Na co Alice zapomněla

Na co Alice zapomněla https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229901/bmid_na-co-alice-zapomnela-jZo-229901.jpg 4 1755 452

Když se Alice probere na zemi v posilovně, má na hlavě pořádnou bouli a myslí si, že je jí dvacet devět a čeká první dítě se svým superúžasným manželem Nickem. Jenomže pak se dozví, že se jí z paměti právě vymazalo deset let života a že je ve skutečnosti devětatřicetiletá neurotička, která nejraději tráví svůj volný čas v posilovně nebo na poradách školního výboru se ženami, jež kdysi nesnášela. Jak se to stalo, že se její život tak radikálně změnil? Proč ji její manžel nenávidí? Co tak hrozného provedla, že s ní její milovaná sestra skoro nemluví? A do toho si není schopná vůbec vzpomenout na svoje tři děti – ne, Alice se najednou vidí jinýma očima a ta nová žena, o které jí vyprávějí, se jí vůbec nezamlouvá. Najde způsob, aby se znovu stala tím člověkem, kterým bývala?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

What Alice Forgot , 2010

iiiccc
02.07.2020 5 z 5

Příběh jedné rodiny, který je vyprávěn Alicí, její sestrou Elisabeth a jejich nevlastní babičkou Frannie. Všechny řeší Alicinu ztrátu vzpomínek na posledních 10 let a zároveň předkládají i svůj vlastní příběh. Líbilo se mi, jak na sebe vypravěčky navazují, ač každá vypráví jiným způsobem. Líbilo se mi, jak Alicino o 10 let mladší já hodnotilo svůj současný život a jak si poté uvědomilo, že tento stav nepřišel ze dne na den, ale vedlo k němu 10 let životních zkušeností - chyb, omylů, úspěchů a lepších a horších dní všech postav. Líbilo se mi, že i přes všechno napětí a zlost, co mezi postavami existovalo,se všichni stále snažili najít k sobě cestu. Strašně se mi to líbilo.

Illyria88
20.06.2020 1 z 5

Moje druhá kniha, kterou jsem nedokázala dočíst. Nebavilo mě to. Nebavili mě "kecačky" prababičky. V knize jsem přeskakovala a ono se nic nestalo. Pořád na jedno brdo. Možná se ke knize vrátím, až fakt nebudu mít co číst.

Janule809
19.06.2020 5 z 5

Super oddechovka

majavcelicka
14.06.2020 4 z 5

POZOR SPOILER!!!
Jako vždy moc pěkná kniha. Byla jsem připravená dát plný počet hvězdiček. Ale ten useknutý konec? Najednou skok a vyprávění zpětně po pár letech, že jakoby happy end. Čekala jsem, že se bude více vyvíjet jejich cesta zpět k sobě, ne jen informace, nakonec jsme spolu... Jinak se mi hrozně líbily ty pasáže, kdy popisuje své myšlenkové pochody Elisabeth psychologovi.

Ewiczka
02.06.2020 5 z 5

Tohle je pro mne TOP kniha autorky! Vracím se k ní občas, je čtivá, hezky plyne, nedřáždí mne tam nic nelogického a přijde mi naprosto uvěřitelná a moc dobře propracovaná... Nevím, nakolik mělo vliv že jsem jí poprvé četla těhotná s prvorozeným, ale byla jsem z ní nadšená a stále mne baví.

Hanaluna
31.05.2020 5 z 5

Bezva kniha, jsem spokojená. Od autorky řadím mezi nejpovedenější. Kniha nutí zamyslet se nad vlastním životem, jeho proměnami, zároveň je tento žánr pro mě spíše oddechové čtení. Jednoduše bylo to fajn čtení.

Ctenar1202
16.05.2020 4 z 5

Knížka se četla moc hezky. Představa, že zapomenu posledních deset let života....chvílemi mi bylo až úzko.

LuciezOstravy
15.05.2020 4 z 5

Příběh, který nás nutí k zamyšlení v mnoha směrech...jak se člověk změní během 10 let, zda lze život naplnit i bez dětí, zda je vhodné se zamilovat ve stáří, vztahy mezi partnery navzájem, mezi partnery a dětmi....Byla jsem moc zvědavá, jak to se všemi dopadne a kniha se mi líbila.

renca106
08.05.2020 4 z 5

Tak jsem právě dočetla. Upřímně musím říct, že mě ze začátku úplně nebavila. Přečetla jsem pár kapitol a pak mi víc jak týden kniha ležela na nočním stolku. Nějak mi ze začátku přišla zmatená, nic neříkající. Nicméně dneska jsem ji ráno vzala do ruky a čím dál jsem v knize byla tím víc mě pohlcovala. Nakonec se z toho vyklubal moc pěkný příběh, kde mě strašně zajímalo jak to skončí a celou dobu doufala, že se k Nickovi vrátí. Elisabeth, že otěhotní a miminko donosí. Můžu říct, že mě kniha i přes počínající nechuť nakonec chytla a moc ráda jsem ji dočetla.

Páájinka
20.04.2020 5 z 5

Úplně nejlepší knížka. Četla jsem jí jako poslední od Moriarty a jsem nadšená. Myslím si, že kdyby si lidé sami šanci, bylo by mnohem víc šťastných rodičů i dětí. Perfektní na zamyšlení a rekapitulaci života.

Mikanadeta
07.04.2020 5 z 5

Hodně silný příběh. Nutil mě k zamyšlení, co všechno bych nevěděla já kdybych ztratila pamět posledních 10 let. Hodnotím plným počtem hvězd, musela jsem číst stále dál a dál abych věděla jak to dopadne.

Devil-Ivet
05.04.2020 5 z 5

Další ze skvělých počinů Liane Moriarty. Skvěle napsané, místy vtipné a napínavé. Osud Alice mě zasáhl a nehodlal pustit. Stejně tak její sestry Elisabeth. Spolu se Sedmilhářkami řadím Na co Alice zapomněla mezi to nejlepší.

Arlienen
20.03.2020 5 z 5

Líbila se mi ta myšlenka ztráty paměti, kdy si hrdinka nepamatuju posledních deset let.
Bylo zajímavé, jak se její život odvíjel od té ztráty paměti.

Tereyciiik
20.03.2020 3 z 5

Tak konečně docteno a nevím, co na to říct. Zprvu mě kniha absolutně nebavila, byl to des běs, jeste horší než první kniha "manželovo tajemství" a to jsem myslela, ze být nemůže. Ale, když jsem se konečně zas dostala přes pulku, začalo se to hezky hýbat a uz to bylo pěkně počtení, posledních 100 stran jsem už jen hltala, úplně stejně, jako u té předchozí knihy. Jen si říkám, jestli se chci takhle trápit u další knihy. Nejdříve jsem si řekla, že tuto autorku už vůbec, nikdy, jak může mít ona bestsellery, ale kdyz dáte knihu celou, dojede vám to. Snad jsem nenastvala čtenářky, co jí a a její knihy mají rády.

Ksyu
18.03.2020 5 z 5

Příjemná čtivá oddechovka. Kniha o vztazích.
Tohle byla moje čtvrtá kniha od autorky.
Skvělé postavy, prostředí, zápletky, skvělý nápad.

xena2711
17.03.2020 3 z 5

Příjemná odpočinková kniha na dvě odpoledne. S touto knihou jsem autorce dala poslední šanci, ale bohužel wau se nedostavilo...

jahlina
13.03.2020 5 z 5

Přečetla jsem asi pět knížek od této autorky a tahle se mi zatím líbila nejvíc. Pro mě byla velmi čtivá, čtení jsem si naprosto užívala.

miska2609
25.02.2020 5 z 5

Vcelku poutavý příběh leč s předvídatelným koncem. I tak mě ale kniha bavila.

Deia
14.02.2020 3 z 5

Moja prvá kniha od tejto autorky.
Recenzie (pozitívne) na autorkine knihy vidím relatívne často, tak som sa rozhodla nejakú si prečítať, aj keď som mala (správny) pocit, že tie knihy nie sú úplne pre mňa.
Mne kniha teda úplne nesadla. Bola čtivá, to áno, čítala sa ľahko a rýchlo, ale myšlienkové procesy Alice ma dosť rozčuľovali. Tiež mi prišlo, že je to samý Nick sem a samý Nick tam. Takisto bola Alice na môj vkus až príliš pochabá.
Pôvodne som mala v pláne prečítať od autorky viac kníh, ale asi od neho upustím.

PavlineCZka
12.02.2020 3 z 5

Nebylo to spatne, takove odpocinkove cteni (spise pro zensky asi), bavilo me. A samozrejme, ze clovek doufa v nejaky konec :)

manželství ztráta paměti, amnézie

Liane Moriarty