Jednou nohou v hrobe

Jednou nohou v hrobe https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222228/bmid_jednou-nohou-v-hrobe-6Xt-222228.jpg 4 404 86

Každý nový prípad na oddelení vrážd sa začína tým, že nájdu rozstrieľanú alebo dobodanú mŕtvolu. Úlohou detektívov je ku každej mŕtvole vypátrať aspoň jedného možného páchateľa. Zvyčajne je to tak, ale v niektoré dni akoby sa celý svet pomiatol a všetko je naopak. Detektívi nájdu na smetisku pohodenú nohu a chýba im nielen vrah, ale aj zvyšok tela. Kým sa rozbehnú po horúcej stope, musia nájsť odpovede na základné otázky: Je to ženská, alebo mužská noha? Odrezali ju z mŕtvoly, alebo zaživa? Odrezal ju odborník, alebo je to hrubá mäsiarčina? A nezodpovedaná je aj najdôležitejšia otázka - kde je zvyšok tela? Hľadanie odpovedí je drina a všetkých iba zdržuje od pátrania po tom najdôležitejšom v celom prípade - po vrahovi s krvavou pílkou v šope. Aby toho nebolo dosť, Krauza rozboleli zuby, Chosému sa pohli močové kamene, Váňa v kancelárii skolaboval, lebo chudne a drží prísnu diétu, a šéf sa zbláznil, chce zaviesť trojzmenný pracovný čas. To zas bude na oddelení vrážd bláznivý týždeň...... celý text

zork
05.02.2019 4 z 5

Z môjho pohľadu bola táto kniha z tých slabších, ale stále dobre čítanie.

marketa6511
26.12.2018 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknížku a moc bavila ... autorův styl a jazyk, zápletka, všechno na jedničku.

Chesterton
08.12.2018 2 z 5

[audiokniha]
Tak nevím jestli jsem jen přesycená stylem autora nebo opravdu trochu klesá úroveň jeho knih? Vždy jsem oceňovala humor a autenticky realistickou policejní atmosféru, ale v posledních knihách jako by převažovaly tyto kulisy nad skutečnou detektivkou. Navíc spousty vycpávek v podobě zdravotních problémů. Poslouchám audioknihu v originále, ale chvílemi se trochu nudím. Natolik se to vleče, že mě snad i přestalo zajímat rozuzlení příběhu. Neodložím asi jen kvůli dokonalému podání Mariána Geišberga.

Iv8
23.09.2018 5 z 5

Pohodové čtení o jednom obyčejném policejním oddělení, kde občas padne i dobrý "kameňák". Příběh není sice moc složitý, ale aspoň si čtenář nemusí tolik namáhat hlavu a může u čtení víc odpočívat. Proč ne?

ivoiro
18.08.2018 5 z 5

Skvělé, skvělé. Těžko napsat něco jiného. Tento autor to prostě umí.

pavčape
05.08.2018 5 z 5

Jednou nohou v hrobe "přečteno" jako audiokniha. Asi hodnotím nespravedlivě, když dávám všem dánovkám 4-5 hvězdiček, ale tak to prostě je. Jeho knížky se čtou velice dobře, mají spád, mají děj, je v nich spousta reality a bohužel ne vždy je zlo potrestáno dobrem, jak tomu bylo i v tomto příběhu. Na konci jsem byla frustrovaná stejně jako oni, když zjistili, že pokud nechtějí dostat kolegu do maléru, musí to nechat být... Co? To psát nebudu, prozradila bych pointu! :-)

Jessica007
05.07.2018 4 z 5

Další kniha od Dominika Dána a opět se mi líbila. Dost se v ní probírá i soukromí postav a také zdravotní problémy - třeba se zubem, nebo jiné problémy - třeba s nadváhou. Takže je to detektivní příběh, kde je rozkryta psychologie postav, popsány motivy k jejich jednání, nechybí ani humor, navíc je v knížce dost reálií.

Lotka
15.04.2018 4 z 5

Jak detektivní příběh, tak i zdravotní neduhy hrdinů jsou podány autorem opět s napětím i vtipem. Další podařená.

bábuška
07.03.2018 5 z 5

Opět jedna z knih mého oblíbeného autora. Tentokrát mimo zapeklitých dvou případů kdy se nakonec ukáže že patří k sobě, postihuje jednoho za druhým z našich hrdinů nějaký zdravotní problém. Velice pěkný příběh, mohu směle doporučit, stejně jako ostatní od Dominika Dána.

PetK
26.12.2017 4 z 5

Klasika, která mě nikdy nezklame. Jen doufám, že Dán bude psát dál a všechny knihy budou dál i ve skvělé slovenské audioverzi. Začínám na nich být dost závislá a pomalu se chronologicky blížím ke konci...

konicekbily
23.12.2017 4 z 5

Dobrá kniha autora, není to jeho nejlepší, ale hraje se mnou "fair play" - snaží se vše vysvětlit a já se snažím vše pochopit. Příště si zase od něj něco přečtu - a rád.

Ivan F
13.11.2017 4 z 5

Áno, čítanie ma bavilo, stránky pekne odsýpali, príbeh sa odvíjal jedna radosť. Mám za sebou niekoľko "dánoviek" a stále ma bavia. Bavia ma, pretože je v nich slovenská realita založená na skutočnosti, príbehy nie sú umelé. Jediný ich nešvár je v tom, že autor chce byť poplatný širokým masám a humor, tak typický pre policajtov, nie každému sedí. Presne, ako mne. Je to však čisto moja subjektívna záležitosť. Ako celok je kniha super, avšak na Uzol, ani jedna kniha nedosahuje - a to ani táto. Napriek mojim výhradám je kniha výborné oddychové čítanie. Len tak ďalej.

Kerberos
19.06.2017 5 z 5

Dána čtu zásadně v slovenštině,baví mě ta lidovost a přirozenost.

tlllk
20.03.2017 4 z 5

To opakovanie deja som postrehol v jeho knihách prvý krát, bolo to dosť otravné , akoby sa mu nechcelo, na druhu stranu konečne menej politiky. Ak o celok to ušlo...

Jaruš7
17.01.2017 5 z 5

Skvělé, smetánka i plebs velkoměsta zde mají prostor pro city, závislosti a drsnou realitu s pachem peněz za každou cenu. Autor každé postavě dává punc lidské originality se vším všudy.
Citát : "On je transvestita. A to je čo ? To akože stále cestuje? " Knižní to droga.

edith79
11.01.2017 5 z 5

Co napsat? Že mě to zase bavilo? Že Dominik Dán je autor od kterého se nemůžete odtrhnout? Že se těším na další jeho knihy? Že píše poutavě, napínavě a vtipně? Odpověď na všechny otázky je ANO.

Joges
21.11.2016 5 z 5

Dominik Dán je zárukou kvality. Tolik kliček a oboček od hlavního případu a v žádné se neztatil, každou dokončil a uzavřel. To každý hned tak neumí. Jednou nohou v hrobě je spletitý případ, vlastně je to několik případů pohromadě, které parta z Nového města téměř všechny vyřeší a uzavře. Kromě sžíravého napětí poskytuje kniha i tradiční zábavu, proto bez zaváhání uděluji plný počet bodů. Dán je silně návykový, tak už se těším na nějaký jeho další trhák.

Foks
29.09.2016 5 z 5

Už tu nebudu psát, jak moc se mi další Dánovka líbila. Tam je to bez debat za plný počet. Jen mě u tohoto dílu štve, že duo Krauz/Chozé zase nedostali tu mrchu Kowalskou. :-)

Ladiva
08.09.2016 4 z 5

Výborná detektívka,len ma trochu poplietlo keď autor tú istú časovú líniu zobrazil za sebou z pohľadu vyšetrovateľa, aj páchateľa.

ViolettaCh.
29.07.2016 3 z 5

Dán je můj oblíbený autor, ale tomuto kusu dávám 3 hvězdičky. Ten konec byl takový divný ...

krimi

Dominik Dán
slovenská, 1955
2016  89%Smrť na druhom brehu
2007  91%Cela číslo 17
2005  83%Popol všetkých zarovná
2012  89%Uzol
2013  89%Básnik

Kniha Jednou nohou v hrobe je v