Na lovu

Na lovu https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360856/bmid_na-lovu-252-360856.jpg 4 932 932

Když se Kráska vydá na lov Zvířete Kráska zná tajemný les lépe než kdokoli jiný. Cítí ho ve své krvi. I když vyrostla mezi šlechtici daleko od lesa, ví, že temný hvozd skrývá tajemství, která dokáže odhalit jen pravý lovec. Když její otec přijde o všechno jmění a Jeva se musí společně se sestrami odstěhovat pryč z města, uleví se jí. Uprostřed divočiny se nemusí přetvařovat a usmívat se na bohaté dámy – nebo se vdát za bohatého šlechtice. Ale ve chvíli, kdy v lesích zmizí při lovu její otec, nemá Jeva na vybranou – musí ho najít. A jediná cesta vede po stopách stvoření, které se otec snažil ulovit. Přes varování sester se vydává do lesa a stopuje Zvíře až do jeho království – zakletého údolí, zničeného zámku a světa plného stvoření, o kterých slyšela pouze v pohádkách. Do světa, který ji může zničit, nebo spasit. Zbývá jen jedna otázka. Kdo přežije tento lov: Kráska, nebo Zvíře?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Hunted , 2017

Charmedka
18.11.2018 3 z 5

Od knihy jsem měla obrovská očekávání, nemůžu říct, že bych byla zklamaná, ale čekala jsem trochu víc.

Jeva je moc sympatická hlavní hrdinka, to samé její sestry. Celkově autorka vytvořila příjemné postavy, které se oblíbíte. V knize vlastně není žádná záporná postava. Všechny jsou dobrosrdečné, nesobecké a obětavé.

Přesto Jeva nemá typickou povahu Krásky. Určitě nečekejte sečtělou něžnou dušičku, Jeva je velmi odvážná, nečiní jí problém vyvrhnout jelena a nenávist dokáže cítit tak silně, že zabodnout nůž do nepřítele je maličkost.

Pokud navíc čekáte příběh plný lásky a nemotorného družení Zvířete, tak vaše romantická dušička bude zklamaná. Na lovu bohužel postrádá to největší kouzlo původního příběhu. Chyběla mi ta romantická linka a mluvící nádobí.

vivalamuff
09.11.2018 5 z 5

Příběh o Krásce a Zvířeti. Kdo by ho neznal. Je zde hodně negativních komentářů, které příliš nechápu. Je pravda, že děj se vyvíjí pozvolna. Ale právě proto se mi líbil. Nečekala jsem, že se Jeva a Zvíře potkají hned na desáté stránce, proto jsem neměla důvod, proč být zklamaná. Někdo knihu přirovnává ke Dvoru trnů a růží. No, já jsem ten zmiňovaný Dvůr ani nedočetla, protože mě nebavil. Něco mi na něm nesedělo, takže jsem neměla potřebu pokračovat, nebo se snad pouštět do dalších dílů.
Na Lovu mi naopak připadá skutečnější. Obě hlavní postavy se vyvíjí, mají svůj cíl a touhy. Stylistická stránka je velmi dobrá a kapitoly odsýpají. Nejsou krátké ale ani dlouhé, prostě takakorát.
Kdo má rád pohádky trochu jinak, nebude zklamaný.
PS: Velké plus dávám za nádhernou obálku. Na druhou stranu musím říci, že prakticky všechny obálky od CooBoo jsou bomba! Jen tak dál :-)

Atanone
27.10.2018 5 z 5

"Zavřela oči,naslouchala duší a z hloubi jeskyně slyšela píseň Zvířete,tep kouzel a čar, který ji naučilo poslouchat. Byl hluboký a sladký,plný bolesti,věku a zastřený časem.Slyšela v něm náznaky dávno zapomenutých věcí,příběhů, slov, snů a především touhu. Ta píseň chtěla. Chtěla stejně,jako vždy chtěla Jeva,nechtěla jen něco,ale všechno, něco nepojmenovatelného,něco víc než, něco jiného, hlubšího.Tahle touha jí bránila říct Solmirovi ano, přestože jí nabízel vše,co dokázala pojmenovat;to byla ta touha,která ji denně hnala do lesů,touha,která naplňovala její sny o jiném životě,něco víc,než po čem toužili ostatní; byla to touha,která volala k nebi,že dá všechno, celou svoji bytost a vše, čím může být,za to,aby prožila aspoň okamžik života,který dokonce ani sama sobě nedokázala popsat. Zavřela oči a naslouchala srdci Zvířete..."

Zatímco klasický příběh Krásky a Zvířete je hlavně o síle lásky,tento je podle mě o touze a hledání. O žízni duše,která se může utišit láskou..ale taky nemusí,protože někde v dálce se třpytí pták Ohnivák a vábí nás dál na sever. A jednoho dne se budeme muset rozhodnout,jestli opustíme sen pro skutečnost,která nás potřebuje.

Ačkoli toto je příběh "pro velké",který stojí na zkladech klasické pohádky,mně vrátil vzpomínky na les mého dětství, na jeho proměny,sníh se stopami zvířat ,na jeho kouzla,na skřítky a víly,které jsem tehdy dokázala vidět,ale také na stíny a temná zákoutí,kterých jsem se bála a přesto do nich toužila nahlédnout.
Takže - kdo z vás dokáže ještě slyšet píseňt ptáka Ohniváka a slyšet melodie lesa,možná je toto kniha pro vás.

Denčaa
27.10.2018 3 z 5

Tahle kniha byl oříšek. Už jsem reteling na Krásku a zvíře četla a hodně jsem se přemáhala, abych tituly nesrovnávala. Začátek se neskutečně vlekl. Než došlo k samé podstatě příběhu, trvalo to hodně dlouho. Navíc mi to přišlo - až na pár detailů, úplně stejné jako původní Kráska a zvíře. Snad jen zápletka s Ptákem ohnivákem byla jiná, ale tato část mi přišla zase až moc přitažená za vlasy. Prostě vykradeno co nejvíce příběhů. U této knihy platí, že je krásný obal, ale uvnitř zhola nic. Mám takový pocit, že mi příběh nic nedal a i osudy hrdinů mě nijak nebraly. Co však musím ocenit, je stylistika příběhu.

BetyN.
22.10.2018 3 z 5

Na lovu má krásnou obálku a nejen díky tomu stojí za přečtení. Uvnitř se skrývá skutečně laskavý příběh, co obsahuje nejen romantiku a pohádkovost, ale i špetku násilí. Líbí se mi, že autorka propojila hned dvě pohádky a to Pták Ohnivák a Krásku a zvíře. Více se přiblížila starším pohádkám, kde krev teče a postavám se nedějou moc hezké věci. A nesmím opomenout krásně vykreslené postavy. Doporučuji, ideální hlavně na zimu.

Emičkazknihy
21.10.2018 4 z 5

Kniha NA LOVU mě ze začátku zaujala, jelikož jsem si chtěla přečíst nějakou knihu na předlohu pohádky. V průběhu knihy, jsem svého rozhodnutí litovala. Kniha mě v mnoha ohledech zklamala. Neobsahovalo něco jako pocit bezpečí, nebo láska pro kterou je život moc krátký. Kniha měla také své plus a nemohu na něj opomenout. Hlavní hrdinka a dokonce i hrdina byli v konečném součtu milý lidé s velkým srdcem. Pro mě byl konec napínavý a obsahoval něco, co jsem v knize hledala. Lásku plnou života, pro kterou zároveň stojí život položit.

ketvin
15.10.2018 2 z 5

Er forma to bohužel dělala horší, než to bylo... Jinak si ale nemyslím, že to byla špatná kniha, přečetla jsem ji za večer... Byla taková filozofická, psychologická. Spíše než pohádka to byla "sonda do duše autorky", jak i ona v poděkování uvádí. Nebylo to napínavé, bylo to plynulé, pozvolné, bez překvapení, bez velkolepého finále... Prostě jiná Kráska a zvíře... Bohužel jsem četla hned po Dvorech od S. J. Maas a to ani nesnese srovnání.
Už bych knihu znova nečetla, ale své čtenáře si určitě najde - o čemž svědčí i vysoké hodnocení, kterému já osobně nerozumím :)

Maky132
09.10.2018 3 z 5

Uf, tak konečně jsem to dočetla. Byla to fuška. Příběh zajímavý, ale nudný a vleklý. Myslela jsem si že to tak bude tak dvě tři kapitoly. Nakonec se příběh rozjel až na dvacáté kapitole. Autorka navíc pořádně nevysvětlila jak to bylo s tím zakletím. Kdo, jak, za co.....prostě nic. Konec my přišel odbytý. Jako by to už nudilo i samu autorku. Jedna z hvězdiček je za obálku. Ta mi z celé knížky přišla nejlepší.

andrejci
03.10.2018 5 z 5

No mě se to líbilo. Ten začátek byl hodně podobný jako u Dvoru trnů a růží a ten konec mi zase hodně připomínal Krásku a zvíře. Já jsme s knihou jinak spokojená. Byl to dobrá nápad a autorčin styl psaní mi vyhovuje.

A.K.A.R.
22.09.2018 3 z 5

Obálka i příběh na téma Kráska a Zvíře mne zaujali ,ale jsem trochu zklamaná.Příběh byl trochu o ničem.První stránky mi připadaly jako uvaděcí,avšak spisovatelka se nějak nedokázala vymotat z kruhu.Hodně jsem se musela nutit abych ji dočetla a po dočtení jsem na ni zapomněla.Průměrná až podprůměrná.

Odehnalka
08.09.2018 3 z 5

Upřímně, čekala jsem od knihy více. Jsem mírně zklamaná. Ze začátku se příběh neuvěřitelně táhl, až poslední kapitoly se rozjely a já se nemohla od knihy odtrhnout. Nebylo to vyloženě špatné čtení, jen jsem neustále během příběhu očekávala něco víc. To se nestalo. Ale jako oddechové čtení, proč ne.

coppacabana
07.09.2018 5 z 5

Na to, jak dlouho jsem čtení této knihy oddalovala, jsem se od první kapitoly nemohla odtrhnout. (Což dokazuje fakt, že jsem knihu přečetla skoro za jeden den.) Jedná se o velice vydařené převyprávění pohádky o Krásce a zvířeti, kdy autorka veškerou roztomilost známé disneyovky nahradila krutostí zimy v hlubokém lese nejmenovaného carství. Příběh je napínavý, tajemný a se všemi kouzelnými bytosmi, pohádkami, legendami a kletbami zkrátka magický.
Moc se mi líbilo střídání pohledů Jevy a Zvířete. Líbilo se mi, jak se pohled Zvířete postupně měnil - a to formou i obsahem -, a to zvlášť od Krásčina odchodu. Je to moc pěkný detail a já ho oceňuji.
Obálka se grafikům moc vydařila, troufám si říct, že to je jedna z nejpěknějších, co jsem za poslední dobu viděla.

lucygreen
05.09.2018 2 z 5

Tohle byla taková lehce podprůměrná kniha, kdy se do čtení musíte přece jenom nutit. Má úžasnou obálku, ale děj až tak úžasný nebyl. Scény v hradě zvířete mi přišli docela nudné a věc, co se mi asi nejvíce líbila, byly její setry a vztah s nimi. Jinak vztah hlavní hrdinky a zvířete jsem ani tak moc neřešila... :D.

ivič
31.08.2018 4 z 5

Upřímně.... neurazí nenadchne. Čekala jsem něco jiného, co by nebylo tak pohádkové je to vlastně jen lehce pozměněná původní pohádka. Je ale možné, že když před tím čtete Měsíční kroniky tak se zklamání prostě neubráníte. Lepší průměr. Aby mi kniha dávala smysl musela jsem si přečíst Poděkování, ale nelituji,že jsem si to přečetla.

Lika007
30.08.2018 4 z 5

Kráska a zvíře patří mezi mé oblíbené příběhy, takže jsem si tenhle reteling nemohla nechat ujít. A nezklamal. Přečetla jsem ho během tří dnů.

JessieEx
24.08.2018 4 z 5

3,5*
Ačkoliv už nejsem cílová skupina a tenhle žánr nijak nevyhledávám (ať už fantasy či YA), jsem moc ráda že jsem po knize sáhla. Byla to krásná pohádka. Všichni ji známe, Kráska a Zvíře, ale zase trochu jinak - převyprávěná a napsaná tak, že i když příběh znáte, je tu něco, co ještě nevíte a zjistíte až na konci knihy. Díky tomu je knížka napínavá a nutí číst dál a dál. Skvělá oddechovka na jedno odpoledne. Škoda toho epilogu - příběh utnul a navíc působil, jako by jej psal někdo úplně jiný...

Dani3
30.07.2018 5 z 5

Krásný příběh. Moc se mi líbily pasáže z pohledu zvířete.
I přesto, že je to jen pohádka, je tam i něco navíc. Něco, co ocení i dospělí, protože každý máme svého ohniváka.

Moncudlik
20.07.2018 5 z 5

Konec knihy mě přiměl k velkému zamyšlení nejen nad knihou, ale nad vlastním životem.. v epilogu autorka shrnula vše přesně tak, jak jsem se po dočtení cítila.

Klarsik3
19.07.2018 3 z 5

Mylím že když chce někdo dělat retelling stačí jedna pohádka.. Mě do sebe tyhle dvě prostě nešli... Přečetla jsem, zavřela jsem.. a asi stačilo..

izfnp
14.07.2018 4 z 5

Pekná rozprávka, ktorú som si predstavovala úplne inak. Každopádne odporúčam, Na love je veľmi podarený čarovný príbeh, ktorý prináša množstvo krásnych myšlienok.