Jednou nohou v hrobe

Jednou nohou v hrobe https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222228/bmid_jednou-nohou-v-hrobe-6Xt-222228.jpg 4 404 86

Každý nový prípad na oddelení vrážd sa začína tým, že nájdu rozstrieľanú alebo dobodanú mŕtvolu. Úlohou detektívov je ku každej mŕtvole vypátrať aspoň jedného možného páchateľa. Zvyčajne je to tak, ale v niektoré dni akoby sa celý svet pomiatol a všetko je naopak. Detektívi nájdu na smetisku pohodenú nohu a chýba im nielen vrah, ale aj zvyšok tela. Kým sa rozbehnú po horúcej stope, musia nájsť odpovede na základné otázky: Je to ženská, alebo mužská noha? Odrezali ju z mŕtvoly, alebo zaživa? Odrezal ju odborník, alebo je to hrubá mäsiarčina? A nezodpovedaná je aj najdôležitejšia otázka - kde je zvyšok tela? Hľadanie odpovedí je drina a všetkých iba zdržuje od pátrania po tom najdôležitejšom v celom prípade - po vrahovi s krvavou pílkou v šope. Aby toho nebolo dosť, Krauza rozboleli zuby, Chosému sa pohli močové kamene, Váňa v kancelárii skolaboval, lebo chudne a drží prísnu diétu, a šéf sa zbláznil, chce zaviesť trojzmenný pracovný čas. To zas bude na oddelení vrážd bláznivý týždeň...... celý text

Kent2004
05.05.2016 3 z 5

- Pozor komentář může obsahovat spoilery -

Nevím, ale tahle "dánovka" mne zklamala. Z počátku to vypadlo velmi slibně a typicky "dánovské", ale jak jsem někde četl snaží se Dominik Dán napsat každou knihu jinak a to je podle mne problém. Nemá svůj pevný a typický styl psaní. Nebudu se zde bavit o některý nelogičnostech ve způsobu práce, popisu různých situací (v závěru to připomínalo spíše crazy komedii nebo spaghetti western - viz. to co se stalo s "Chosém" u Zory) No prostě zápletka a celý děj příliš překombinovaný. Nesedl mi dvojí úhel pohledu a sice opakování kapitol. Jednou z úhlu pohledu detektivů, podruhé ta stejná situace jen z úhlu pohledu pachatele - nuda. Závěr takový.....no honem to mít za sebou, navíc bylo už od 2/3 knihy jasné jak to dopadne....
Navíc jsem už trochu alergický na Krauza - furt jen remcá, musí mít stále poslední slovo a jen on má pravdu....takového chlapa bych chtěl mít v kolektivu. Fachman sice je, ale taky je až příliš deformovaý svou prací a dost to přehání s neustálými připomínkami.
Charakter zločinů v této knize byla trágédie.....trojice zoufalců (člověk nevěděl zda je má litovat, nebo se jim smát) a závěr - to jak to dopadlo se Zorou....a ten konec....jak říkám velmi slabé.
Takže zkusím ještě jiné tituly, ale nyní si chci od tohoto autora odpočinout. Bohužel to poslouchám a zde je velmi úzký výběr kvalitních autorů a tak člověk nemá tak velký přehled a s čím porovnat. Celkem tomuto spisovateli fandil, protože to psal jak to sám zažil a psal naprosto reálně v této knize se to však příliš nepovedlo.

dencuska
27.03.2016 3 z 5

Toto bola moja tretia "dánovka", nehovorím, že bola zlá, ale asi v porovnaní s ostatnými, ktoré mám už prečítané, mi prišla troška slabšia...Preto 3 hviezdičky. Myslím si však, že autor si stále zachová ten svoj štandard, vždy si ho rada prečítam. Je to pre mňa oddychovka, trocha krimi a humor v jednej knižke :)

Pasko
13.02.2015 4 z 5

Typická kniha od Dána prečítaná na jeden dúšok. Ale taký priemer od neho, ktorý nesklamal. Niektoré časti knihy mi prišli ako nedotiahnuté do konca...akoby mal snahu rýchlo dopísať knihu bez detailov.

Macek58
12.02.2015

Klasický Dán, přečtené na jeden zátah..už čekám na další.

pobijecmuch
03.01.2015 5 z 5

No prostě klasika od Dána, kterou jsem dostal pod stromeček. A můj oblíbený autor opět nezklamal.

dikobraz
18.12.2014 3 z 5

No, Krauz a spol. take pohodove citanie, ale strasne predvidatelne. teraz citam boscha a ked to porovnam s tymto, tak sa musim usmiat. ale ne, nebudem uplne zly. technika vysetrovania opat v pohode, ale je to nanic, ked si clovek dokaze v polovici knihy pospajat, ako to bude. no co, je to ako taky ceckovy americky film, ktory sa nikdy nedostane do kin. oddychovka, nic viac. ale prijemna. a je to len dvakrat do roka, tak sa to da v pohode zvladnut.

krimi

Dominik Dán
slovenská, 1955
2016  89%Smrť na druhom brehu
2007  91%Cela číslo 17
2005  83%Popol všetkých zarovná
2012  89%Uzol
2013  89%Básnik

Kniha Jednou nohou v hrobe je v