Cigaretka na dva ťahy

Cigaretka na dva ťahy https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353979/bmid_cigaretka-na-dva-tahy-mp5-353979.jpg 4 422 97

Ubehol presne rok od vraždy na brehu rieky a od vraždy Tibora Hakla - jedného z kapitánov Bossa podsvetia. V oboch prípadoch zohrali dôležitú úlohu Krauzove kontakty na podsvetie. Občas sa vypečení kamaráti z detstva zídu aj detektívovi z oddelenia vrážd. Našťastie Tiborovu mŕtvolu nikto neobjavil, oficiálne sa nevyšetrovalo, nikto nepátral po súvislostiach. Jedine Burger tušil, že jeho žiak mu prerástol cez hlavu - ak nie profesionálne, tak v riskovaní určite. No v polovici deväťdesiatych rokov sa aktivizovalo nielen podsvetie, ich metódy sa pokúsili napodobniť aj iní. Hoci amatéri, v brutálnosti vraždenia si s podsvetím vôbec nezadali. Na jar 1995 sa chlapcom z oddelenia vrážd dostal na stôl prípad vodiča dodávky - chlapca zastrelili a upálili v aute. Hrozná smrť, desivé zohavenie mŕtvoly, ťažký kriminálny zločin. No nielen pátranie po vrahovi trápilo Krauza a Chosého, ako vždy, aj tentoraz prišiel problém ruka v ruke s ešte väčším. ..... celý text

Janaves
04.12.2019 5 z 5

Pěkné!

oskli
05.11.2019 5 z 5

Tak u téhle dánovky mi nestačil poslech, ale musela jsem do knihovny i pro papírovou klasiku (bohužel v češtině). Protože některé dialogy jsem si prostě musela ještě najít a přečíst je svému muži, abych je nepopletla. Baví mě děj, baví mě zápletky a vyloženě miluju slovní přestřelky z kanceláře. Ten člověk je génius!

francouz
22.06.2019 4 z 5

prostě Dánovky jsou něco, co není jenom obyčejná detektivka, ale je to vždycky krásný příběh. I když tentokrát se mě to místy připadalo trošku přitažené za vlasy.
Na druhou stranu prostě to co na těchto knížkách obdivuji je ta soudržná parta detektivů a to jak se chovají v každodením životě, který je občas okořeněn něčím opravdu zvlátním.
To jak ukazuje na prohnilé aparátčíky, kteří jsou hold stejní v každé době, když jde o koryta, jde prostě všechno stranou.
Proto musejí zasáhnout kluci z mord party a všechno uvést do těch správných kolejí.

vincek1
19.06.2019 4 z 5

Pěkně napsaná kniha, jen mě trochu vadil překlad do češtiny. Většinou mezi sebou kriminalisté hovořili běžnou hovorovou češtinou, ale když mluvili se svědky, případně podezřelými, tak to bylo trochu podivné. Tedy alespoň pro mne.

maxim248
14.06.2019 5 z 5

Jako vždy...přečteno za 2 dny,není co vytknout!!Super.

Pepina19
15.05.2019 4 z 5

Prostě Dominik Dán nezklame :o)

Ladys
15.05.2019 5 z 5

Opět román, co mě pobavil na maximum, jak už jsem u D.D. zvyklý.
Má to jen jednu nevýhodu. Po těch cca 20ti knihách, co mám od autora za sebou, už je to trochu rutina. Ale na druhou stranu tak dobře se čte, že se stejně budu těšit na další knihu od tohoto plodného autora.

Vlk.kh
06.05.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších Dánovek, co jsem prozatím četl. Skvěle napsané, zdánlivě nesouvisející nitky různých příběhů, které nakonec srůstají v jeden společný cíl. A co se týče korupce a prohnilosti některých aparátů státní moci, stejně jako provázanosti s podsvětím - inu, nedělám si iluze, že je to lepší, než je popsáno v knize. Spíše naopak, asi bychom se dost divili, kdyby vše vyplavalo na povrch.

Kortez
03.05.2019 5 z 5

Dofajčené, ohorok odfrčknutý do minulosti. Pán Marián Geišberg mi zasa svojím perfektným prednesom sprostredkoval ďalší príbeh Pána Dominika Dána. Užil som si páni!
Teším sa na ďalšiu "cigaretku" z novej krabičky.

Dada077
01.05.2019 5 z 5

Aj keď mám už občas v sebe predánované, a ďalšia jeho novovydaná ma už tak do kníhkupectiev neženie, aj tak po čase predsa len ..., lebo tak nejako sa mi po Krauzovi a Chosém zacneje :))

adulik23
28.04.2019 5 z 5

Prečítané jedným dychom, nečakaný záver prekvapil, ďakujem za radosť z čítania :)

babystar
22.04.2019 5 z 5

Opět výborná detektivka. Tentokrát sice pro mne trošku nepřehledná, mnoho postav, mnoho jmen, ale nakonec se mi ten základní příběh vyloupl. On totiž byl "kozel zahradníkem". Ukázalo se, že touha po velkých penězích se nevyhýbá ani těm, co mají pomáhat a chránit. A když se k tomu připletou ještě drogy, je o průšvih postaráno...

Lamanai
14.04.2019 4 z 5

Zatímco Dominik Dán vydává knihy jak na běžícím pásu, já čtu severskou, britskou a americkou krimi? Chyba! Řekl bych, že autor je něco jako slovenský národní poklad. Skvělé dialogy, uvěřitelné postavy s určitou hloubkou vlastního příběhu, vyprávění, které vás popadne za vlasy a táhne za sebou až k zadní předsádce, domácí prostředí. Můj první kus od DD a rozhodně ne poslední, zhltl jsem za dva dny. A teď tedy, proč ta hvězda dolů. Chvílemi mi z českého překladu čouhala slovenština (už existence překladu je na pováženou, slovensky snad všichni rozumíme a zajímalo by mě, jak pracuje překladatel, ale na druhou stranu uznávám, že po knize ve slovenštině bych asi přesto nesáhl). Odfláknutá redakce, v textu je řada překlepů a nedoklepů. Název písně mohl autor trochu víc vytěžit. I když se mi líbil humor v knížce, některé dialogy už to tahaly do nadsázky a vtipu za každou cenu, naštěstí ne moc často. Nechci prozrazovat, tak dodám, že mi přišla slabá jedna linka děje. A pak je tu ještě taková drobnost - název Naše Město ve mně chtě nechtě vzbuzoval úsměv. Tak či tak, těším se na další příběh, brzy si pro něj skočím do knihovny.

Dimas
26.03.2019 5 z 5

V úvodním poděkování vydavateli autor píše, že spolu vydali dvacetpět románů a ještě stále je to baví...
Mě taktéž, děkuji!

tonysojka
04.03.2019 3 z 5

Tož dobre pofajčeníčko to bolo.Tabáček dobre namíchaný.

medlovice
02.03.2019 5 z 5

Opravdu napínavě, případ se řeší tak pozvolně , s logikou a dedukcí, žádní superpoldové , tato patra si zajde na pivo a vodku a přece správně kladenými otázkami vyřeší případ. Zbytečná , krutá smrt řidiče auta, bylo mi moc líto jeho rodičů, takový dobrý kluk.
Můj vztah k mobilu je naprosto stejný jako Krauzův. jen já nemám nápinky tu věc hodit do Dunaja ale do Moravy.

pocitac311
02.03.2019 5 z 5

Dominik Dán zreje ako víno, jeho knihy sú čím ďalej lepšie. Veľmi pútavý a napínavý diel, ale treba čítať podľa poradia, aby ste pochopili súvislosti a vzťahy medzi postavami.

Maarty
22.02.2019 5 z 5

Za mně jedna z nejlepších autorových knih.

mi-380
22.02.2019 5 z 5

Dominik Dán a jako nepostradatelný katalyzátor Marián Geišberg (případně zpočátku srovnatelný Jozef Vajda), jinak už si partu detektivů z Bratislavy nedovedu představit. Dramatický přednes ve slovenštině zvedá kvalitu těchto už tak nadprůměrných detektivek, které jakoby mimochodem reflektují československou a slovenskou moderní historii, minimálně o půl hvězdičky výš.
Cigaretka je opět jednou čistá detektivka, bez nepříjemného tlaku místních mafiánů nebo zkorumpovaných policistů. To jsem si myslel dlouho

Krauz zazvonil pri dverách oproti. Zvonenie nemusel opakovať, okamžite začuli šuchotavé krátke kroky a tenký hlas: Kto je?
Polícia. Nebojte sa, nič sa nestalo, chceme sa iba niečo spýtať o susedoch.
Dvere sa s mľasknutím otvorili, na prahu stál informačný poklad babka so širokým úsmevom a bystrými očami.
...
Od poloviny je ale jasné, že v Našem Mestě se bez pomoci kriminálníků, hospodských kámošů a bývalých estébáků jen tak něco nevyšetří. A na závěr nás čeká nezvykle dobrá pointa.
90 % (zatím 163 hodnocení s průměrem 88 %).

tygřík2
07.02.2019 5 z 5

Nemám než superlatívy. Cigaretka bola na dva ťahy, ja som audioknihu prehltla na ťah iba jeden. Umenie spisovatelské a umenie interpretačné tu sú dokonalé a neoddelitelné. (Skúšala som iba čítat. Pekné, no nebolo to to pravé. Stále som počula prednes pána M.G.)
A "krpatá Mazda" mi znie v mozgu cez celý deň. A počas celého dňa sa musím usmievať. :-))

policie krimi

Dominik Dán
slovenská, 1955
2016  89%Smrť na druhom brehu
2007  91%Cela číslo 17
2005  83%Popol všetkých zarovná
2012  89%Uzol
2013  89%Básnik

Kniha Cigaretka na dva ťahy je v