Na lovu

Na lovu https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360856/bmid_na-lovu-252-360856.jpg 4 932 282

Když se Kráska vydá na lov Zvířete Kráska zná tajemný les lépe než kdokoli jiný. Cítí ho ve své krvi. I když vyrostla mezi šlechtici daleko od lesa, ví, že temný hvozd skrývá tajemství, která dokáže odhalit jen pravý lovec. Když její otec přijde o všechno jmění a Jeva se musí společně se sestrami odstěhovat pryč z města, uleví se jí. Uprostřed divočiny se nemusí přetvařovat a usmívat se na bohaté dámy – nebo se vdát za bohatého šlechtice. Ale ve chvíli, kdy v lesích zmizí při lovu její otec, nemá Jeva na vybranou – musí ho najít. A jediná cesta vede po stopách stvoření, které se otec snažil ulovit. Přes varování sester se vydává do lesa a stopuje Zvíře až do jeho království – zakletého údolí, zničeného zámku a světa plného stvoření, o kterých slyšela pouze v pohádkách. Do světa, který ji může zničit, nebo spasit. Zbývá jen jedna otázka. Kdo přežije tento lov: Kráska, nebo Zvíře?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Hunted , 2017

Katie46
14.07.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Příběh byl poutavý, nijak nudně prodlužovaný. Spíš naopak ubíhal rychle.

kacka29
04.07.2019 5 z 5

Mám moc ráda motiv Krásky a zvířete a ani tohle zpracování nezklamalo. I když tušíte, jak to dopadne, tak vás příběh pohltí a jen tak nepustí...

any37
02.07.2019 4 z 5

Bylo to kouzelné! Vážně jsem nečekala, že po tolika knihách na téma Kráska a Zvíře mě to bude bavit. Ale opak byl pravdou. Četlo se to samo, část Zvířete byla dokonalá a Spooner opět nezklamala.

zíza12
11.06.2019 1 z 5

Byla jsem docela zklamaná. Je to 1. knížka co se týče kouzla, takže nevím co jsem měla očekávat. Zdá se mi to kniha pro 8-11 ltý děti. Přečetla jsem ji rychle jenom abych se jí zbavyla

Saryinka
02.06.2019 4 z 5

Krásný příběh na motivy Krásky a Zvířete.
První polovina knihy je méně záživná a chvíli trvá, než se začne skutečně něco dít.
I když je postupným čtením jasné, jak příběh dopadne, moc jsem si užívala chvíle, kdy se ze Zvířete stával člověk.
Jeho pasáže byly perfektním zpestřením celé knihy.
Přidáním motivu pohádky O ptáku Ohnivákovi knihu skvěle oživilo.

Co mě tak trošku zklamalo, byl konec, který autorka vzala poměrně rychle. Dovedla bych si představit před epilogem snad jednu nebo dvě kapitoly.
Škoda.

Alexxxka
28.05.2019 5 z 5

Nádherná obálka a kouzelný příběh. Zamilovala jsem si Zvíře i Jevu i Laňku. Pohádková atmosféra na mě dýchala z každé stránky. Doporučuju!

Peetullka
24.05.2019 4 z 5

Krásku a zvíře mám ze všech pohádek nejraději a proto jsem jsem s tímto příběhem neváhala a neudělala jsem chybu.
Na lovu opravdu nezklamalo, velmi čtivé a přijemné. Myšlenky Zvířete byly úžasně podané a Jeva byla velmi sympatická a chytrá.
Spokojenost !

Ticiana
19.05.2019 4 z 5

Veliká oddechovka a krasne přepracována pohádka.

vandalindakova
16.05.2019 4 z 5

Jeva je sympatická a není úplně blbá. V hlavě jí to pálí a spoustu věcí si dokáže domyslet. Má ráda volnost a lovení v lese.
Co se mi líbí je to, jak se mezi ní a Zvířetem vyvíjí jejich vztah (jestli se to tak dá říct). Oba si za celou dobu projdou proměnou v chování, a to je zajímavé pozorovat. I přesto, že to nemělo tolik děje, tak mě to bavilo, četlo se mi to fakt dobře a rychle a chtěla jsem vědět, jak to dopadne. I přesto, že se spousta věcí dá podle pohádky očekávat.
V knize oceňuji části z pohledu zvířete, které byly hrozně zajímavé. Upřímně to mě na celé knize bavilo asi nejvíc.
Závěr mi v něčem hrozně připomínal Grišu, nejvíce tou pohádkovou atmosférou.
Celkově je Na lovu hrozně miloučký, oddechový příběh s pohádkovým nádechem, který mě opravdu bavil. Na můj prvně čtený retelling na Krásku a Zvíře jsem spokojená.

Kayla
07.05.2019 3 z 5

Kniha se četla velmi dobře. Za mě velmi dobrá oddechovka, ale i přesto mám ke knize mírné výhrady. Upřímně jsem čekala víc prostoru mezi Kráskou a zvířetem. Chyběl mi zde podrobný rozvoj jejich vztahů mezi nimi. Dále co nebylo dle mého názoru moc vysvětleno, byla situace s jejím otcem. To bylo dle mého názoru trošku odflaklé. A ten závěr mě zklamal. Autorka to velmi rychle zakončila, což je škoda. Za mě průměr. Kniha byla vcelku tedy fajn, ale už se k ní určitě nevrátím.

kkesskka
03.05.2019

Abych pravdu řekla, nejsem moc velkým fanouškem Krásky s Zvířete. Ale tahle knížka mě vtáhla do děje a nepustila, dokud jsem ji nedočetla. Suprově napsané.

mišule5
30.04.2019 5 z 5

Tento příběh je tak KOUZELNÝ! Nemůžu si pomoct, ale naprosto jsem se do této knihy zamilovala.... příběh mě přenesl přímo do pozadí kde jsem všechno sledovala a prožívala spolu s Kráskou a ostatními.
Kniha je okouzlující od začátku do konce. Za mne jedna z knih s nejkrásněji popsaným příběhem.
Nádhera!!!!

AloneJane
27.04.2019 5 z 5

Krásný ač známý příběh napsaný poutavým a zajímavým stylem.

Angelika988
25.04.2019 5 z 5

Knížka je napínavá úplně mě vtáhla do děje.Je nádherné si představovat svět jiný než ve skutečnosti je.Prostě boží.

Dada_cte
23.04.2019 5 z 5

Dokonalá kniha! Nečekala jsem, že to takhle dopadne - jako čekala, každý přece ví, že to dopadne dobře, ale - ALE! Autorka dokázala udělat divy! Nechápu, jak to všechny autory může napadnout... Vždycky toužím být alespoň na chvíli hlavní postavou a zapomenout na starosti v tomhle životě... Díky knihám jako tahle můžu být v jiném světě alespoň v představě ????????

maja11231
13.04.2019 4 z 5

Je to velice dobrá kniha u které jsem si odpočinula
Doporučuji

Katte192
07.04.2019 5 z 5

Něco tak magického, jsem už dlouho nečetla. Ten nádech, ta slova, způsob jak celý svět funguje a mluví ze stránek. Zkrátka jsem se do této knihy zamilovala. Nemohu jinak.

Margie94
07.04.2019 5 z 5

Moje snad první opravdická YA kniha a já jsem nadšená. Přestože mi již pár let není -náct, tak jsem si tento příběh opravdu užila. Fandila jsem Jevě, sympatické mladé hlavní hrdince příběhu a zároveň jsem litovala zakleté Zvíře a doufala v happy-end. Ačkoliv jsem nikdy neviděla celou filmovou předlohu a tak nemohu srovnávat, jak dalece se kniha od původního scénáře liší, tak se mi tento příběh velmi líbil. Vyprávění mě bavilo, zpříjemňovalo mi to cestu do školy i ve škole a já nemohu jinak, než hodnotit 5* :)

mrousek
30.03.2019 5 z 5

Knihu jsem si vzala na dovolenou a moře oproti tomuto příběhu nebylo tak vábivé. Autorka psala krásně, hladce a milovala jsem každé slovo. Uměla popsat postavy s takovou elegancí a sympatičností, že jste si je okamžitě zamilovali.
Dokonce i přesto, že jsem se vyhřívala pod slunečníkem, myslí jsem byla v zasněženém lese.
Příběh doporučuji všemi desíti.

klarinka9974
26.03.2019 4 z 5

Ze začátku jsem si myslela, že mě kniha ničím nepřekvapí a ani nenadchne a od půlky jsem příběh hltala slovo od slova. Kniha má krásnou obálku a samotný příběh i když je několikrát známý, je stejný ale přesto tak jiný.