Náhradní dcera

Náhradní dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21840/bmid_nahradni-dcera-GQQ-21840.jpg 4 135 40

Napínavý příběh mladé ženy, adoptivní dcery bohatého chirurga, která se jednoho dne dozví, že je nejspíše dcerou popraveného bestiálního vraha. Díky zkrachovalému novináři se dívka dozví, že je možná dcerou člověka, který nesmírně krutým způsobem připravil o život šest malých dětí, mezi nimi i dceru jejích adoptivních rodičů. Hrdince se od té chvíle hroutí všechny dosavadní jistoty a navíc novinářovu teorii potvrzuje ještě i opakovaný útok na její život. Rozpadají se vzájemné vztahy mezi jednotlivými členy rodiny a události rychle spějí k dramatickému odhalení šokujícího příběhu plného zrady a temných vášní.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Columbus (ČR)

The Other Daughter , 1999

reclipse
16.12.2016 5 z 5

velmi napínavý děj a nepředvidatelný vývoj.... sice mi tam haprovaly nějaké skutečnosti, například jak může někdo ztratit paměť a ani po 20 letech si na nic nevzpomenout...

Alzbetta
16.11.2016 5 z 5

Pěkná kniha.Trochu zvláštně napsaná.Až budete číst,zvykněte si,že se zničeho nic přeskočí někam jinam. Ale zvyknete si.
Napadaly mě různé možnosti,ale neuhádla jsem.Konec je překvapivý.

anna7042
31.08.2016 5 z 5

Nic nedělejte, jenom čtěte. Mezitím si v klidu nevyžehlíte, neuvaříte. Takže dočíst, to ostatní musí počkat. Parádní počteníčko a s točením děje jsem problém neměla. Letitou čtenářku už tyhle drobnosti nerozhodí.

Drahuš
19.07.2016 5 z 5

Skvělá kniha, doporučuji!

Chemlona
09.11.2015 3 z 5

Dobrý začátek a slabý konec, děj je předvídatelný. No čekala jsem víc...

Rup
01.06.2015 3 z 5

Autorka od počátku předkládá indicie jak vše dopadne. Takže pro mě se žádné překvapení nekonalo. Velmi mi chybělo psychologické prokreslení postav, místo popisu bolavých zad. Bráno z tohoto hlediska, šedý podprůměr. Z autorky nikdy klasik nebude. Jako thriller pro ženy to není až úplně špatné, tak dávám za tři.

Šánka
08.05.2015 5 z 5

Páni, to bylo něco! Po dlouhé době jsem knihu nedokázala odložit a dočetla ve 2 hodiny v noci. Mrazivé téma a napětí od první stránky do šokujícího závěru. Od autorky jsem četla vynikajíci thriller Chyť mě, označený světový bestseller, ale tato nenápadná kniha by si toto označení rozhodně zasloužila také. Kdo si občas rád nechá knihou pocuchat nervy, doporučuji !

tkometka
20.02.2015

Kniha se mi zdá velmi zajímavá ale nedočetla jsem. Nemohla jsem se přenést přes způsob, jakým je napsaná. Přeskakuje se z jedné osoby na jinou, z děje na děj tak že jsem se musela vždy o kousek vrátit a znovu si kousek přečíst. To mi dost vadilo. Možná si budu muset udělat na knihu víc času a pak teprve budu stačit tomuto způsobu psaní.

zoew
03.06.2014 5 z 5

Po trochu pomalejším začátku se děj pořádně rozjel a nemohla jsem se odtrhnout. Téměř doposledka jsem nevěděla, na čem jsem.

mechulka
25.03.2014 5 z 5

Tak tahle kniha je unikát, četla jsem ji jedním dechem.

marty77
08.01.2014 5 z 5

Hodne dobra knizka, neslo se odpoutat.

Neobee
09.10.2013 1 z 5

Knihu jsem nedočetla. Nemohla jsem skousnout náhlou změnu děje např. uprostřed stránky. Kolikrát jsem se musela vracet a číst znovu, než jsem se vžila do úplně jiného děje. Byla to první kniha, kde jsem se s tímto setkala... nevím, zda je to autorčina chyba nebo chyba tisku či překladatele. Stačila by nová kapitola nebo odsazení textu. Uvidím, třeba se ke knize vrátím...

kackaj
01.06.2013 5 z 5

čte se jedním dechem!!!!!!!!!!!!

macer1991
23.03.2013 5 z 5

Bola to prva kniha od autorky a odštartovala , ze som si kupila i dalšie jej knihy .

skulenka
29.12.2012 4 z 5

Velmi dobrá kniha s překvapujicí zápletkou ke konci. Avšak co mi nejvíce vadilo, bylo rozdělení textů do kapitol. V rámci jedné kapitoly zničehonic uprostřed stránky v popisu nějakého děje se najednou autorka vrací k jinému ději a osobě. A pak zase zničehonic začíná zcela nová kapitola. Tento systém členění mi tedy nevyhovuje a bylo to poprvé, kdy jsem se s něčím takovým setkala. Netuším, zda to je autorčin úmysl nebo překladatelský nešvar.

Guenevra
21.10.2012 5 z 5

Super čtivá knížka...dobrý příběh, zajímavá zápletka, dobře napsáno/přeloženo.

sabca
22.04.2012 5 z 5

Knížka od které se nedá odtrhnout. Dočítala jsem jí do 3 hodin do rána. Velmi zajímavé téma.

-Lenicka-
11.02.2012 4 z 5

Přečteno během pár hodin o víkendu! Naprosto mne ten příběh chytnul!

Eva241276
14.01.2012 5 z 5

Nešlo se odpoutat....

Nika
30.11.-0001

Po delší době jsem opět našla knihu, která přesně odpovídá tomu, co mě vždy tak chytí a nepustí, dokud neotočím na poslední stránku.
Večer, když jsem si četla před spaním, nedokázala jsem knihu odložit a jít v klidu spát. Občas se mi toto stane, ale je to jen velmi málokdy. Zato teď to bylo opravdu. Velmi napínavý děj, velká slovní zásoba autorky, neopakující se části --) prostě kniha jak má být.

Lisa Gardner
americká, 1956