Na dně

Na dně https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392641/bmid_na-dne-DeC-392641.jpg 4 444 150

Gina Royalová vede průměrný život šťastně vdané americké hospodyňky se dvěma krásnými dětmi. Když je ale kvůli automobilové nehodě odhalen tajný život jejího manžela, ze kterého se vyklube sériový vrah, musí se Gina stát Gwen Proctorovou – mámou-bojovnicí. Když je její bývalý muž konečně za mřížemi, najde Gwen nový domov na břehu odlehlého jezera Stillhouse. Přestože ji pořád pronásledují internetoví trollové, kteří si myslí, že měla se zločiny svého manžela něco společného, má Gwen konečně pocit, že jsou její děti v bezpečí. Jen co se věci začnou uklidňovat, objeví se v jezeře tělo – a z až příliš dobře známé adresy začnou chodit výhružné dopisy... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Stillhouse Lake , 2017

Evkae36
25.03.2024 5 z 5

Za mě hodně dobrý. Po další době zase kniha, která mě překvapila svou neotřelostí. Potřebuju sehnat další díly :-D

Majulle
12.02.2024 5 z 5

Náhodou jsem narazila na první díl této série a musím říct že super! Není to teda nic pro slabší povahy ale perfektní příběh a už mě čeká doma pokračování. Jaké to je přijít po letech manželství a vychovávání svých dětí že manžel je sériový vrah? a jak vysvětlit všem že vy jste o tom neměla ani tušení? Vážně stojí za to!

martina4041
31.12.2023 3 z 5

Začátek takový nemastny neslaný, ale na knihu jsem se těšila. Mám doma celou sérii a nerada začínám jiným dílem než prvním.
Po rozevlátém začátku, to najednou jelo jak rozjetý stroj.
Ano, jsou zde místa kde si říkám, jako opravdu? Ale co by udělal každý z Vás kdyby zažíval co ona a snažili jste se ochránit své děti stůj co stůj?
Mě by třeplo, ale žena je silná, jak se jedná o její děti.
Jdu na další díl.

micha-ella
01.11.2023 1 z 5

Tolika čtenářům se to líbilo a já se u toho nudila, ke konci už jsem přeskakovala odstavce. A divila se: Po čtyřech letech jí pořád někdo pronásleduje a sleduje na sítích? Už tolikrát měnila identitu a utíkala - kde si obstarává doklady, aby děti mohly chodit do školy, jak získává zaměstnání? A děti tedy moc vychované nemá... Přišlo mi to jako snůška výmyslů.

namornice
28.10.2023 4 z 5

Pro mě první setkání s autorkou a musím přiznat, že dost povedené. Kniha začíná hezky zostra a dramaticky a udržuje napínavý děj po celou dobu. Pochmurná a temná atmosféra prostupuje celý tento poutavý thriller. Gwen, poté co vyjdou najevo zrůdná tajemství jejího manžela, je na útěku před minulostí, musí čelit svým nejhorším nočním můrám a přitom ochránit své děti. Čtení jsem si užila a byla jsem napnutá až do konce. Uvítala jsem i autorčino doporučení hudby, kterou u psaní poslouchala.

de6978
12.10.2023 5 z 5

120 % , wau wau wau.

Jak píšou lidi. Postupný nájezd, 100 stran představování lidí Gwen (Gina), její děti, její vražedný manžel Melvin.

Melvin zabil několik žen. Je odsouzen do vězení. Jeho žena si změní jméno a odjede na jiné místo. Přesto ji pronásledují internetoví trollové, kteří jí nevěří, že o manželových vraždách nevěděla a chtějí pro ni, jen to nejhorší.
A Gwen se snaží obhájit, že je nevinná. I když si změní jméno a odjede do jiného města, za nedlouhou začnou v její blízkosti umírat ženy, podobně jako by je zabíjel její manžel, který je ve vězení.

Zabíjí je opravdu Gwen nebo někdo jiný? Ochrání své děti před ostatními? Je schopná Gwen zabít člověka?

Doporučuji, a pokud si Gwen oblíbíte, čeká na vás pokračování v dalších 3 knihách ! Kniha se čte opravdu velmi dobře a já si určitě pročtu další díly ....

Lucy
02.10.2023 5 z 5

Opravdu čtivá kniha, napínavá i docela na zamyšlení. Když prožíváte s hlavní hrdinkou Ginou- Gwen její život a boj o něj a ochranu svých dětí , ale víte co udělal její manžel a ona nic netušila? Je to zajímavý pohled z obou stran, jak lidí co jí odsuzují, kvůli obětem. Tak pohled její a jejích dětí. Kam by se člověk postavil na jakou stranu? Určitě tedy nemyslím v násilí, ale názoru. Opravdu se autorce kniha povedla a čtu další díl, celou sérii jedním dechem.

sassy4
24.08.2023 5 z 5

Fantastická kniha. Od začiatku ma do seba vtiahla. Áno, na začiatku síce nebolo veľa akcie a dej sa možno rozbiehal trochu pomalšie, mne to ale vôbec nevadilo. Autorka je priebojníčka v opisovaní situácií, pocitov, predstaví nám slobodnú matku Gwen s dvoma deťmi a jej extrémne náročnú situáciu. Za mňa je táto kniha úplný klenot a jeden z najlepších thrillerov, aké som doteraz čítala. Navyše, hlavná hrdinka je sympatická, úplne podľa môjho gusta. Z naivnej chudinky sa stala silná matka bojovníčka, ktorú len tak kdekto neporazí.

Jana65
16.08.2023 5 z 5

Super thriller, začátek trošku slabší, ale pak se to rozjelo a nedalo se přestat číst. Už jsem začala číst díl druhý, tak uvidíme, jestli bude taky tak dobrý.

Agatha84
17.06.2023

Jako pubeťačka bych to žrala... ve svém současném méně naivním a více cynickém věku po přetrpěných 100 stranách knihu odkládám. Ono číst stále to stejné dokola dost omrzí. Hodně jednoduchý (rozuměj stupidní) děj plničký spousty klišoidních myšlenek. Omlouvám se fanouškům, tohle se fakt nepovedlo.

Szekynka
29.05.2023 5 z 5

za mě super kniha, ani jsem od ní tolik nečekala, ale opravdu se autorce povedla. Sice jsem tušila kdo je vrah velmi brzo, ale sem tam mě dějová linka odvedla na jinou "stopu". Kniha se pěkně četla a příběh mě vtáhnul.

VeronikaKrake
19.05.2023 4 z 5

Ale jo, mně se takhle série líbí :)

Kami33
18.04.2023 5 z 5

Velmi napínavé. Začátek trošku pozvolný, ale pak nejde knížku jen tak odložit. I když podezřelých není mnoho a dá se dopředu určit, kdo za událostmi stojí, nic to neubírá na dramatičnosti příběhu.

ydnac
18.04.2023 5 z 5

JEJÍ MANŽEL JE SÉRIOVÝ VRAH !

Gina prošla největší noční můrou, byla svědkem objevení poslední oběti svého manžela.
Byla obviněna ze spoluviny...
Soud jí osvobodil, ale lidé jí nevěří. Stále jí pronásledují, terorizují na sociálních sítí, posílají odporné fotky, vyhrožují.
Má strach , ale ze všeho nejvíc se bojí o své děti.
Proto stále utíká. Nová identita, nové město, žádní přátelé, žádné kontakty se světem.
Tentokrát už však nechce utíkat, chce vybudovat dětem domov.
CHCE ZAPOMENOUT.
Bohužel za jejich domem policie našla na jezeře mrtvolu.

NÁHODA?
MOŽNÁ
NEVĚŘTE NIKOMU!!!

Fantastický thriller.
Doporučuji :-)

ArwenAragorn
09.04.2023 5 z 5

85%
Melvin Royal je nakažlivá, smrtelná choroba.
___________________________________________________________________________________________________________
Přečetla jsem si znovu. Je to strhující thriller, který má všechno, co na thrillerech oceňuji. Doporučuji, pokud jste ještě nečetli, a jdu na další díl.

Termina
31.03.2023 4 z 5

Po dlouhé době se mi do ruky dostala kniha do které jsem se začetla a až do posledního písmene neodložila. DÍK!

Terka1975
03.03.2023 5 z 5

První polovina knihy byla spíše příběhová a vlekla se, jak se manželka sériového vraha vyrovnává se situací, ne nemá to vůbec lehké, musí chránit své děti i sebe před zlými a pomstychtivými lidmi. Obavy jsou až paranoické a je pravda, že jsou oprávněné. Druhá polovina knihy se změní na rychle plynoucí thriller, kdy akce střídá akci a nestíhá člověk nic, než číst a číst, až dojde na konec. Četlo by se mi lépe, kdyby napětí bylo rovnoměrnější.

klokan.1905
26.02.2023 5 z 5

Na dně...
Knižní sérii Jezero Stillhouse od Rachel Caine jsem měl v hledáčku poměrně dlouhou dobu... Váhal jsem s tím začít si s další novou sérií... ;-) Když se však loni v létě objevila tato série v akci za cenu kolem sto korun za knihu, tak jsem prostě neodolal... :-D
Mám toho teď ke čtení docela dost a času málo... Nicméně kniha Na dně si zcela jistě zaslouží vaši pozornost... Čte se moc dobře... Musím se pochlubit, většinou se do pachatele netrefím, nyní se mi to podařilo... 8-)
K samotné knize... Seznámíte se s Ginou Roaylovou - manželkou sériového vraha... I přesto, že soud rozhodl o její nevině, je pronásledována internetovými trolly... Společně se svými dětmi se usadí u jezera Stillhouse... Myslíte si, že zde konečně objeví klid?
Máte se na co těšit... Kniha obsahuje 354 strany napěchovaných napětím... Doporučuji a nemám jinou možnost, než sáhnout po pokračování... ;-)

SimonaP
25.02.2023 3 z 5

Takový průměr. Čekala jsem víc. Pořád se omílalo to samé dokola, jak chce být v anonymitě, jak chce chránit své děti. Pachatele jsem odhalila brzy, ale nějak jsem nepochopila proč to dělal.

Kekik
11.02.2023 5 z 5

Sérii Na dně jsem měla v hledáčku opravdu dlouho. V roce 2022 jsem si chtěla první díl přidat do čtenářské výzvy, nakonec z toho z různých důvodů sešlo. Letos jsem knihu objevila v Levných knihách, a bylo rozhodnuto.
Zpočátku jsem byla trochu zklamaná z toho, že se skoro nic neděje. Gwen neustále řešila jen odjezd, a také jsem si říkala, že těch opatření je až příliš. Poté ale dostal příběh spád, a já již byla lapena. Výborný thriller. Napětí na konci se dalo krájet. Lákačka na druhý díl se autorce povedla. Již se těším, až si ho přečtu.