Cigaretka na dva ťahy

Cigaretka na dva ťahy https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353979/bmid_cigaretka-na-dva-tahy-mp5-353979.jpg 4 422 97

Ubehol presne rok od vraždy na brehu rieky a od vraždy Tibora Hakla - jedného z kapitánov Bossa podsvetia. V oboch prípadoch zohrali dôležitú úlohu Krauzove kontakty na podsvetie. Občas sa vypečení kamaráti z detstva zídu aj detektívovi z oddelenia vrážd. Našťastie Tiborovu mŕtvolu nikto neobjavil, oficiálne sa nevyšetrovalo, nikto nepátral po súvislostiach. Jedine Burger tušil, že jeho žiak mu prerástol cez hlavu - ak nie profesionálne, tak v riskovaní určite. No v polovici deväťdesiatych rokov sa aktivizovalo nielen podsvetie, ich metódy sa pokúsili napodobniť aj iní. Hoci amatéri, v brutálnosti vraždenia si s podsvetím vôbec nezadali. Na jar 1995 sa chlapcom z oddelenia vrážd dostal na stôl prípad vodiča dodávky - chlapca zastrelili a upálili v aute. Hrozná smrť, desivé zohavenie mŕtvoly, ťažký kriminálny zločin. No nielen pátranie po vrahovi trápilo Krauza a Chosého, ako vždy, aj tentoraz prišiel problém ruka v ruke s ešte väčším. ..... celý text

pavčape
04.07.2018 5 z 5

Dominik Dán... Co dodat? Pokaždé odkládám tu chvíli, kdy začnu číst další jeho knížku co nejdál, abych se měla na co těšit.
"Cigaretka" byla mojí první audioknihou a musím zatleskat. Skvělý přednes M.G. Jen mě mrazí při pomyšlení, že autor vychází ze skutečných případů a propojení zločinu s nejvyššími kruhy (v politice, mezi policajty i jinde) je realita. Divoké devadesátky jsou toho důkazem a bohužel to tehdy neskončilo. Jak to ale dopadne s Krausem se uvidí. Teď když je v hledáčku a má už i svou složku ...

Dani25
01.07.2018 5 z 5

Veľmi dobre sa čítala, zase som sa nemohla odtrhnúť, ako pri každej "Dánovke" :)

tristessa
27.05.2018 5 z 5

Jako obvykle skvělý Dominik Dán, stejně jako audiokniha namluvená Mariánom Geišbergom.

Lotka
29.04.2018 3 z 5

Ke Dánovým knihám už není ani co psát...čtou se výborně, hlavní hrdinové jsou už jako moje rodina. Co dodat, další dobrá detektivka.

Ladiva
29.03.2018 4 z 5

Po "dánovke" som opäť siahla až po dlhšom čase a trochu ma odrádzal aj fakt, že je dej situovaný 20 rokov dozadu. Ale DD nesklamal. Príbeh je zaujímavý, dej svižný a rozuzlenie výborné. Mrazí ma však z pomyslenia, aké špinavosti sa v našej krajine páchali a žiaľ aj páchajú, pretože autor sa zrejme výrazne inšpiruje skutočnými reáliami.

DriftBooks
17.03.2018 4 z 5

Číst „dánovky“ je jako jít po známé ulici. Vejdete do domu, pak do bytu, v obýváku všem kývnete na pozdrav – vždyť všechny moc dobře znáte. Z kuchyně voní večeře, z pokojíku je slyšet tlumený dětský smích. Rodina. Domov. Naše Město… Idylka ovšem trvá vždy jen chvíli. Pak zazvoní telefon, vy ho zvednete a už to frčí…

Je to pár dní, co jsem rozečetl knihu Hadrový panák. Skončil jsem hned na začátku. Ve chvíli, kdy našli jednu mrtvolu, sešitou ze šesti mrtvol a navíc zavěšenou v prostoru na lankách tak, aby prst jedné ruky mířil z okna do okna bytu přes ulici, který patří přivolanému detektivovi. Ten je samozřejmě po tahu, po rozvodu (nebo něco podobného), je nerudný, oblečený do květinových bermud, ale protože je geniální, tak to všichni taktně přehlížejí… JEŽKOVY VOČI… Já chápu, že je překnížkováno, a že je tedy asi třeba neustále vymýšlet co nejbizarnější vraždy s co nejméně pravděpodobným motivem, a že detektiv musí být všechno jiné, jen ne normální. Většina čtenářů si to pravděpodobně žádá. Já mám prostě raději toho „malého pitavala z Našeho Města“.

Knihy Dominika Dána mohou leckoho začít nudit. Neustále ty samé vtipy, to samé prostředí, ti samí lidé, zločiny takové – řekněme provinční. Žádné bizarní bestiality, a policajti jsou tady jenom policajti, bez superschopností. Jenomže mě ten domácí smrádek, ta zdánlivá poklidnost, i ta obyčejnost baví. A především je to pro mě (poměrně) realistický vhled do (zejména) porevolučního dění u naší (či slovenské – on to zas tak velký rozdíl nebude)policie, u tajných služeb, v podsvětí i v nejvyšší politice. Většina čtenářů možná mávne rukou… takové báchorky, nic z toho se u nás neděje a dít nemůže. Tady v Našem Městě. Tady – v tom malém, zaprděném „oudolíčku“. To všechno je jen literární fikce. Moc bych si přál, aby tomu tak bylo…

PetK
13.03.2018 4 z 5

Touto knihou pro mě skončila audiojízda s Krauzem a jeho crew a já se ptám - co teď mám jako dělat!? Pevně doufám, že velmi rychle vyjdou další Dánovy knihy v audioverzi, protože jinak můj život nebude v rovnováze. Nebo to vezmu znovu od začátku. Dánovky jsou ty typy příběhů, kdy mi nevadí, že už znám rozuzlení, ale užívám si (se spokojeným pomlaskáváním) temnotu, humor a plnotučné vyprávění.

Jaruš7
11.03.2018 5 z 5

Bezva čtení.
Vraždári - partička oplývající lehkými neřestmi, v zásadě ale stabilní morálkou, krimičichem, ryze naším - bystrým humorem, tolerantním šéfem a v neposlední řadě ( pro nás jaksi zcela zvláštně pochopitelnými ). sídlištními vztahy z let mládí, je srdečně sympatická.
Soudobý , skutečný případ má podobný problém, jako v knižní verzi a to zákonný nebo vyhláškový postup : " Kdo první začne s vyšetřováním" - kniha, a " Který koroner - patolog má přednost "- skutečnost. Čas + důkazy.
V každé z jeho knih je něco, jako ze skutečnosti, a tak možná se někdy příště dočkáme upraveného vydání i tohoto soudobého zločinu, který rozhýbal politické dění.
Prachy a drogy, byly a budou pro zločin tvůrčím impulsem.
Citát :" Kolko to hodí a chcem to vediet v korunách a nie v rokoch."
Načteno, opět skvělé.

kn23
11.03.2018

Opat vyborne a teraz uz len cakat na noveho Dana.dufam, ze len do leta a nia az do vianoc

dikobraz
22.01.2018 3 z 5

No, rozhodne lepsie, ako posledna cast. Tu si to u mna Dan zas trochu vylepsil. Zapletka podla skutocnej udalosti, toho mladeho naozaj dali dole dvaja polisi. A to tajne vysetrovanie kradeze heraku, nooo, dajme tomu... Nakoniec sa z toho stala hlavna tema knihy. A vyriesenie vrazdy nakoniec autor vyriesil dost na rychlo. No ale fajn, az na ten trapnucky vystup u policajneho prezidenta po vyrieseni heroinoveho tajomstva... to bolo tragikomicke.

mirka71
11.01.2018 5 z 5

Opět výborný, vtipný Dominik Dán. Knížka, od které se špatně odchází a opravdu Vás mrzí, když končí. Řvala jsem smíchy u resuscitace mouchy a pobavilo mě proroctví Richarda, že mobilní telefony nemají budoucnost, kdo by tahal takovou cihlu v kapse, když je budka na každém rohu.... Přes všechen humor nechybí detektivní zápletka, tentokrát je to drogový byznys. Dominik Dán je autor, ke kterému se opravdu ráda vracím, a těším se na každou jeho knihu. Kdy bude další ??????

vysypanel
08.01.2018 4 z 5

Velmi dobré, svižný styl, dobré průpovídky, osvěžená slovenština. Zajímavý námět - mi se moc líbilo.

Macek58
05.01.2018 5 z 5

Myslím, že netřeba komentáře, jako vždy výborný. Zase budu netrpělivě čekat na další knihu s jistě zajímavým dějem.

eme
05.01.2018 5 z 5

Dominik Dan me bavi. I ja som rozvozca tovaru a chodim po dedinach z knihy. Musim si davat pozor. Uz teraz sa tesim na dalsiu knihu.

edith79
04.01.2018 5 z 5

Zase zajimavé a napínavé čtení. Partička kolem detektiva Krauze řeší další ošklivou vraždu mladého člověka a je kolem toho spousta napětí, ale i legrace. Hlavně Krauzovo a Chosého první oťukávání mobilního telefonu, to byla neskutečná sranda.

pankaplan
28.12.2017 5 z 5

Já vím, proč mám pro Dominika Dána slabost. Jeho knihy jsou skvělé procedurální detektivky, ve kterých se dostaneme i do šedých pater společnosti. Dán přiznává, a tato kniha není výjimka, že bez spolupráce s podsvětím se policie nikam nepohne. Detektiv tak není bezchybný a nechybující Pánbůh, ale člověk z masa a kostí. Cigaretka na dva ťahy je mistrovsky napsaná a nechybí jí nic, co má mít správná detektivka. Koření v podobě odlehčujícího humoru dává celému dílu pomyslnou korunku. Doporučuju! A lidé, ČTĚTE DÁNA!

pobijecmuch
25.12.2017 5 z 5

Toto je už 25 kniha od Dominika Dána a pořád mně jeho vyprávění hodně baví. Možná někdo namítne, že začátek tohoto dílu je trochu rozvláčnější, ale ujišťuji vás, že má to svůj význam. Dva případy, které spolu zdánlivě nesouvisí, se v závěru spojí. Nemám co více dodat, perfektní příběh, který si zaslouží plné hodnocení a poděkování panu Dánovi.

policie krimi

Dominik Dán
slovenská, 1955
2016  89%Smrť na druhom brehu
2007  91%Cela číslo 17
2005  83%Popol všetkých zarovná
2012  89%Uzol
2013  89%Básnik

Kniha Cigaretka na dva ťahy je v