Náhradní princ

Náhradní princ https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123/bmid_nahradni-princ-QYo-123.jpg 4 559 65

Prázdniny se kvapem blíží a sedmnáctiletá Jana se na ně nijak netěší. Nemá totiž žádný program a kromě srpnové brigády ji čeká nuda doma. Když se však naskytne příležitost vyrazit na volejbalový turnaj do kempu Mokrá louka, rázem je všechno jinak a Janě přibudou velké starosti. V několika málo dnech musí nutně sehnat kluka, co by ji doprovázel a před partou "zaskočil" za Sebastiana, se kterým chodí skoro rok. Sebastian je sice po všech stránkách naprosto dokonalý, spolehlivý, věrný, něžný, zamilovaný romantik a poeta, nicméně má jednu vážnou vadu a sám s Janou jet nemůže, protože neexistuje. Jana si ho vymyslela, aby se před kamarádkami neshodila a nepřipadala sobě i jim "zaostalá".... celý text

Knižníkritička
16.07.2019

Po triologii pošeptej je to pro mě nejlepší od této autorky. Vtipné a milé. Ideální na léto.

Pája699
29.05.2019 5 z 5

u této knížky jsem se vážně hooodně zasmála a bavilo mě. Přečetla jsem jí jedním dechem. Ještě teď se usmívám při vložení tohoto komentáře, když si vzpomenu na nějaké hlášky :-D

Ana72154
03.05.2019 4 z 5

Zatím moje 36. přečtená kniha od autorky. Nepamatuji si, jak všechny přečtené knihy dopadli, ale zdá se mi, že většinou ke konci nastal nějaký zvrat a celý příběh otočil vzhůru nohama. To může být ale můj pocit s odstupem času.

Nika320
16.04.2019 5 z 5

Nenáročné. Oddychové.

Hlavní postava je mi sympatická svým prvotním odporem vůči mužské hlavní postavě. Takové příběhy jsou nejlepší.

Analady
22.03.2019 4 z 5

Po opravdu náročné četbě jsem potřebovala zase nějakou oddechovku. A tak jsem sáhla po další knížce od Lenky Lanczové, kterou považuji za záruku oddechu. Po její předchozí knížce, která mě příjemně překvapila, jsem doufala, že i tentokrát nezklame. Pravda, rozjezd byl trochu pomalejší, ale od chvíle, kdy Jana s partou vyrazili na turnaj, jsem se dobře bavila. Svůj účel kniha splnila. Hezky jsem se u ní odreagovala.

Knihomolka97
07.02.2019 5 z 5

Po Tajné lásce moje druhá nejoblíbenější kniha od milované autorky. Objevila jsem ji celkem nedávno v knihovně a už jsem ji měla půjčenou 2x a přečtenou 3x. :-D
Je to klasický ,,Lanczovský'' příběh o první lásce, přátelství, dobrodružství, se špetkou klišé a humoru. Janu jsem si oblíbila okamžitě a Jakub... ách.. co si budeme povídat, že. :-) Líbilo se mi jejich škádlení, celou dobu jsem se usmívala jak měsíček na hnoji.
A jako poslední bych chtěla říct... že jsem fakt strašně ráda, že zde není otevřený konec!! :-D Nebo aspoň takový konec, na který jsme od autorky zvyklí.

sofie92
01.02.2019 5 z 5

Krásná kniha. Konečně jiná hlavní hrdinka než všechny stejně hubené, krásné a úžasné.

Skalara
01.01.2019 5 z 5

Příběh je skvělý :D Strašně mnoho vtipných dialogů. Sice to nejsou knihy mého věku, ale tato se mi opravdu líbila.

JancaMia
26.12.2018 4 z 5

Jj střeštěnej nápad a jak jinak může dopadnout ..

katuká
15.08.2018 5 z 5

Jela jsem na dovolenou a knihovna měla zavřeno, tak jsem sáhla po mém mládí a to jsou knížky od Lenky Lanczové. A ono mě to pořád baví, jsem stále mladá! :D

Terisek99
04.06.2018 5 z 5

Kniha se strašně dobře četla. Úžasný příběh. Doporučuji. :)

warca
20.04.2018 4 z 5

Příběh je plný humorných dialogů, které se mi zdály ale trochu neuvěřitelně. Kdo z mladých by takto mluvil?
Jinak děj se mi líbil, přestože chování Jany mě vytáčelo.
Trochu šok byl závěr, kdy jsem si říkala "ale nééé, takhle to skončit ještě nemůže".
Celkově byl příběh pěkný :)

MaruškaBrz.
28.02.2018 odpad!

Nelíbila se mi. Je to jen o hloupých holkách, které myslí jen na sex a neváží si vlastní hodnoty. Čtenářkám to předává vzkaz, aby byly taky takové.

komin347
23.11.2017 5 z 5

Knížka ke které se ráda vracím, vlastně zatím jediná od autorky, která se člověku chce číst i víckrát. Typická letní oddechovka s vtipnými momenty, kdy si připadáte jako byste to znali ze života :) Moje nejoblíbenější kniha od LL.

Ydisara
20.09.2017 3 z 5

Zdá se mi to nebo Lanczová s postupem času (své pisatelské kariéry) píše hlavně o prsatých holkách, co se zamilují do těch nejhezčích kluků, kolem kterých se holky jenom houfují? Trochu mi to zavání červenou knihovnou typu Harlequin.
A přitom právě Lanczová bývala v 90. letech celkem originální a její postavy měli chyby charakteru i vzhledu jako každý jiný člověk.
Nemohu se zbavit dojmu, že celkem známé a často zpracovávané téma náhradního kluka, by autorka v 90. letech napsala úplně jinak... mě osobně by se víc líbilo, kdyby se Jana dala dohromady s Kazimem, který mi přišel jako docela fajn chlap (než z něj autorka v knížce Letní něžnosti udělala úplnýho debila)...

dee101
27.07.2017 5 z 5

Klasická Lanczovka opět nezklamala, na tyhle knížky nebudu nikdy dost stará... Úžasný příběh, postavy, humor a prostředí, ostatně jako vždy. Zkrátka u tvorby Lenky Lanczové ani nelze mít favorita, všechny její knihy jsou super! Navíc se mi líbí autorčino propojení děje s jejími předešlými romány, které se mi podaří rozluštit, v tomto konkrétně Kozí hrádek a jeho osazenstvo - román Nebe plné hvězd. :)

edith79
08.04.2017 5 z 5

Tak tahle knížka od LL je prostě skvělá. Bavila mě při prvním čtení a baví mě i dnes. Od L.Lanzové mám radši knížky s letní tématikou ( prázdninovou atmosféru umí vykreslit dokonale), a z této knížky léto úplně sálá. A zápletka je taky velmi zajímavá, takže opět pět bodů pro Lenku.

EvikU.
07.04.2017 5 z 5

Suprová kniha. Mám ji moc ráda. A to jak pro námět, tak provedení. Vtipné situace a momenty.

MinaHawke
30.01.2017 5 z 5

Tuhle knihu mám od autorky nejraději.

Beatnice
10.01.2017 4 z 5

Ctive, naprosta klasika s varovanim pred schuzkami s neznamymi.