Na lovu

Na lovu https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360856/bmid_na-lovu-252-360856.jpg 4 932 282

Když se Kráska vydá na lov Zvířete Kráska zná tajemný les lépe než kdokoli jiný. Cítí ho ve své krvi. I když vyrostla mezi šlechtici daleko od lesa, ví, že temný hvozd skrývá tajemství, která dokáže odhalit jen pravý lovec. Když její otec přijde o všechno jmění a Jeva se musí společně se sestrami odstěhovat pryč z města, uleví se jí. Uprostřed divočiny se nemusí přetvařovat a usmívat se na bohaté dámy – nebo se vdát za bohatého šlechtice. Ale ve chvíli, kdy v lesích zmizí při lovu její otec, nemá Jeva na vybranou – musí ho najít. A jediná cesta vede po stopách stvoření, které se otec snažil ulovit. Přes varování sester se vydává do lesa a stopuje Zvíře až do jeho království – zakletého údolí, zničeného zámku a světa plného stvoření, o kterých slyšela pouze v pohádkách. Do světa, který ji může zničit, nebo spasit. Zbývá jen jedna otázka. Kdo přežije tento lov: Kráska, nebo Zvíře?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Hunted , 2017

Kelen30
11.03.2019 4 z 5

Ach,jak krásné.Tohle je můj první reteling Krásky a Zvířete a myslím, že se moc povedl.Jo,sice asi nebyl ničím překvapivý a ani nepřinesl nic nového,ale no a co? Tady jde hlavně o emoce a já jsem si tenhle příběh prokletí,nenávisti a nalezené pravé lásky užila dokonale.

petuzla5591
11.03.2019 5 z 5

Tento příběh mě moc bavil.

Konfu97
09.03.2019 3 z 5

Knihu jsem otevřela po přečtení mnoha doporučeni. Začátek je typický pro tento typ příběhu, moc velká očekávání jsem neměla a proto ani nejsem zklamaná. Kniha se dobře čte, ale příběh je bohužel z části utahaný a konec/vyvrcholení příběhu zase velmi uspěchaný.

Verunka926
24.02.2019 4 z 5

Knize dávám 4*, protože to není nijak zvlášť originální...Je to přeci jenom reteling. Kniha se mi líbila a byla velmi čtivá.

SarahRoyalAss
20.02.2019 5 z 5

Bože jak já se zamilovala. ♥ Asi jsem to četla v té nejlepší pohádkové zimní chvíli a ve skvělém rozpoložení, ale prostě jsem si čtení tak strašně moc užila a hltala každou stranu.
Jeva a její rodina se propadnou do špatné situace krachu a přesunou se do lesa, Jevy milovaného prostředí. Ovšem, špatné věci se dějí stále a otec rodiny zmizí a s ním přijde strach, stesk a touha ho najít.
Život v lese a hony jsou krásně vylíčeny, popsány a jakožto obdivovatel lukostřelby jsem milovala ten Lara Croft pocit. Romatická linka je skvělá, Zvíře je zajímavě pojato s "deníkovým" dodatkem po každé kapitole a propojení tak pohádkového světa s dalším - Ptáka Ohniváka - to nejde prostě a jednoduše nemilovat. ♥ Sestry jsem si též oblíbila tak i ostatní postavy, které se v příběhu objevili.
Doporučuji!

CamrinWonder
16.02.2019 5 z 5

Hltala jsem každé písmeno, každý řádek, každý odstavec... Styl psaní mi neskutečně vyhovoval, každá postava mi byla svým způsobem hrozně sympatická... Doporučuji jako četbu před spánkem...

zinon
12.02.2019 4 z 5

Krásná pohádka, ale už bych ji znovu asi číst nechtěla...žádné nadšení se nekonalo.

Havel0303
10.02.2019 5 z 5

Perfektní nápad a úžasný příběh. Nádherně procítěné, prožila jsem každý okamžik...

whiolet
08.02.2019 5 z 5

Kniha mě neuvěřitelně bavila. Další povedený reteling na téma Kráska a zvíře. Od čtení jsem se nemohla odtrhnout a magický svět kolem Zvířete mě přímo pohltil.
Super čtení

Adell-ka
08.02.2019 4 z 5

Tenhle žánr není vyloženě můj styl, ale tohle mě bavilo. Je to prostě taková pohádka, nadpřirozené bytosti, trochu té magie a láska. Jo, bylo to pěkné a četlo se to dobře, ale přesto po podobném fantasy žánru už asi nesáhnu.

Devid
05.02.2019

Líbí se mi jak to je ve stylu červená karkulka, ale vůbec to tam tahle není

Terry.89
20.01.2019 4 z 5

Z počátku mě kniha nebavila a já si říkala, že jsem asi zase jednou sáhla vedle, zlákána krásnou obálku. Nakonec jsem knihu odložila až ve dve v noci, protože už mě natolik pálily oči, že jsem nebyla schopná dočíst těch pár zbývajících kapitol. Jeden by řekl, že na příběhu Krásky a Zvířete už nelze přiliš změnit, ale právě Na lovu, tuhle mou teorie uspešně vyvrací. Zaklad příběhu zůstává nezměněný, ale autorka jej doplnila a pestrou škálu postav ze slovanského folklóru, celý příběh prodchnula magií a vdechla této pohádce nový život.

Majuš333
19.01.2019 5 z 5

Krásný príbeh, ktorý sa nedal odložiť až do konca a je úplne jedno, v akom veku si túto knihu prečítate :)

sd1992
07.01.2019 4 z 5

Pěkné převyprávění Krásky a zvířete.. :) Knížka měla slabší místa, hodně popisů, ale jinak to bylo moc hezké.. :-)

Sima890
02.01.2019 4 z 5

Na Lovu je re-telling klasické pohádky Kráska a Zvíře. Hodně krásné a pohodové počtení to bylo. Kniha mě hodně bavila a já hltala jednu stránku za druhou. Na rozdíl od re-tellingu Sarah Maas (Dvůr Trnů a Růží), byl tohle opravdový příběh Krásky a Zvířete jen s nějakými změnami, takže to bylo trošku i předvídatelné. Přestože mě kniha bavila má několik chyb.

I když Jeva vyrostla v bohatém domově, její srdce vždy toužilo po lese. Otec jí brával s sebou na lov, když byla jeho Kráska ještě malé dítě. Její otec ale vsadí vše jmění do riskantního projektu a o vše přijdou. A tak se Jeva, její dvě sestry a otec musí přestěhovat do srubu v lese, ve kterém její otec kdysi žil. Pro Jevu je to splněný sen být opět v lese. Její otec se musí vydávat na lov, aby uživil rodinu, ale jednou se nevrátí. Jeva neváhá a jde otce hledat. Najde ale Zvíře....

Příběh je napsaný hrozně čtivě. Autorka si k re-tellingu moc nových věcí nepřimyslela, ale prokládala to různými jinými pohádkami, které vracely Jevu do vzpomínek na otce a dětství. Velmi důležitou roli v příběhu sehrál pták Ohnivák. Kniha je z větší části napsána Jevě a ta druhá patří Zvířeti. Někdy se z pohledu Zvířete objevily jen tři slova, ale i ty stačily aby člověk poznal, co Zvíře cítí. Určitě tam mohlo být více romantiky, což jsem čekala, že tam bude, ale skoro nic. Tuhle pohádku jsem si prostě zamilovala, i když tam nebyly nijak velké zvraty, drama ani akce (trošku mi to tam ale chybělo). Prostě to na mě působí jako krásná a kouzelná pohádka.

Celkem velké mínus byl ten uspěchaný konec, kdy se vše stalo moc rychle a ak skončilo. Jelikož je to pohádka, tak samozřejmě št'astně, ale bylo mi to líto. A epilog? Ten si autorka mohla odpustit, bylo to shrnutí života Krásky a Zvířete v otázkách, takže mi přijde, že tam je úplně zbytečný. Doufám, že autorka udělá další díly pro rozvinutí příběhu, co se dělo dál a tak...

Markysek45
30.12.2018 4 z 5

Krásné zpracování klasické pohádky do verze pro odrostlejší čtenáře. Ideální pro vánoční období. Aspoň tak jsem si užila trochu sněhu a zimy.

lenka608
27.12.2018 4 z 5

Dala bych 5*, ale stejně jako měla Kráska pocit, že jí něco chybí, tak mě v této knížce také něco chybí k tomu aby byla dokonalá. Někdy vleklý děj, občas stereotyp... jak to říct? Knížce chybí trocha té magie, která čtenáře nutí bdít do rána.

AniDi
19.12.2018 3 z 5

Čekala jsem dle hodnocení víc, bylo to zklamání. Jsem si jistá, že na knihu příští den ani nevzpomenu.

Holumar
28.11.2018 4 z 5

Krásný netraiční příběh krásky a zvířete....jakožto milovnice této klasické pohádky jsme ho ocenila

Ivanka83
23.11.2018 5 z 5

Miluji pohádky. A pohádku o Krásce a Zvířeti obzvlášť.
Četla jsem už několik příběhů Krásky a Zvířete a tento řadím mezi ty velmi zdařilé.
Příběhem jsem žila. Byla jsem Kráskou i ptákem Ohnivákem.
Nečetla jsem ji naposledy.