Na co Alice zapomněla

Na co Alice zapomněla https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229901/bmid_na-co-alice-zapomnela-jZo-229901.jpg 4 1755 452

Když se Alice probere na zemi v posilovně, má na hlavě pořádnou bouli a myslí si, že je jí dvacet devět a čeká první dítě se svým superúžasným manželem Nickem. Jenomže pak se dozví, že se jí z paměti právě vymazalo deset let života a že je ve skutečnosti devětatřicetiletá neurotička, která nejraději tráví svůj volný čas v posilovně nebo na poradách školního výboru se ženami, jež kdysi nesnášela. Jak se to stalo, že se její život tak radikálně změnil? Proč ji její manžel nenávidí? Co tak hrozného provedla, že s ní její milovaná sestra skoro nemluví? A do toho si není schopná vůbec vzpomenout na svoje tři děti – ne, Alice se najednou vidí jinýma očima a ta nová žena, o které jí vyprávějí, se jí vůbec nezamlouvá. Najde způsob, aby se znovu stala tím člověkem, kterým bývala?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

What Alice Forgot , 2010

Awča
23.08.2022 3 z 5

Skvělý námět. Téměř cesta časem, konfrontace se svým starším / mladším já.
Také mě to přimělo k zamyšlení nad tím, jaká jsem bývala a jaká jsem nyní. Uf.
Jinak místy zdlouhavé, od autorky pro mě zatím top jsou Sedmilhářky.

Mermaida
01.08.2022 4 z 5

Další kniha od autorky. Ačkoliv kniha vyšla jako druhá, tak já ji četla jako šestou autorčinu knihu. Autorku jsem si celkem oblíbila, i když jsem zatím nečetla všechny její knihy (u nás vydané). Tahle kniha měla velmi zajímavý námět se ztrátou paměti a rovnou celého desetiletí. Což mě přivedlo na myšlenku, co bych při takové situaci zapomněla já a do jakého "svého já" bych se probudila..?? Ale o to tu nejde a troufám si tvrdit, že to nejspíš napadlo každého čtenáře. Bylo zajímavé sledovat, jak se člověk v životě mění a vyvíjí. Tím myslím, že bylo zajímavé, jak Alice - ta před deseti lety, nechápala současnou Alici.. Dějově byla kniha pěkně napsaná, propletená s lehkou dávkou napětí a s otázkou, jak se to s Alicí vyvine a zda se ji paměť vrátí a v jakém okamžiku. Za mě jde určitě i o velmi čtivou kniha, která má spád, a do které se začtete od prvního okamžiku. Ale bohužel bych jednu výtku našla a to bohužel na konec. Konkrétně jde o epilog, ten mi přišel už takový kýčovitý a přeplácaný. Škoda... Ale i tak hodnotím víc než kladně. :-)

hanka0630
27.07.2022 3 z 5

Ideální čtení někam k vodě.

jitkapeldova
23.07.2022 4 z 5

Zajímavý námět, pěkná čtivá kniha.. celkem napínavá :)

Kackac77
14.07.2022 3 z 5

Líbila se mi ta myšlenka, jak se člověk změní za 10 let, co s ním život udělá, nutilo mě to přemýšlet o mých posledních deseti letech. Některé pasáže mi ale připadaly dost rozvleklé a něco i úplně zbytečné, např. útržky z blogu Frannie. Byla jsem napjatá, jak to dopadne, ale nakonec celý průběh knihy i konec byl takový....nijaký.

mag097
17.06.2022 3 z 5

Čtení knížky mě moc nebavilo hned od začátku a knize musím vytknout především její délku. Velká část příběhu tvoří Aliciny úvahy, které mi přišly, že se dost opakují. Přibližně v polovině knihy sice došlo k malému zlomu a já se chvílemi přistihla, že mám i chuť číst dál, konec už ale zase vrátil do svých starých kolejí.

Celou knihu jsem měla pocit, že se autorka snaží budovat napětí a být ohledně některých postav záhadná, a já se těšila na nějaký velký závěrečný twist, kterým mě autorka dostane. Bohužel, ani ten se nekonal.

Abych ale nebyla jenom kritická, tak se mi námět knížky moc líbil a kdyby byl příběh svižnější, tak bych i řekla, že je to dobrá knížka.

kočkaMicka
24.05.2022 3 z 5

Zápletka je docela zajímavá, bohužel je kniha přeplněná zbytečnými dialogy, které vlastně nejsou nijak důležité a významné. Objevuje se to i v jiných knihách této autorky. Škoda, pokud by vypustila aspoň jednu třetinu, mohlo to mít spád a větší smysl. Takto je to dost utahané.

Analady
05.04.2022 3 z 5

Nebylo to špatné, takový lepší průměr. Alice byla po ztrátě paměti bezstarostná a pohodová, takže celá kniha působila pohodově. Žádná velká dramata. Prostě relax. Je pravda, že s sebou vláčíme zbytečně spoustu křivd a bolístek, kterými si zbytečně ztrpčujeme život a kazíme vztahy. Nemusíme na ně zapomenout. Stačí se nad ně jen povznést a bude nám hned mnohem líp.

Burák
28.02.2022 3 z 5

Hodně se mi líbil námět knížky a způsob jakým se autorka dokázala poprat s tématem cestování v čase, aniž by postavy skutečně v čase cestovaly. Něco, co se vlastně může stát každému. Hodně vás donutí přemýšlet i nad svým životem, tím co jste si pro sebe plánovali a jak se dokáže člověk od svých plánů, vizí nebo zásad za 10 let odklonit.
Jinak je to ale celkem nudná kniha, rozhodně jsem čekala víc a do dočtení jsem se musela spíš nutit. Škoda. :(

Velké plus má ale kniha za otázky k zamyšlení na konci knihy, které právě můžou skvěle podnítit diskusi!!!!

Nikei
31.01.2022 5 z 5

Na co Alice zapomněla je pěkná a povedená knížka. Děj se sice místy trochu táhnul, některé pasáže tam skutečně nemusely být, ale asi tak od poloviny jsem knihu nedokázala odložit a byla jsem zvědavá jak to dopadne s Alicí i s Elizabeth.

Sabča817
17.01.2022 4 z 5

Tato kniha se pěkně četla. Děj byl zajímavý a originální. Závěr knihy byl poněkud zmatečný. Nějak jsem nejdřív nevěděla, s kým to ta Alice nakonec dala dohromady. Pasáže babičky Frannie mi přišly poněkud zbytečné. Elisabeth byla ukňouraná a její dopisy Jeremymu mě nebavily. Madison bych dala přes držku... Přesto se mi kniha svým způsobem hodně líbila.

kramlinka88
10.01.2022 5 z 5

Kniha mě naprosto dostala. Vlastně je to jenom "obyčejné" povídání o "obyčejném" životě, ale je tam skryta spousta hlubších myšlenek. Přemýšlela jsem jaké by to asi bylo ztratit najednou deset let vzpomínek...a vůbec si to neumím představit :/ Na konci i slzička ukápla :) Knihy od p.Moriarty mám moc ráda, a těším se na další :)

maryska09
22.12.2021 4 z 5

Dobře napsaná kniha, která baví a čtenář stále čeká v dobrý konec. Doporučuju jako příjemné čtení.

Mirin1349
10.12.2021 4 z 5

Kniha hezky připomíná, jak je vše pomíjivé, některým lidem prostě není souzeno jít s námi celou cestu životem a ani my sami nemusíme být tou stejnou osobou jako před deseti lety. A jak už to tak bývá, není to vždy jen na škodu. Do hlavní postavy jsem se dokázala velice dobře vcítit a prožívala jsem znovunabývání vzpomínek spolu s ní. Autorka opravdu skvěle vykreslila jednotlivé charaktery a celý příběh tím byl snadno uvěřitelný.

evik_svistik
20.11.2021 5 z 5

Tak tohle mě moc bavilo, super téma, hlavní postava mi velmi sedla, takové lehké ženské čtení, které mě přimělo ohlédnout se zpátky do minulosti...

Hanulka25
06.11.2021 3 z 5

Další kniha, kterou se mi nepodařilo dočíst. Rozhodně jí úplně nezatracuji, téma dost zajímavé, ale nějak se to vleklo.

Terka357
11.10.2021 4 z 5

Super příběh, který byl ale místy zbytečně zdlouhavý na konceptově tak jednoduchou knihu. Konec v adekvátním tempu jsem si pak ale moc užila.

Schary
04.10.2021 4 z 5

Čtivá knížka, se zajímavým námětem, hlavní hrdinka dojde o vzpomínky na posledních 10 let. Donutí člověka zamyslet se nad tím, zda by jeho mladší já, jednalo stejně a pokud jinak, zda lépe či hůře.

IreneP
28.09.2021 4 z 5

Moc příjemné překvapení! Přečetla jsem jedním dechem a některé věci mi v hlavě asi zůstanou navždy. Alici můžu jen doporučit.

Marfulka007
26.09.2021 4 z 5

(SPOILER) Letos již druhá knížka, po které jsem úplně náhodou sáhla v knihovně díky Výzvě a již podruhé jsem měla šťastnou ruku. Zajímavý námět i zpracování. Člověk tak nějak začne přemýšlet, jestli je v životě tam, kde před deseti lety čekal, že bude a z čeho všeho by byl možná překvapený. Trošku moc "vyhypovaný" byl pro mě příběh kolem Giny, pořád jsem čekala, co se teda vlastně stalo a asi jsem počítala s něčím ještě více "wow"... Hodně se mě ale dotýkal i příběh Aliciny sestry. A za happy-end jsem ráda, jako vždy :-)

manželství ztráta paměti, amnézie

Liane Moriarty