Myší díra

Myší díra
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483504/bmid_mysi-dira-HUZ-483504.jpg 5 316 316

Axelovi je osm. Koktá, nesmí slavit Vánoce a má starý mobil. Taky mu umřel táta a máma se utápí věčně v depresi. Dědek plesnivej je jeho soused, kterému bude nejspíš už sto. Nikdo ho nemá rád. Ztrácí se ve starých pomatených vzpomínkách, v osamělosti a stále miluje Štěpánku. Jolana bydlí pod ním, táhne jí na padesát, nesnáší děti a chystá se na post prezidentky firmy. Ve stejném domě žije i pětadvacetiletý Cyril posedlý čistotou a sexem na záchodcích v baru. A pak je tu ještě někdo, kdo o nich ví naprosto všechno. V jednu chvíli se životy všech protnou. Vyplují na povrch nečekané touhy, skrytá tajemství, někdy pěkně smradlavá, a také myšlenky zastrčené uvnitř každého z nich. A život může nabrat zase druhý dech.... celý text

Knihomolovkyně
02.12.2021 5 z 5

Přečetla jsem na jeden zátah, nejen proto, že je kniha útlá, ale hlavně proto, že jsem se od ní nemohla odtrhnout. Každá z postav má svůj velice zajímavý, až tvrdý osud, svoje stinné stránky, ale zároveň všem musíte fandit. Ať je to malý osmiletý Axel nebo starý děda, kariéristka padesátnice nebo náruživý barman, všichni něco v sobě nesou, skrývají, ale vypluje to na povrch. Místy velmi dojemné, až jsem si i pobrečela, ale vzápětí to střídá humor, byť spíš černý, ale velmi mě to pobavilo. Zajímavý je samozřejmě příběh samotného pozorovatele všech sousedů. Líbí se mi autorčin styl, kdy zbytečně nic neprotahuje, jde k věci, nemotáte se v lidech, ani v příbězích, není tam klišé omáčka.

BoženaN
30.11.2021 5 z 5

Originální. Emocionálně nabité. Dotýká se hloubky různých problémů napříč generacemi. Místy velmi dojemné a k zamyšlení. Ale nechybí ani humor. Od začátku do konce jste v napětí, co se bude dít dál. Všechny postavy si nakonec zamilujete, přestože se nejdřív některé jeví nesympaticky. Pochopíte, že nic není tak, jak se na první pohled zdá. Za mě výborné čtení.