Cigaretka na dva ťahy

Cigaretka na dva ťahy https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353979/bmid_cigaretka-na-dva-tahy-mp5-353979.jpg 4 422 97

Ubehol presne rok od vraždy na brehu rieky a od vraždy Tibora Hakla - jedného z kapitánov Bossa podsvetia. V oboch prípadoch zohrali dôležitú úlohu Krauzove kontakty na podsvetie. Občas sa vypečení kamaráti z detstva zídu aj detektívovi z oddelenia vrážd. Našťastie Tiborovu mŕtvolu nikto neobjavil, oficiálne sa nevyšetrovalo, nikto nepátral po súvislostiach. Jedine Burger tušil, že jeho žiak mu prerástol cez hlavu - ak nie profesionálne, tak v riskovaní určite. No v polovici deväťdesiatych rokov sa aktivizovalo nielen podsvetie, ich metódy sa pokúsili napodobniť aj iní. Hoci amatéri, v brutálnosti vraždenia si s podsvetím vôbec nezadali. Na jar 1995 sa chlapcom z oddelenia vrážd dostal na stôl prípad vodiča dodávky - chlapca zastrelili a upálili v aute. Hrozná smrť, desivé zohavenie mŕtvoly, ťažký kriminálny zločin. No nielen pátranie po vrahovi trápilo Krauza a Chosého, ako vždy, aj tentoraz prišiel problém ruka v ruke s ešte väčším. ..... celý text

JelloBiafra
27.01.2019 5 z 5

Jeden z ďalších víťazných zárezov Dominika Dána. Autor sa znovu vydáva späť do bahna divokých 90. rokov a naturalisticky zobrazuje vtedajší drogový boom, ktorý mal pre stovky ľudí v Bratislave (ale aj inde na Slovensku), tragické následky. Rišo Krauz a Chosé Fischer dostanú od príslušníka SIS za úlohu vypátrať zasielku prvotriedneho heroínu, ktorý niekto ukradol priamo z policajného skladu. Lenže okolnosti krádeže sú viac než podozrivé a vôbec celá úloha tajnej služby sa zdá byť veľmi nekalá. Našu nerozlučnú dvojicu detektívov kontaktujú kolegovci z protidrogového a spoločne sa vydávajú do boja proti dílerom a prekupníkom, ktorí majú protekciu na najvyšších miestach. Je to však boj proti veterným mlynom. Jeden z ďalších Dánových románov jasne poukazujúcich na svinstvá Mečiarizmu.

jana277
23.01.2019 5 z 5

Dán je klasika. Opäť nesklamal.

pepa4081
19.01.2019 3 z 5

Pro mne jedna z nejlepších detektivek Dominika Dána. Opět se díky stylu velmi dobře četla. Známí detektivové už zde působí sympaticky, ne jako banda opičáků z prvních knih. Bohužel se do příběhu znovu dostaly supertajné služby. Také řešení typu: tady máte vraha, ale naplánoval to (stojí za tím) někdo, na koho se ani neopovažujte zeptat, mi připadají trochu odbytá, takže jedno přečtení mi stačí.
Uspokojivé.

Aleen
21.11.2018 5 z 5

Poslední dobou mám štěstí na knihy, které mi sednou - připadám si nekritická, samý plný počet *****. Ale propána, vždyť je to Dominik Dán! Tak proč se divím?
Tentokrát mně chytil ještě nějak víc. Případy, které se opět hezky proplétaly a pospojovávaly byly jaksi více kompaktní, i to vyšetřování se pěkně vyvíjelo. Já prostě obdivuji jeho profesionalitu. Jak vytříbenost jazyka (vždyť si uvědomuji, že musel za život napsat haldy hlášení z vyšetřování...), tak znalost fungování justičního systému i lidské psychiky, kterou má dobře nastudovanou, ale z terénu! Všechny tyto faktory způsobují, že se jedná o skutečně dobře napsané knihy.

lenkavildomcova
11.11.2018 5 z 5

Paráda. Dán prostě nezklame.

ivoiro
10.11.2018 5 z 5

Opět fantazie. Opět něco z historie. Naše Město je snadno identifikovatelné - ty ulice zmíněné v knize naprosto sedí.

brabofka
09.11.2018 5 z 5

Klasika. Dán. Richard Krauz a spol.

Chesterton
29.10.2018

Mám ráda styl Dominika Dána. Bohužel ani sto stran mě nedokázalo u příběhu udržet. Bavila mě pitva uhořelého a resuscitace mouchy, ale jinak nebývale rozvláčné. . . Trochu jako by se autor začal zhlížet sám v sobě? Humor i atmosféra v pohodě, ale . . . snad kdyby bylo o sto stran méně? Z úcty nehodnotím :o)

bábuška
22.10.2018 5 z 5

Opět velice napínavý příběh se známou mordpartou, kdy Krauz a Chosé přijdou na kloub záhadnému zmizení zabavených drog a pátrání je zavede až do řad bývalých příslušníků StB. Jenže situace se odehrává v roce 1995, kdyby autor napsal příběh ze současnosti, možná bychom se taky nestačili divit!

Dixinka
18.10.2018 3 z 5

Číst se to dalo, ale žádné veledílo to tedy není. Cením si vtipnosti.

raramente
10.10.2018 5 z 5

Další dávka Dominika Dána... Kniha mě moc bavila, žádná "vata" kolem, akční a napínavá. Za mě jen doporučuji.

harena
20.09.2018 4 z 5

U čtení knížek Dominika Dána má člověk pocit, že to vyšetřování a pátrání, spolupráce s mafií opravdu tak probíhá. No, opravdu asi ano. A Dominik Dán psát umí, i tato kniha je čtivá, akční, překvapující, neschází vtipné a trochu "chlapácké" dialogy drsných mužů z mordparty. Tak hlavně ať nám toho DD ještě hodně napíše. Moc dobře se knihy čtou.

Patapuf
07.09.2018 4 z 5

Autor jde nahoru.... tato jeho poslední kniha je jednou z nejlepších... příběh odsýpá a neobsahuje hluchá místa...

Acquenta
28.08.2018 3 z 5

Super detektivka, ale nic světoborného :-)

Magriva
27.08.2018 1 z 5

Asi takto: myslím, že dosť bolo Dána. Pre mňa sa už vyčerpal, patril k mojmu obľúbenému letnému čítaniu, ale už sa mi ho viac nechce čítať. Opakuje sa, niekedy je to skratkovité, laciné, nezábavné.

astroweb
27.08.2018 5 z 5

Opět skvělé dílko, poučné, zajímavé i napínavé. Je zajímavé, že se nikdo v komentářích nepozastavil a nepodivil nad jménem Miro Kusý, dosud žijící postava slovenského tehdejšího disentu, velkého přítele Václava Havla. Kusý je zde vylíčen jako velmi negativní, přímo zločinecká postava. Divím se také, že to na Slovensku vyšlo v této podobě.

Reacher
13.08.2018 5 z 5

Pomalu se na knihách DD stávám závislým.
Ve své další knize šikovně spojil vyšetřování dvou závažných případů a udělal to opět tak, jak jsme u něho zvyklí. Příběh má spád, to správné napětí a my se opět můžeme podívat pod ruce těch nejlepších kriminalistů od Dvou lvů.
Doufám, že DD zdaleka ještě nevyčerpal všechny své zážitky a budu se těšit na další setkání s opravdovými profíky z Našeho města.

Reat
07.08.2018 5 z 5

Čtení jsem se nemohl dočkat a Cigaretka... nezklamala ani v nejmenším, spíše naopak. Dán Vás opět šmahem přenese do porevolučních časů a Vy máte najednou pocit, že jste na důvěrně známých místech s lidmi, které máte rádi....Krauzem, Burgerem a tady hlavně s Chosém.....skoro se s nimi pozdravíte, protože jste na ně už natěšení!!! Perfektně vylíčená atmosféra, vztahy, práce a zábava...tak jak je to u DD prostě už standard. Každá postava je tak lidská! Dovedu si živě představit, že kdyby z každé knížky udělal šikovný scénárista pamflet pro takového Jiřího Stracha, jednalo by se o televizní bombu. Prostě perfektně propojený příběh zasahující až do vyšších sfér policie bavící Vás až do logického konce. Jsem upřímně rád, že jsem zatím přečetl jen zlomek páně Dánovy tvorby a valná část jeho skvostů mě teprve ještě čeká. Člověk se má alespoň na co těšit.

Ivana11
19.07.2018 5 z 5

Opět skvělá "dánovka", další komentář není třeba.

evasamankova
15.07.2018 5 z 5

Další výborná "dánovka" naplněná zajímavým dějem i skvělým kousavým humorem.

policie krimi

Dominik Dán
slovenská, 1955
2016  89%Smrť na druhom brehu
2007  91%Cela číslo 17
2005  83%Popol všetkých zarovná
2012  89%Uzol
2013  89%Básnik

Kniha Cigaretka na dva ťahy je v