Na východ od ráje

Na východ od ráje
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/277215/bmid_na-vychod-od-raje-LQ5-277215.png 5 1996 1996

Biblickým příběhem Kaina a Ábela se nechal inspirovat věhlasný John Steinbeck v této rodinné kronice zahrnující události od války Severu proti Jihu až po první světovou válku. Děj se odehrává v údolí Salina v Severní Kalifornii a je pohledem do lidského nitra dvou bratrů. Spisovatel sem promítnul i část svých vlastních životních osudů. Dotisk r. 2011 (ISBN 978-80-7218-764-5)... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Alpress

East of Eden , 1952

Yorika
14.05.2014 5 z 5

Krásná kniha s odkazem na biblický příběh Kaina a Abela.Steinbeck je skvělý vypravěč a zejména jeho rozbory charakterů hlavních postav jsou prvotřídní.Klasika, ke které se budu vždy ráda vracet.

Kotrlat
14.04.2014 5 z 5

Přiznám se, že jsem si ji schovával pouze na speciální příležitosti, takže se četba protáhla téměř na čtyři měsíce. To ale nic nemění na tom, že je tato kniha naprosto úžasná...

dadako
10.04.2014 5 z 5

Nádhera... Moje druhá kniha od Steinbecka je jedna z nejlepších co jsem četl. Od prvních stránek se četla sama a s radostí. Leeho rozbor starozákonního příběhu Kaina a Abela mě dostal. Kouzelné slovo "timšel" a cesta která k němu vedla. Rozhodně knihu k přečtení doporučuji.

AyameAkamatsu
20.03.2014

Dobrý den, kniha se mi moc líbila, ale rovněž bych chtěla zhlédnout i film, bohužel ho nemohu nikde najít. Nemohl byste mi někdo poradit? Byla bych Vám moc vděčná. Děkuji a přeji pěkný den.

Werun
06.03.2014 5 z 5

Krásná kniha o životě se spoustou moudrých postřehů. Zezačátku jsem se do ní neuměla začíst, ke konci jsem hltala každé slovo. Jedna z nejúžasnějších knih, co jsem kdy četla a ke které se určitě ještě někdy vrátím.

werinka10
05.03.2014 5 z 5

Na východ od ráje je pro mě po delší době další pěkná kniha s myšlenkou, která se četla skoro sama... :) Nezapomenutelné postavy: samozřejmě dobrák Sam, ? Caleb, chytrá Abra, ale nejvíce rozhodně Lee a jeho "timšel" :D
Také jsem ocenila přenesení o více jak sto let zpět, na počátek druhé vědecko-technické revoluce, kdy koupení salátu v zimě ještě nebylo normální! :D

niknikita
26.02.2014 5 z 5

Moje oblíbená klasika - od Steinbecka nejlepší a kupodivu se tentokrát povedla taky filmová verze.

petaSk
01.01.2014 5 z 5

Barvitý román s mnoharozměrnými postavami, skvělými dialogy a příběhem.

Staňule48
07.12.2013 5 z 5

Rozhodně jedna z mých nejoblíbenějších knih, určitě se k tomuto románu chystám jednou vrátit:)

vladysX
06.12.2013 5 z 5

Velmi silný román, jeden z mých nejoblíbenějších, jednou za čas se k němu vracím a stále ten příběh prožívám znovu.

domi88
03.12.2013 5 z 5

Tenhle příběh neměl chybu. Tak krásné postavy,tak moc hezky vykresleny, až jsem měla pocit, že to jsou moji příbuzní :)

Terry11
02.12.2013 5 z 5

Ten symbol biblických bratrů - Kaina a Abela, který je rozvíjen přes tři generace, to je prostě mistrovské. Steinbeck píše tak poutavě, tak originálně, jeho postavy jsou tak zajímavě charakterizovány, že je člověk má jak na dlani. Byla jsem z knihy nadšená! Pak jsem zkoukla film a mohla jsem číst nanovo. Už nic od něho mě tak neuchvátilo.

Klarinetka
05.11.2013 5 z 5

Pro mě osobně nejsilnější kniha v mém životě... rozhodila mě ne na dny, ale na týdny... a takový "dopad" na mě jiná kniha ještě neměla....

Tétéčko
23.10.2013 5 z 5

Tuto knihu jsem si po letech přečetla znovu a zase se mi líbí. Moc. A nejvíc miluju toho Číňana.

julythreemosen
13.10.2013 5 z 5

Krásná kniha. Když už jsem konečně našla čas dočíst ji, nemohla jsem přestat. Dojemný příběh, a pravdivý. Doporučuji všem.

l.ennca
02.10.2013 5 z 5

Výborná kniha.

Edana
03.09.2013 5 z 5

Mistrovsky napsaná kniha, která vyniká nejen vytříbeným stylem, ale také nesmírnou bohatostí myšlenek a příběhů - v dokonalém souznění. Začátek byl sice trošku náročnější a konec maličko slabší (takový... useknutý), ale stejně mám chuť si knihu přečíst ještě jednou. Minimálně.

janucha
27.08.2013

Můžu se jen připojit. Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Četla jsem ji jako hodně mladá, ovlivněná úžasným filmem s Jamesem Deanem, /viděla jsem ho v biu Ilusion/ a pak ještě jako dospělejší před čtyřicítkou, kdy jsem knihu vnímala jinýma očima
a také v kontextu vlastní rodiny, kdy si člověk uvědomí že krev není voda a musí se vyrovnat se svou rodinou, s tím, že si nese rysy obou rodičů a taky po nich zdědil určité vlastnosti atd.... Úžasné postavy Adama, Leeho i obou bratrů a pak samozřejmě Cathy-skvělé vylíčení zlého člověka. Navíc je to tak hezky napsané......lze jen doporučit k přečtení

bonifacka
08.07.2013 5 z 5

Šest hvězd :-) krása.

bbara155
26.06.2013 5 z 5

Nádherný příběh - biblické podobenství Kaina a Abela. V autorově podání však není jednoznačně určen ten zlý a ten dobrý. Jak autor říká - "všichni jsme potomci Kainovi". Odnesla jsem si z této knihy hlavně přesvědčení, že sice existuje jisté předurčení - člověk se narodí do určité doby a do určité rodiny, záleží však jen na něm, jaký z něho bude člověk. "Můžeš překonati ďábla v sobě". Pro mě je to asi nejkrásnější román ze všech, které jsem četla.