Na ostrově

Na ostrově https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162955/bmid_na-ostrove-HZi-162955.jpg 4 533 165

Na Maledivy se většinou jezdí na dovolenou. Třicetiletá učitelka Anna však bude na jednom z jejich ostrovů trávit léto neobvyklým způsobem. Má pomoci šestnáctiletému Týdžejovi dohnat školu, kterou zameškal kvůli boji se zákeřnou chorobou. Ani Týdžej si nepředstavoval, že bude trávit prázdniny s rodiči někde daleko od Chicaga a kamarádů. A ještě k tomu ležením v učebnicích. Jenže letadlo s Týdžejem a Annou za mladíkovou rodinou nikdy nedorazí. Po ztroskotání hydroplánu skončí na opuštěném ostrově, odkázáni jeden na druhého. Debutový román mladé americké autorky, který se okamžitě po vydání stal bestsellerem.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

On the Island , 2012

HankaL
03.02.2015 4 z 5

Úžasná knížka, neměla jsem pocit, že by něco přebývalo nebo chybělo a opravdu nevím co vytknout. Dávám plný počet hvězdiček

1marskr
31.12.2014 5 z 5

Knihu jsem dostala, moc se mi do ní nechtělo, protože jsem si nedovedla představit vztah se 14-ti letým věkovým rozdílem, kde je starší žena. Ale jsem ráda, že jsem ji přečetla, protože za určitých okolností vůbec nejde o věk. Kniha se skvěle četla a kdybych nemusela, přečetla bych ji najednou.

KleaM
30.12.2014

Nebylo to špatné, pohodová odpočinková četba pro nenáročné

playada
22.12.2014 4 z 5

Nebylo to špatný, chvilkama trošku přitažený za vlasy, ale nevadí. Dalo se to.

Samira
07.12.2014 5 z 5

Skvělá, nadčasová kniha, ke které se mockrát vrátím. Dost mě mrzí, že už ji mám přečtenou, protože prožívat s postavami den po dni na ostrově bylo, jako bych to jejich prostřednictvím prožívala sama. A že to byl zážitek. Návrat do reality pěkně zobrazit konvence, nepochopení i úskalí věkově rozdílného páru. Ale přesto musím říci, že jejich poměrně dlouhé odloučení mi přišlo nereálné. Po jedné hádce, člověk tak lehce neodstřihne člověka, se kterým je doslova jednou bytostí. Závěr byl však krásný a celkově jsem nadšená.
Doporučuji!

hancass
06.12.2014 5 z 5

Doslova omylem jsem sáhla po oddychovce a kupodivu světe div se, ono to fungovalo. Začetla jsem se, ani jsem neproklínala jednoduchost a průhlednost příběhu a četla, tedy hltala tu báječnou prázdninovou atmosferu příběhu. No, byly chvíle, kdy jsem se viděla na pustém ostrově. Fajn, ať žijí dojáky.

Selendra
02.12.2014 5 z 5

Nádherný příběh, hlavně pro ty, kterým se líbily filmy o Modré laguně :) čte se rychle a je to dobré na odreagování :)

Ditules
13.11.2014 5 z 5

Podobný námět jako filmy o Modré laguně....akorát, že tady je třicátnice a teenager. Každopádně se to opravdu čte samo a je to skvělé.

hatuli
01.11.2014 5 z 5

Čte se jedním dechem,místy napínavá.Kniha určitě stojí za přečtení,krásný i oddechový příběh.

aannyy
27.10.2014 5 z 5

Tahle kniha mě vtáhla už od počátku.

munka
03.10.2014 5 z 5

Veľmi pekná kniha, zaujímavý spôsob podania príbehu. Doporučujem

Maybee
23.09.2014 4 z 5

Od knížky jsem očekávala romantiku, přímý a nijak složitý styl psaní a přesně to se mi dostalo :)
Bylo to příjemné čtení, vtipné pasáže jsem si užívala a dokonce i chvilky, kdy mezi hlavními postavami (co se týče "Týdžeje" tak souhlasím s Megs, to slovo bije nejdřív do očí, ale nějak se s tím překladem popasovat museli, že, a člověk si na to pak i celkem zvykne, když to vidí pořád) nebylo všechno tak růžové.
Na odreagování a připomenutí letního počasi jsem nemohla asi vybrat lepší knížku než byla tahle.

Megs
05.08.2014 4 z 5

Oddychovka, kterou jsem četla jedním dechem. Nechyběla romantika, napětí dojímavé chvíle i happy-end. Sice psaná jednoduchým jazykem, ale vůbec mi to nevadilo. Bod strhávám za "Týdžeje" a "Kolu". Tohle počešťování fakt nemusím.

pocketka
31.07.2014 4 z 5

Perfektní kniha, skvělá na letní oddychové čtení, zaujme hned od začátku. Škoda jen obrovských časových skoků na ostrově. Párkrát jsem se přistihla, že se při čtení přihlouple usmívám. Určitě si ji přečtu někdy znova.

kacaaba
27.07.2014 5 z 5

Jsou tam dost neuvěřitelný pasáže, ale budiž, je to kniha. Jinak se mi to moc líbilo. Romantický příběh. Pěkně se to četlo. Na léto k vodě úplně ideální.

Antoaneta
21.07.2014 5 z 5

Krásná romantická knížečka přečetla jsem za jedno odpoledne nedokázala jsem se od ní odtrhnout.Pokud hledáte pohodové romantické čtení tato kniha určitě potěší.Rozhodně stojí za přečtení.

Denisa_a
13.07.2014 4 z 5

Udělala jsem dobře, když jsem si tuto knížku vzala s sebou na dlouhou cestu na dovolenou do Chorvatska. Do knížky jsem se tak začetla, že za chvílí jsme byli na místě a já o tom ani nevěděla :)
Přečetla jsem jí na jeden nádech, strašně moc se mi líbila. Určitě si jí v budoucnu přečtu znova, třeba
až mi bude 30 let :) a na věc se budu dívat jinak :)

Ivy
02.07.2014 5 z 5

Protože jsem před časem viděla film s podobným tématem, který si můžu pouštět dokola pořád jsem ráda, že jsem našla i tuhle knihu. Stejně jako film má kniha spoustu ale... prostě nad tím vším nesmím moc přemýšlet a jen se nechat pohltit krásným příběhem a odpočinou si při čtení. Knihu jsem přečetla bezmála za půl dne a naprosto mě bavila. Doporučuji ;)

hlina
25.06.2014 3 z 5

První část knihy mi přišla jako červená knihovna, navíc velmi málo uvěřitelná. Mnohem víc se mi líbila druhá část, kde se autorka zabývá porušováním stereotypů, konvencí.
Byla to taková příjemná oddychovka, kde u většiny stránek nemusí člověk moc přemýšlet.

zuza.floderova
23.06.2014 5 z 5

Trochu doják, ale tenhle byl velice dobrý. ;)
Je úžasné jak autorka dokáže popsat situaci tak, že si člověk přijde, jako by tam byl a prožíval to spolu s postavami, opravdu jsem si přišla, že jsem na ostrově, sedí vedle mě Slípka a vidím jak ke mě míří vlna Cunami, opravdu výstižné. Úžasně se to četlo.