Na dně

Na dně https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392641/bmid_na-dne-DeC-392641.jpg 4 444 150

Gina Royalová vede průměrný život šťastně vdané americké hospodyňky se dvěma krásnými dětmi. Když je ale kvůli automobilové nehodě odhalen tajný život jejího manžela, ze kterého se vyklube sériový vrah, musí se Gina stát Gwen Proctorovou – mámou-bojovnicí. Když je její bývalý muž konečně za mřížemi, najde Gwen nový domov na břehu odlehlého jezera Stillhouse. Přestože ji pořád pronásledují internetoví trollové, kteří si myslí, že měla se zločiny svého manžela něco společného, má Gwen konečně pocit, že jsou její děti v bezpečí. Jen co se věci začnou uklidňovat, objeví se v jezeře tělo – a z až příliš dobře známé adresy začnou chodit výhružné dopisy... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Stillhouse Lake , 2017

šipek
20.07.2020 4 z 5

Tak na tuto knihu jsem narazil zde na databázi knih a opět jsem se nezklamal. Kniha má spád, napětí a řekl bych trošku hororové téma. Je vidět, že autorka se zabývala i hororovou tématikou. Jen chci čtenáře upozornit, že tuto sérii chce číst postupně. Vřele doporučuji.

DominaCZ
17.07.2020 1 z 5

(SPOILER) Spoilery!!
Jako i by to čtivé bylo, ale nelíbí se mi tam ta základní osa toho, že i ČTYŘI ROKY POTÉ je pořád v palicích všech údajně hlavní myšlenkou případ jejího chlapa a ona.

Víte, co se denně stane v celých USA za počet takových ouchyl zločinů? To by ti provokatéři a úchyláci museli šílet, aby zvládli obsáhnout všechny profily, ale oni maj v palicích celý roky jen JI. Nikoho jinýho, jen ji. Pořád, všude. Reddit, twitter, blogy, fora, diskuze. Tak určitě. To mě štve prostě. Navíc proč by tam měla figurovat ona když je jasné, že o tom prostě nevěděla??

Navíc v tý úchyl databázi vždycky šílí z počtu těch nalezených zpráv a keců, a pak, když potká toho "kámoše", najednou počet klesá a "nic nového nalezeno". Náhoda, ne?!
Prostě divný. O fakanoidní protivné holce a uječeným, uzavřeným klukovi ani nemluvím.
Nevím, divný. Ona je taky taková ...rádoby borka hrdinka, jakože drsná na všechny strany...

A konec? ...příliš drsňáckej, stala se z ní moc akční hrdinka.

Dandy1
17.07.2020 5 z 5

Po delší době se mi dostala do ruky kniha která nejde odložit. Nepostrádá jak napětí, tak perfektní psychologii postav. S koncem si mohla autorka trochu víc pohrát. Byl moc rychlý a na rozdíl od zbytku knihy mi přišel nereálný.

Nepri
30.06.2020 5 z 5

Super čtení, napínavé, doporučuji

martin3554
12.06.2020 5 z 5

První díl série o Gwen Proctorové. Harmonický život naruší zjištění, že její manžel je sériovým vrahem a oběti zabíjí u nich v garáži. Gwen poté, co je prohlášena za nevinnou utíká se svými dvěma dětmi po celých Spojených státech a schovává se před svým manželem i jeho obdivovateli. Ale i na odlehlém místě, jí minulost dostihne.

sabca
11.06.2020

Po dlouhé době kniha, která mě bavila od samého začátku a dočítala jsem jí ráno ve 2,30 hod. Zajímavé téma, hlavní hrdinka sympatická máma, která se snaží chránit své děti před lidskou zlobou. Akorát jsem zjistila, že jsou další 2 díly, ale určitě si je taky přečtu. Kdo má rád napětí - doporučuji.

esfinge
02.06.2020 4 z 5

Originální příběh a zápletka. Život Gwen a dětí je naprosto šílený a celou dobu jsem jim fandila. A díky zcasti otevřenému závěru si určitě přečtu i další knihu.

ivzu77
30.05.2020 4 z 5

Tak za mne další kniha, kterou jsme četla s napětím a s očekáváním, jak to dopadne. Konec knihy tak gradoval, že jsme nemohla přestat. Dočetla jsme ji minutu před půlnocí.

ladyka
07.04.2020 4 z 5

Velmi slibná série,četla se skoro sama,originální téma - exmanželka sériového vraha na útěku s dětmi-no nepustěte se do čtení! Další díly si nenechám ujít, jen doufám, že autorka ubrala na síle a vypracovala lépe pointu-zde mi konec přišel odbytý až přehnaný. Holt asi návnada na další díly!

Akireee
03.04.2020 5 z 5

Jedním slovem BOŽÍ... Akce, napětí, podrazy, husina jak bejk... Vše co od správného trihlleru očekávám... A šup na pokračování.

1Makina1
25.03.2020 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Originální příběh se zajímavou zápletkou. Hned začátek knihy vtáhne do děje. Postavy sympatické, celou knihu jsem jim držela palce.

Lotka
14.03.2020 3 z 5

Celkově průměr. Docela dobře se četla. Víc asi nic.

martisko3
14.03.2020 5 z 5

Děj postupně nabírá obrátky, čtenář je pohlcen atmosférou života hlavní hrdinky, která nemůže věřit vůbec nikomu a za závěr dávám 5.* Jsem zvědavá na další díl.

Radka1911
05.03.2020 5 z 5

Perfektní, napínavý thriller. Četbu jsem si opravdu užila a rozhodně hodlám pokračovat dalším dílem.

Miretti
04.03.2020 5 z 5

Když jsem v anotaci četla , že kniha bude vyprávět o manželce sériového vraha, nešlo odolat. Ale že to bude taková jízda, to jsem opravdu nečekala, autorku jsem doteď neznala. Není to tuctový thriller, Atmosféra strachu by se dala krájet a vy musíte číst dál a dál , protože chcete vědět, jak to celé dopadne. Za mě velké doporučení , hned jsem se pustila do druhého dílu a těším se na ten třetí.

pavlinka0250
29.02.2020 5 z 5

Kniha mě chytla hned od začátku a bylo to opravdu výborně podáno.
Žít v takovém napětí, bát se všeho a všech, jakékoliv situace, nevěřit nikomu a ničemu.....
Skvělý thriller, který vás chytne a nepustí.
*****
Jdu hned na druhý díl. :-)

Hvězdinka
24.02.2020 3 z 5

Tak 2/3 knihy nemastné neslané, žádná akce. Poslední třetina nabrala konečně spád, závěr připravený pro pokračování. Takový život hlavní hrdinky a jejích dětí musí být strašný.... Držím palce.

ManitraM
19.02.2020 5 z 5

Začátek se mi trošku táhnul, ale pak jsem se začetla a už jsem nemohla odložit... skvělá a napínavá četba!!!

Knižní střípky
16.02.2020 4 z 5

Gwen Proctorová byla ještě před pár lety Ginou Royalovou, spokojenou a ničím nevybočující mladou matkou dvou dětí a manželkou charismatického Melvina Royala. Tato americká idyla skončila v okamžiku, kdy byl její manžel obviněn a díky naprosto nezpochybnitelným důkazům také usvědčen coby sériový vrah a nyní čeká ve vězení na vykonání trestu smrti. Gina o této manželově stránce neměla ani tušení, ale rozběsněnou veřejnost to nezajímalo. Kvůli "honu na čarodějnice", který posléze nastal, se musí Gwen se svými dětmi stále skrývat, naučila se důmyslně za sebou zametat stopy, má připravený únikový plán pro případ, že bude jejich pravá identita opět prozrazena. Nyní zakotvili u malebného jezera Stillhouse, kde konečně po letech mají pocit bezpečí. Ten je ovšem narušen v okamžiku, kdy je v jezeře nalezeno mrtvé tělo....Gwen musí opět začít bojovat, za sebe, za své děti a možná i za lásku?

Kniha mě neskutečně bavila. Soucítila jsem s Gwen a s jejími dětmi, jak se úporně snažili žít aspoň trochu normální život byť ochuzený o spoustu pro nás běžných věcí. Pro mě měla kniha neskutečný náboj, čtivá byla od samého počátku. Atmosféra všudypřítomného strachu z neustálých obav o jejich budoucnost musela být velmi vyčerpávající a smekám před Gwen a vlastně i před Lannou a Connorem, jak se s tím každý den prali. Moc se těším na další díl.

Haneez
09.02.2020 3 z 5

Asi do půlky jsem váhala jestli ji vůbec dočíst, nakonec jsem se zacetla a dolouskala ji. Další dil, ale číst nebudu