Na co Alice zapomněla

Na co Alice zapomněla https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229901/bmid_na-co-alice-zapomnela-jZo-229901.jpg 4 1755 452

Když se Alice probere na zemi v posilovně, má na hlavě pořádnou bouli a myslí si, že je jí dvacet devět a čeká první dítě se svým superúžasným manželem Nickem. Jenomže pak se dozví, že se jí z paměti právě vymazalo deset let života a že je ve skutečnosti devětatřicetiletá neurotička, která nejraději tráví svůj volný čas v posilovně nebo na poradách školního výboru se ženami, jež kdysi nesnášela. Jak se to stalo, že se její život tak radikálně změnil? Proč ji její manžel nenávidí? Co tak hrozného provedla, že s ní její milovaná sestra skoro nemluví? A do toho si není schopná vůbec vzpomenout na svoje tři děti – ne, Alice se najednou vidí jinýma očima a ta nová žena, o které jí vyprávějí, se jí vůbec nezamlouvá. Najde způsob, aby se znovu stala tím člověkem, kterým bývala?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

What Alice Forgot , 2010

Allla9
24.10.2020 5 z 5

Příjemné čtení. Zapomenete na vše kolem sebe a odreagujete se.

KatkaLas
21.10.2020 5 z 5

Tohle je tková naivní blbůstka, ale blbůstka, která se moc dobře čte, příběh je zábavný a hravý, co na tom, že je předvídatelný, podle toho se nedá měřit dobrá kniha. Předvídatelnost mi ani trochu nevadí, pokud se během četby bavím. Doporučuju.

Monika_cz
07.10.2020 4 z 5

Na začátku jsem chtěla dát plný počet hvězd, kniha mne nadchla. Bylo to zase něco jiného, ztráta paměti, vzpomínky a vstup do reality, kterou Alice neznala. Nakonec jsem musela jednu hvězdu ubrat, protože se kniha trochu vlekla a byla tak nějak velice všední. Konec byl opět napínavý. Děj se točí hlavně kolem Alice, ale také kolem její rodiny. Kniha je obohacena o části, které píše Alicina sestra a o blog, který píše jejich prababička. Takže pohled na děj je hned ze tří stran. Musím uznat, že jsem se při čtení cítila jako Alice se ztrátou paměti, kniha dobře vtáhne do děje a na samém konci vše zapadne do sebe stejně tak jako vzpomínky hlavní hrdinky.

Martasek5
04.10.2020 3 z 5

Příjemné oddychové čtení s jasně předvídatelným koncem

Gabika9
30.09.2020 3 z 5

Oddechové čtení s příjemnou zápletkou a romantickým koncem.

zweedy
27.09.2020 5 z 5

za mne dobrý námět, kolik lidí znám a po deseti letech jsou na tom ve vzahu podobně ...

Dashow
14.09.2020 2 z 5

Dočetla jsem přibližně do poloviny, ale do čtení jsem se musela nutit... Vůbec mě nechytla.

Kwacenka123
08.09.2020 4 z 5

Za mě hezká oddechové knížka. Pěkně napsané a četla se skoro sama:)

rozina351
30.08.2020 5 z 5

Tak tuto knihu jsem si o dovolené neskutečně užila. Jakkoli se jedná o nijak sofistikované, zábavné čtení pro ženy ve středním věku, kniha je to prostě fajn a ráda na čtení vzpomínám.

TerezaRůža
24.08.2020 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších od této autorky. Nápad mi přijde super, trošku to člověka i nutí zamyslet se nad tím, jestli svůj život vede směrem, kterej se mu zamlouvá. A samozřejmě skvěle čtivá oddychovka. :)

prochajda
12.08.2020 4 z 5

Zajímavý příběh, vcelku dobře se četlo, ale něco takového, co se stalo Alici, bych fakt zažít nechtěla.

Peti
12.08.2020

Druhá kniha od této autorky a asi jsem díky Třem přáním měla větší očekávání. Kniha mě nezklamala, ale ani neoslnila. Příběh vypráví o Alici, která ztratí 10 let vzpomínek. Díky úrazu se z ní nakonec stane lepší člověk, než kterým po těch 10 letech je.

teepe
09.08.2020 4 z 5

Líbilo, čekala jsem co z toho nakonec vyleze. I když nebyla to kniha od které bych se nemohla odpoutat :)

LaCoccinelle
06.08.2020 5 z 5

Moriarty se čte prostě sama. Opět super čtení se zajímavým příběhem. Doporučuji.

zimolka
29.07.2020 5 z 5

Příběh čtivý,opět mě autorka nezklamala.Už mám pujčenou další knihu.

julythreemosen
25.07.2020 4 z 5

Moje druhá kniha od autorky a já jsem hodně spokojená, takže určitě sáhnu po další. Knize prostě nemám co vytknout, byla napsána moc čtivě, měla sympatické postavy, dobrý děj, bavilo mne, jak se život Alice postupně rozplétal a ona pomalu zjišťovala, co se za těch 10 let života stalo a změnilo. Taky se mi líbilo, jak byla do příběhu zakomponována i jiná témata. Zrátka mi kniha velmi sedla a četla jsem s napětím až do poslední stránky. Opravdu jsem si netroufala hádat, jak kniha skončí, ale jsem velmi spokojená. Knihu ale řadím do oddychovější četby - já osobně jsem četla i lepší knihy, proto ubírám hvězdičku. Věřím ale, že se najdou takoví, kteří se v postavách a jejich problémech uvidí, a pro ty bude kniha mnohem zásadnější.

Jonna
25.07.2020 4 z 5

První třetinu jsem chtěla knihu odložit, měla jsem hrozný problém se do knihy začíst, autorka tak trochu moc piplala s detaily a byla rozvláčná... Ještě, že jsem to neudělala, protože nakonec se z knihy vyklubalo dobré čtení, v poslední části se člověk často zamyslí i nad svým vztahem (nad sebou) a pomyslí na to, jak to bylo před 10 lety. Takže doporučuji vydržet, kniha určitě stojí za přečtení.
Jen bych ještě dodala, že mě velmi pobavilo, že si překladatelka plete zápěstí a kostrč! :-)

Misule89
15.07.2020 4 z 5

Autorku mám velice ráda a tato kniha pro mě zklamáním rozhodně nebyla. Ikdyž ze začátku jsem měla trochu problém se začíst a přišlo mi, že se děj trochu táhne. Vykreslení postav bylo na jedničku. Člověk se pak zamýšlí nad tím co formuje jeho osobnost a jak se mění. Co mi přišlo zbytečné bylo vyprávění babičky.
Těším se na další díla autorky.

LenkaGonn
12.07.2020 5 z 5

Liane Moriarty mám velice ráda. Líbí se mi, jak umí vykreslit povahu postav, psychologii příběhu a porozumění lidem v různých životních situacích. Tahle kniha mě naprosto dostala. Byla čtivá, rozhodně měla zajímavý námět a vlastně šlo jen o jeden týden v životě jedné rodiny. Zajímavě je i pojaté to, že jsou zde 3 pohledy. Pohled Alice, její sestry Elisabeth a jjeich babičky Frannie, která si píše blog. Prožijete s hlavní hrdinkou pocit štěstí i smutku, smíchu i pláče,rozčilení, porozumění, zamyšlení,... a tiséce dalších pocitů. A skoro do poslední stránky neuhádnete, jak to nakonec všechno dopadne. Mě se tato kniha velice dotkla proto si zaslouží 5*.

HoneyBunny27
02.07.2020 5 z 5

Od Liane Moriarty jsem četla téměř všechny knihy, a doposud byly mou nejoblíbenější autorčinou knížkou Sedmilhářky, nicméně Na co Alice zapomněla posunula Sedmilhářky až na druhou pozici:) Za mě neskutečně čtivá a zajímavá knížka, která mě mnohokrát přinutila k zamyšlení nad svým vlastním životem. Možná je to i tím, že mně samotné je právě teď 29 let jako bylo Alici. Kdoví, jaká budu a co všechno se změní ode dneška přesně za 10 let :) Pokud máte tuto spisovatelku rádi, tuhle knihu doporučuju na 100%!

manželství ztráta paměti, amnézie

Liane Moriarty