Na dvou židlích

Na dvou židlích https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211984/mid_na-dvou-zidlich-211984.jpg 3 124 14

Kniha fejetonů,za námět autorovi posloužila často politika a její čelní představitelé, ale také například manželství, rodina… Třiačtyřicet svižně napsaných fejetonů, jež zachycují lidskou rozmanitost od kojence třeba až po Milana Knížáka, tak neotřele a s humorem zrcadlí uplynulých dvanáct měsíců.

loolee
24.10.2022 3 z 5

Fejetony pěkně vypointované. V průběhu jsem si párkrát hledala aktuální osudy některých aktérů, například Milana Knížáka. Opravdu se mi líbil fejeton Nebezpečí romantizujícího přístupu a pobavily mě možné názvy literárních cen a nanejvýš aktuální mi přijde Zeman na Vyšehrad! (věnec s černou stuhou - "Děkujeme, že jste definitivně odešel").

ondras666
12.06.2022 5 z 5

Nenáročná jednohubka, tak na hodinu čtení. Některé fejetony trefné a humorné, některé nudné.

Aleh
18.01.2020 4 z 5

Fejetony z Lidových novin, které zachycují naši společnost mezi léty 2002 a 2003. Typicky Vieweghovské, mohu-li to tak nazvat. Autor se věnuje tématům , které tehdy hýbaly politickou scénou v České republice s ironií a sarkasmem sobě vlastním. Kromě politiky jsou častým námětem také komplikované partnerské vztahy a rodinné problémy.

ronave
12.02.2019 4 z 5

Soubor fejetonů vydávaných v Lidových novinách - ovlivnéně dobovou politikou, Vieweghovou rodinou, přáteli, ...
Všechny jsou psány s humorem, svižně a ironicky.

"Já se své manželce zásadně nesměju, a to i přesto, že poslední dobou vypadá v posteli jako jedna z těch velryb, které ru a tam uváznou na mělčině. Ještě že nám kvůli kočárku nezbylo na ty Kanáry, říkám. Kdyby tě na pláži objevili lidi z Greenpeace, odtáhli by tě na hloubku."

Karborund
13.09.2017 3 z 5

Vtipné glosy a fejetony s kterými lze více méně souhlasit, napsané v době, kdy autor nabízel poměrně zajímavé čtení z kterého se dalo čerpat, bohužel, kde ty loňské sněhy jsou.

ecila13
09.09.2017 3 z 5

Připomněla jsem si staré časy.

Dixinka
20.07.2017 5 z 5

Pěkné fejetony. to je ještě náš skvělý Viewegh. Takového jakého mám ráda.

Alaglesia
07.12.2016 3 z 5

Tyto fejetony byly mnohem zábavnější a zajímavější, než fejetony z knihy Švédské stoly (ty jsem ani nedočetla).

hejnak
31.10.2016 4 z 5

Prima knížka, pobavila jsem se, jen trochu mrazí z toho, jak se v některých věcech trefil už před 13 lety.

k.evelin
03.11.2015 3 z 5

Ten Viewegh mě baví čím dál tím víc. Prima relax

KattyV.
13.03.2014 3 z 5

Kniha se mi dostala do ruky náhodou.., Některé fejetony zábavné, jiné méně, takový lepší průměr.

kika 13
05.11.2012 3 z 5

Fejetony a ty se mu podařili trefné komentáře.

PanKérka
28.05.2012 4 z 5

Pohodové, odpočinkové čtení :) Pokud se chcete odreagovat je to dobrá volba

Jingle
13.01.2012 3 z 5

Ač je hodně politicky zaměřená, tuhle knihu zhltnete za jedno odpoledne (zvlášť pokud se u toho budete válet na španělské pláži :)). Když překoušete tu politickou masáž, najdete tam i vtipné fejetonky, jejichž četby nebudete litovat.