Jednou nohou v hrobe

Jednou nohou v hrobe https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222228/bmid_jednou-nohou-v-hrobe-6Xt-222228.jpg 4 404 86

Každý nový prípad na oddelení vrážd sa začína tým, že nájdu rozstrieľanú alebo dobodanú mŕtvolu. Úlohou detektívov je ku každej mŕtvole vypátrať aspoň jedného možného páchateľa. Zvyčajne je to tak, ale v niektoré dni akoby sa celý svet pomiatol a všetko je naopak. Detektívi nájdu na smetisku pohodenú nohu a chýba im nielen vrah, ale aj zvyšok tela. Kým sa rozbehnú po horúcej stope, musia nájsť odpovede na základné otázky: Je to ženská, alebo mužská noha? Odrezali ju z mŕtvoly, alebo zaživa? Odrezal ju odborník, alebo je to hrubá mäsiarčina? A nezodpovedaná je aj najdôležitejšia otázka - kde je zvyšok tela? Hľadanie odpovedí je drina a všetkých iba zdržuje od pátrania po tom najdôležitejšom v celom prípade - po vrahovi s krvavou pílkou v šope. Aby toho nebolo dosť, Krauza rozboleli zuby, Chosému sa pohli močové kamene, Váňa v kancelárii skolaboval, lebo chudne a drží prísnu diétu, a šéf sa zbláznil, chce zaviesť trojzmenný pracovný čas. To zas bude na oddelení vrážd bláznivý týždeň...... celý text

callahanh
02.12.2021 4 z 5

Knihy Dominika Dána se ve své podstatě dají hodnotit všechny stejně, což ale neznamená, že by měly být nějak nezajímavé, ba naopak. I tato je napsaná velmi dobře, čtivě, má spád a působí realisticky. Znalý čtenář se zase o kousek přiblíží oblíbeným hrdinům, kterým se tentokrát lepí smůla na paty a provázejí je zdravotní neduhy, o to lidštěji pak působí. Dokud se román pohybuje v rovině zločinu a vyšetřování, není si nač stěžovat, protože dva zdánlivě nesouvisející případy se jako vždy náhodou propletou, aniž by to ale působilo nějak vynuceně. Jakmile ale otěže převezme parta zločinců, už děj není tak zajímavý a přece jen v něm chybí špičkování policistů, a i když je trápení pachatelů, jimž se situace vymkla z rukou, atraktivní, nemá potřebný náboj a částečně postrádá napětí, protože čtenář logicky osudy těchto "výrostků" tolik neprožívá. To ale částečně napraví konec, který vše propojí, je typicky dánovský a znovu po něm zůstane určitá pachuť, která ale zároveň je tím, co dělá Dána Dánem. 70 %

smardice
26.10.2021 5 z 5

Chronologicky navazuje na "Na podpatkoch" Nedá se tomu nic vytknout. Ať se jedná o autenticky a věrohodně popsaných momentů z pitevny, popis zdravotních problémů některých detektivů, vykreslení postav zločinců, či svět mody. A samozřejmě nechybí špičkování mezi detektivy. Takže za mě zase skvělé a ještě jednou skvělé!!

kolacky
03.10.2021 5 z 5

Zírám! Žádná politika, jenom vynikající zamotaný-é příběh-y, které se na konci pěkně pospojují. Skvelá robota, ubolení detektívi!

klokan.1905
09.09.2021 5 z 5

Jednou nohou v hrobě...
Stále se snažím číst tuto fantastickou sérii chronologicky... Je to složité, DD mezitím již opět pracoval a vložil další napsané knihy do mé, již chronologicky přečtené řady...
Kdybyste na knihu narazili, tak bych Vám určitě doporučil přečíst si nejprve díl Na podpatcích, protože díl Jednou nohou v hrobě na něj dost navazuje, zejména pak v osobě podnikatelky Zory Kowalské...
Tento díl začíná na skládce, kde cikánské děti objeví část lidské nohy... Je na partě našich detektivů z oddělení vražd, aby zjistili, zda se jedná o nohu mužskou nebo ženskou, případně zda byla odříznuta mrtvole nebo zaživa, dále zda byla uříznuta odborně nebo to byla pořádná řezničina... Další důležitou otázkou zůstává, kde se nachází zbytek těla...
Podaří se partě z oddělení vražd odhalit a dopadnout vraha? Vše se dozvíte po přečtení 70 kapitol, které obsahují dohromady 335 stran...
U mě opět za pět...

viweb
21.07.2021 3 z 5

Malinko slabší počin, četla jsem i lepší, ale pořád se k němu ráda vracím. Pro milovníky krimi doporučuji. Mohla by se líbit.

hanzmb
15.06.2021 5 z 5

Jako celek spíše průměrná dánovka. Respektive dvourychlostní. V první polovině si opravdu užíváte to, co je pro autora typické - zajímavý případ a neustálé jiskření mezi partou z kriminálky. Pak ale přejímají hlavní dějovou linku zločinci, a už to tak čtenáře nedrží. Navíc pak přichází nepochopitelné retrospektivní opakování některých dějů z první části. Tohle ctrl c/ctrl v si autor mohl odpustit. Takže spíš 4,5 *.

janina66
19.05.2021 5 z 5

Myslím, že jedna z těch nejlepších. Výborně vykresleny povahy všech zúčastněných, zejména trojice, která spáchala loupež banky. Další výborná druhá linka vyšetřování zmizení mladé manželky, tanečnice. Kniha měla spád a já se nenudila.

Mudry
12.05.2021 5 z 5

Čtivé , vtipné, napínavé jako vždy. Zoru jsem si hodila k zrzavému estébákovi do pomyslného šuplíčku s nápisem " boží mlýny " a doufám, že se o nich v dalších dílech ještě dočtu.

Abroš
11.05.2021 5 z 5

Další z jeho jednozátahovek.Skvělé.Budu se opakovat.Žádná omáčka,čtivý děj.

tonysojka
22.02.2021 4 z 5

Za sebe uvádím, že pro mne je lepší číst knihy Dominika Dána v delších časových rozestupech. Rádoby drsné kriminalistické vtípky a naturalismus takhle neupadají do trapnosti,nudnosti a předvídatelnosti, takže spolu s mou upadající pamětí se mně každá kniha zdá osvěžující a vtipnou. Jako historické retro s telefony pevných linek a faxů a psacích strojů velmi zábavné.
Takový fantasy kriminální mýtus zdá se mi že to je.
Doufám, že se nepletu a realita je jiná.
:-)

SilvieSisinka
29.10.2020 4 z 5

Pro mě jsou jeho knihy oddechové. Jen konec má vždy velice napínavý. Tam je to až horor.

Danuše7
24.10.2020 5 z 5

Za živote ledacos, tedy život přinese i zvláštní věci. Přesně jako v této knize.

klaraskolkova
23.10.2020 5 z 5

Moje první kniha od Dominika Dána a už teď vím, že určitě ne poslední.

o_mega
11.10.2020 5 z 5

SUPER!!! Slubny zaciatok, gradujuci zaver, kratke kapitoly, klasicke podpichovačky, JUJ dobre sa čítalo :) Nastvalo len to, ze tu MEGAMRCHU sa nepodarilo .... snad nabuduce

harena
05.10.2020 5 z 5

Zase velká spokojenost, i tady dokáže DD přimět čtenáře, aby knihu přečetli na jeden zátah. Napínavé, vtipné, ale myslím, že se tady mluví víc sprostě, než v jiných dílech, ale to bude asi tím, že Krauze tak bolely zuby. Výhoda dánovek je, že co člověk očekává, to také dostane. Jinak v české detektivní tvorbě určitě nadprůměr.

marci8
28.09.2020 2 z 5

Kniha je jednoduchá, dobře se čte. Je vtipná, to je největší klad. Zápletka není příliš složitá. Na dlouhou cestu vlakem mi ale dobře posloužila.

Radka1911
19.09.2020 5 z 5

Další perfektní detektivka. Autor je v současné době pokládán za nejlepšího slovenského spisovatele, a rozhodně souhlasím.

Faila
12.09.2020 4 z 5

Dánův styl mi přijde prostě skvělý. Knihy mají spád, jsou plné zajímavých nápadů a (opravdu) nečekaných zvratů. Každý díl je trochu jiný, všechny jsou ale stejně dobré.

Petronela16
10.09.2020 5 z 5

Veľmi dobre počteničko či v mojom prípade vlastne popočúvaničko.Typicka danovka so všetkým čo k jeho knihám patrí .

Greenfingers
20.06.2020 5 z 5

Někdy se mi stane, že se začtu do knížky a po několika stránkách zjistím, že je mi její obsah nějak povědomý. Tohle je i případ "Jedné nohy v hrobě".
Bohužel, už si ani nevzpomenu, kdy přesně jsem ji měl půjčenou z knihovny (myslím tu knihu, ne nohu).
V každém případě se jedná o klasickou "Dánovku" se vším všudy a proto nemohu hodnotit jinak než pěti hvězdičkami.

krimi

Dominik Dán
slovenská, 1955
2016  89%Smrť na druhom brehu
2007  91%Cela číslo 17
2005  83%Popol všetkých zarovná
2012  89%Uzol
2013  89%Básnik

Kniha Jednou nohou v hrobe je v