Na západní frontě klid

Na západní frontě klid https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250/bmid_na-zapadni-fronte-klid-vvT-250.jpg 5 8771 905

Popisuje krutou realitu války a hluboké odtržení od civilního života německých vojáků vracejících se z fronty. Román podrobně výstižně představuje válečnou realitu takřka s novinářskou precizitou. Neukazuje heroický boj vojáků na frontě, ale soustřeďuje se na jejich utrpení a nesmyslnost celého konfliktu, zvýrazňuje tragédii generace, „jejíž prvním povoláním bylo vyrábění mrtvol“.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Naše vojsko

Im Westen nichts Neues , 1928

ddkk
24.10.2017 5 z 5

Vynikající kniha, výborný příběh, drsné reálie ... doporučuji.

essterkaa
10.10.2017 4 z 5

Skvělá kniha. Všechny, řekla bych, nechutné věci jsou zde popisovány velmi brutálně a nejspíš realisticky. Ale to je právě dobře. Alespoň si uvědomíme, jaké to ve skutečnosti bylo zažít něco takového, a třeba se nám v některých věcech i trochu rozsvítí. :)

sarka45
10.10.2017 5 z 5

Tak to byla hodně silná kniha. Muselo to být strašné. Ti, kdo přežili, museli být poznamenaní do konce života. V dnešní době si to vůbec neumíme představit.

readah
05.10.2017 5 z 5

Povinnost pro všechny nadšence do války, aby se jim otevřely oči. Ze scén mrazí, děj je skvělý a jazyk také.

Jana283
25.09.2017 5 z 5

Tuhle knížku mi půjčil na táboře můj vedoucí, když jsem si postěžovala, že nemám, co číst. Bylo mi 12 a byl to můj první Remarque. Přečetla jsem pak všechny jeho knihy a jsem ráda. Myslím, že dnes už by mé srdce tolik nejitřily jako v těch -nácti. Dodnes si to pamatuji jako jedny z nejsilnějších čtenářských zážitků.

niknikita
16.09.2017 5 z 5

to není jenom kniha, to je memento mori...

myelka
12.09.2017 5 z 5

Už vím, proč mám toho Remarquea tak ráda, dlouho jsem ho nečetla, teď jsem se k němu vrátila, a pořád "to má v sobě". Realita a krutost vtáhne do děje, z knihy cítíte jen smutek a beznaděj. Tolik kluků muselo předčasně dospět, přišlo o kamarády, pak se nemohli zařadit do běžného života...Jejich život zničený, ale "na západní frontě klid".

Oninek
09.09.2017 4 z 5

Úvodní stránka to vystihla přesně.. Generace která byla zničená válkou - i když unikla jejím granátům. Ke knížce se asi znovu nevrátím. Přesto si myslím, že je kniha správně zařazena do povinné četby.

-markéta-
01.09.2017 3 z 5

Knihu všichni strašně vychvalují a tak jsem se na ní vcelku těšila a to byla chyba.
Kniha né že by mě zklamala, ale očekávala jsem od ní mnohem více.
Nějaké části byly zajímavé a určitě ve mě něco zanechaly, ale říkám, čekala jsem více.
Nemyslím si, že knihu ještě někdy přečtu, každopádně nelituji přečtení.

MOu598
31.08.2017 5 z 5

Četla jsem v listopadu 2009. Podle mých poznámek:
V ich formě vypráví Pavel o své účasti na frontě za 1. světové války.
Mrazivé, tragické. Přesvědčivé.
Krásné.

povi
31.08.2017 5 z 5

Četla jsem spoustu knih o valce,vice o 2.svetove,ale je jedno,o kterou jde,v tehle knize neni politika,neni tam jmenována jediná historicky známá osoba,je to syrový popis války mladého kluka,majícího celý život před sebou,který o ten život pomalu přicházel,během těch let na frontě,stejně jako jeho vrstevníci.Tato kniha mi dala neskutečně moc.Já tam byla s ním.Žádná mě nerozplakala tak,jako tahle.Nikdy nezapomenu na pocit marnosti a samoty,který na mě skrze stránky dýchal...

Claire
28.08.2017 5 z 5

Ačkoliv jsem knihu četla před čtvrt rokem, tak ve mně zanechala strašně hlubokou emoční stopu. Je neuvěřitelné, že něco takového někdo prožíval a o pár let později znovu a vlastně se to lidstvo nikdy neponaučí. Knihu bych doporučila každému, kdo se někdy litoval, přišla mu tato doba jako zlá, cítí nenávist ke komukoliv....

Plážovýbarman
21.08.2017 5 z 5

Konec knížky mě naprosto rozsekal, jedna z knih kterou jsem neuvěřitelně obrečela.

KnihomolkaMaky
07.08.2017

Neuvěřitelně silný příběh! Mohu jen doporučit :)))

Ajinka126
30.07.2017 4 z 5

Opět je neuvěřetelné to propojení válečného období, od kterého čekáte strach, smrt, bolest a slzy a humoru, přátelství, touhy a víry, které mají na rozdávání. Děkuji mojí učitelce českého jazyka na záklní škole, že mě s ní seznámila.

Terectioncandy1
26.07.2017 5 z 5

Tohle je jedna z těch knížek, u kterých si člověk jednak řekne, že povinná maturitní četba není občas vůbec špatná, ale hlavně mu v hlavě zůstane viset myšlenka, že máme v dnešní době opravdu všechno a že nemáme důvod si na cokoliv stěžovat, třebaže to děláme neustále. Co měli říkat oni, sakra?

Frity
13.07.2017 5 z 5

"Nejsme dobří k ničemu. Válka nás pro všecko dobré zkazila."

Krásná a dechberoucí kniha, nad kterou budu ještě dlouho přemýšlet. Moje první kniha od Remarqua a určitě ne poslední. Autor situaci na frontě, ale i v nemocnici popisuje tak reálně a bezprostředně, že jsem měla pocit, jako bych tam byla. Velmi mě dojala taky pasáž, kdy se Pavel loučí se svojí maminkou a vrací se na frontu. Zajímavé byly taky pasáže, kdy se vojáci zamýšlejí na nesmyslností války a nad svou budoucností až válka skončí.

Zikus
12.07.2017 4 z 5

Nejvíc se mi líbili pasáže popisující zmasakrované vojáky a bídu na frontě.

petr3954
08.07.2017 5 z 5

Klasika, vynikající kniha o hlouposti všech světových konfliktů. Bohužel my jsme jen ovce v rukou "pomazaných" :-(

Charlie119
08.07.2017 5 z 5

Tuhle knihu musíte chtít pochopit. Jenže to, co museli a musejí vojáci ve válce prožívat, to si dnes nikdo nedovede a často ani nechce představit.