z 5

Ani už moc netuším, jakými slovy to zase vychválit. Stokrát stejně a přitom jinak, opětovně maximálně kvalitně - to je prostě Domink Dán. Během čtení, věřte nevěřte, mě bolel zub jako už dlouho ne, takže jsem s Krauzem soucítil do morku....nervů. Chosé je opět svůdník par excellence a pobavil mě Váňa se svojí hubnoucí procedurou. Jako teenager jsem měl Foglarovky, Steklačovky, jako dospělý muž (snad si moc nefandím) mám Dána a moje pocity jsou pořád tak krásně stejně povznášející..... Díky, tisíceré díky za to!!!

Lolila
22.03.2020 4 z 5

Ďalšia dobrá dánovka. Akčné, vtipné, zo života,.....

Ivana11
01.03.2020 5 z 5

Jako vždy paráda. Jen mě trochu mrzí, že knihy D. D. u nás nejsou vydávány popořadě, jak na sebe navazují. Až budou vydány všechny, budu je muset přečíst znovu tak, jak jdou po sobě. Ale i tak si je přečtu znovu ráda, jelikož pro mě D. D. nemá konkurenci.

TomHr
27.02.2020 4 z 5

Nalezená noha je leitmotivem docela spletitého, až trochu rozháraného příběhu. Děj odsýpá, knížka je čtivá, dokáže čtenáře vtáhnout. V hlavní roli staří známí hrdinové, objeví se různé typy vagabundů a také dáma "Na podpätkoch". Nakonec se vše vysvětlí, pointa nechybí, ale tentokrát mám na konci knihy pocit, že méně by bylo více.

oskli
11.11.2019 5 z 5

Výborné, jako vždy! Tentokrát okořeněné zdravotními neduhy všeho druhu, které ovládnou oddělení vražd (Krauze bolí zub, Váňa hubne, Chozé s potížemi tam dole... :-) ) I prostředí módních salónů mě bavilo a Tiborův hlásek v podání pana Geišberga? Prostě geniální! Musím říct, že co do poslechu řadím tenhle díl mezi nejpovedenější (ale skvělé jsou všechny).

davaprd
08.07.2019 5 z 5

zajímavý příběh, opět černý humor a slovní hříčky, které zpestřují děj

babystar
04.06.2019 5 z 5

Poslechla jsem si knihu ve výborném přednesu Mariána Geišberga. A zase to bylo zajímavé. Hodně z prostředí módních návrhářů, hodně z prostředí bývalých muklů a samozřejmě hodně z prostředí policie. Tentokrát se hledali pachatelé jedné bankovní loupeže a tělo k jedné na smetišti pohozené noze. A i když vše postupně vypadalo jako jeden případ, nakonec se překvapivě přece jen jednalo o případy dva.

Kortez
25.04.2019 5 z 5

Kniha poslechnutá díky skvělému přednesu Mariána Geišberga.
Každá dánovka je tak krásně jiná a přitom všechny mají něco společného. Soukromí a v tomhle případě i zdravotní problémy osazenstva oddělení vražd. Jiná zase příběhem, který začal na smetišti, netradičně.

wiix
03.04.2019 4 z 5

Veľmi čitateľná a príjemná kniha!

mi-380
01.04.2019 4 z 5

Dominik Dán a Marián Geišberg – sázka na jistotu. Tentokrát je detektivka (zábavná jako obvykle) z domácího prostředí Nášho Mesta říznutá doktorskou pohádkou v poměru 1 : 1.
Krauze bolí zub, Chozé má urologické problémy, Váňa hubne, někomu uříznou nohu, jinému rozřežou lýtko a patologie je plná bledých studentů.
85 % (170 hodnotících je právě na stejném průměru 85 %).

Šéf sa odrazil od operadla, prudko vstal.
„Ste normálni?“ skočil Krauzovi do reči. „No povedzte mi, či ste normálni! V tejto situácii sa hodíte všetci na maródku? A mňa tu necháte samého? Ako bude oddelenie fungovať?“
„Šéfe, to je náhoda…“
„Drž hubu, Rišo, lebo ťa prehryznem na polovicu! Aj tak je to iba tvoja vina!“ zúril šéf.
„Ale prečo?“
„Lebo furt musíš pi…“

P.S. Volně navazuje na knihu Na podpätkoch.

medlovice
28.03.2019 4 z 5

Můj žaludek trochu protestoval, ty popisy jsou velmi věrohodné , autor se v tom pitvání tentokrát vyžíval a já si snažila nepředstavovat si některé scény.

petr4927
23.03.2019 5 z 5

Před nedávnem jsem pustil do Venuše zo zátoky a tak se mi líbila, že jsem se rozhodl přečíst si od DD něco dalšího. Jednou nohou v hrobe má spád a rozhodně doporučuju, pokud máte rádi detektivky.

tygřík2
18.03.2019 5 z 5

Takto napsaná a namluvená kniha se mi nikdy nemůže oposlouchat. Zaujme, pobaví, postraší, tu a tam poučí. Oba páni ( spisovatel i interpret) si stále drží svůj, nutno podotknout velmi vysoký, standard. Nuda se jich bojí a zdaleka se jim vyhýbá.

krimi

Dominik Dán
slovenská, 1955
2016  89%Smrť na druhom brehu
2007  91%Cela číslo 17
2005  83%Popol všetkých zarovná
2012  89%Uzol
2013  89%Básnik

Kniha Jednou nohou v hrobe je v