My děti ze stanice ZOO

My děti ze stanice ZOO https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/550/mid_my-deti-ze-stanice-zoo-gZX-550.jpg 5 8140 1093

My děti ze stanice ZOO série

Na základě zpovědi zachycené na magnetofonových páscích zpracovali Kai Hermann a Horst Rieck autentický životní příběh německé narkomanky Christiany F. Dnes již dospělá Christiane F. se poprvé ve svých dvanácti letech setkala v evangelickém centru pro mládež s hašišem, ve třinácti na diskotéce s heroinem. Brzo se stala na drogách závislou, přes den chodila do školy a odpoledne si spolu se svými přáteli-narkomany vydělávala na stanici ZOO peníze na drogu prostitucí. Její matka skoro dva roky netušila nic o dvojím životě své dcery. Christiane F. vypráví s obdivuhodnou snahou o přesnost a odzbrojující otevřeností o osudech dětí, o kterých se veřejnost dozvídá až z titulků novin, jež oznamují jejich smrt. Příběh Christiany F. se denně opakuje kdekoli na světě.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Oldag

Wir Kinder vom Bahnhof ZOO , 1978

Kjeta
27.02.2021 5 z 5

Drsné téma, četla se dobře.

Karolína346
22.02.2021

Snad poprvé jsem se setkala s knížkou, u které nevím, jestli se mi líbila, nebo ne . Myslím si, že něčí život hodnotit nemůžu, takže nebudu hodnotit dle děje.
Nevím čím to bylo, ale do víc jak 90% knihy jsem se musela nutit, na druhou stranu mám po dočtení chuť si knížku přečíst znovu. Opravdu nevím, jestli mám rozpurné pocity kvůli stylu, kterým to bylo napsané, nebo je v tom něco jiného, na co nemohu přijít. Na můj vkus to bylo hodně uspěchané, nicméně si myslím, že je to hlavně tím, že to má být napsané podle zpovědi. I přes to mě ale vždy malinko zarazilo, že ne začátku stránky se mnohokrát pojednávalo úplně o něčem jiném, než na konci stránky.

Calwen89
22.02.2021 5 z 5

Moje máma mě jí poprvé donutila přečíst ve 14ti. Vzpamatovávala jsem se z ní opravdu hodně dlouho. Znovu jsem se do toho donutila sama v dospělosti a musím říct, že to bylo snad ještě horší. Nicméně knihu mám schovanou a až přijde čas vnutím ji zase svým dcerám, protože jednoznačně splnila svůj účel.

Aprilek
20.02.2021 5 z 5

Velmi zajímavá, obohacující a hlavně odstrašující kniha.

MichaelaPersen
11.02.2021 5 z 5

Tato kniha asi zasahne vsechny ctenare. Doporucuji.

ADE138
02.02.2021 5 z 5

Přečetla jsem si znovu po letech. Stále syrové, nepříjemné čtení. Děsilo mě, že Christina se, i když je téměř na dně, závislá, nemocná prostitutka, stále cítí děsně cool a hvězda. Naštěstí i díky těmto dětem se zlepšila osvěta a prevence.

Socialbook
01.02.2021 5 z 5

Kniha, kterou by si měl snad každý přečíst.

vemrazik
31.01.2021 5 z 5

Četla jsem v pubertě i jako dospělá, dost možná se k ní ještě někdy vrátím. Je to síla, tohle téma je pro mě určitým zpusobem fascinující, ať už ve filmu nebo na papíře a tahle knížka je rozhodně na špičce.

ashburton
29.01.2021 3 z 5

Tahle kniha bolela a už se k ní nebudu vracet. Nicméně přečíst by si ji měl každý. Čím dříve (rozuměj mladší), tím lépe. Klidně i jako povinnou četbu, jak tu mnozí zmiňují.

Hodnocení: 65 %

Astonius
23.01.2021 4 z 5

Po přečtení této zpovědi mne napadá asi jen, že musím dát za pravdu autorce, když na konci knihy uvedla u reklamy na druhý díl "Třicet pět let a ještě jsem neumřela. Koho by kdy napadlo, že se dožiju jednapadesáti let?" Popis jejího života, vlastně ještě dětství, jak je podáno v knize, je opravdu neuvěřitelný a pro obyčejného člověka něco jako sci fi. Přemýšlela jsem o důvodu toho všeho a myslím, že zásadní vinu nesou rodiče, protože právě oni ji nikam nevedli, nevytvořili jí zázemí a vzor pro život. V knize je na několika místech zachycen i pohled matky, ale bohužel její stížnosti hlavně v druhé polovině např. na zdravotníky, kteří neměli dostatek soucitu a empatie s její dcerou, mi přišly úplně mimo. Christiane se vším začala ve 12 letech a v tomhle ještě dětském věku její matku příliš nezajímalo, co, kde a s kým dělá. K čemu to pak vedlo dál, to jsme se dočetli a i když jsem možná i chápala, že Christiane si sama prostě nemohla pomoct z důvodu závislosti, svého nízkého věku a nevyzrálosti, i přesto jsem byla šokovaná absolutní ztrátou nějakého pudu sebezáchovy... Čtení bylo zajímavé, i když hlavní hrdinka pro mne nesympatická, spodina společnosti. Se zařazením knihy do povinné četby bych souhlasila, kniha má svůj odstrašující přínos.

Pejuška
13.01.2021 5 z 5

Kniha, která mi nedala a asi ještě nějakou chvíli spát nedá. Jak je jednoduché přijít k drogám a jak je zničující, že neexistuje (nebo spíš nechce existovat, není snaha) pomoc. Jak si každý drogově závislí vysní svůj život bez drog, věří v něj, že se mu povede ho uskutečnit a žít, ale přitom je ten sen tak moc vzdálený.
Začala jsem přemýšlet, co je rychlejší, zda drogy či alkohol. Obojí z tebe udělá trosku a u obojího se bojíš s tím skončit. Tak smutná a zdeptaná z knížky jsem už dlouho nebyla, ještě k tomu nahrává situace ve světě.
Ale je pravda, že bych ji dala jako povinnou četbu a klidně i od základní školy, vždyť tam vlastně začínali...

Monuli36
12.01.2021 5 z 5

Hodně silný příběh...Knížku jsem přečetla během 2 dnů a musim na ní furt myslet.DOPORUČUJI přečíst a možná bych to zavedla i jako povinnou četbu ve školách

misa.lemperova
05.01.2021 5 z 5

Tahle kniha mě hodně ovlivnila. Předem říkám, není to pěkné čtení, pro slabší povahy rozhodně ne. Přesto si myslím, že bychom se téhle knize neměli vyhýbat, je velmi důležitá a rozhodně stojí za přečtení. Díky ní jsem se začala zajímat o další knihy s tématikou drog. Je až děsivé, jak jednoduše lze tomu všemu propadnout a o kolik těžší ještě je se z toho všeho dostat... Po přečtení však mám alespoň snahu pochopit lidi, kteří tento problém mají... Kniha mi byla doporučena a já ji ráda doporučuji dál! Je to pro mě jedna z těch zásadních knih, které by si člověk během života měl rozhodně přečíst.

DzordanoChruno
25.12.2020 5 z 5

Nikdy som nechápal, ako môže niekto klesnúť tak hlboko, že začne brať drogy a kvôli nim vymýšľať dokonalé klamstvá, kradnúť, či prostituovať. Po prečítaní knihy to už chápem, je to plynulý a logický proces. Memento je v tom, že takto môže skončiť dieťa každého z nás. Takže povinné čítanie.

ferda301
20.12.2020 4 z 5

Tato knížka se mi líbila v tom, že to nebylo tak zdlouhavé čtení, ale a zajímavé každým slovem.
Proto jsem se rozhodl, že si přečtu i jiné knížky s tímto tématem.Je to taková odstrašující knížka od drog.

rencovav
19.12.2020 4 z 5

Ani ne tak dlouhé jako spíš místy zdlouhavé čtení. Náročné. Nechutné. Děsivé. Ale nějak jsem cítila, že bych se tomu neměla vyhýbat. Nemyslím si, že by u mě něco takového hrozilo, ale zajímá mě, co lidi k drogám táhne. A stejně jako u Mementa, i tady jsem se otřásala při představě, jak si někdo dobrovolně něco píchá do těla a děsila jsem se při představě, kam až člověka může dovést závislost. My děti ze stanice ZOO je o něco bláznivější. Nikdy by mě nenapadlo, že by se čtrnáctiletá holka mohla stát prostitutkou, ale co já vím o světě, že jo. Brr.. Tak, mám to za sebou, let's go na veselejší čtení.

Jrsnbl
05.12.2020 5 z 5

Při čtení jsem se mnohdy musel držet, abych mohl číst dál. S jakou přesností a realitou je kniha popsána je až mrazivé. Pak vám teprve dojde, že to je reálný příběh, který se opravdu stal. To z knihy dělá ve svém smyslu klenot, který je třeba šířit dál a dál.

konicekbily
04.12.2020 5 z 5

Memoár drogově závislé dívky napsaný stylem literatury faktu na základě jejího vyprávění v době, kdy jí bylo šestnáct let. Přiznám se, že jsem se o příčinách vzniku závislosti a důsledcích braní drog ve společnosti vůbec nezajímal. Ani o to, že v době kdy mi dorůstaly děti se mohly s tímto zlým návykem setkat. Kniha samotná tvrdě zobrazuje tvrdou realitu života narkomanů - a to je dobře! Doufám, že mnohého či mnohou odradí od toho, aby se "sjížděl".

ooNatálkaoo
02.12.2020 5 z 5

Tak tohle je jedna z nejlepších knížek co jsem kdy četla. Je poučné tím nejlepším způsobem, a pomůže vám to lidi co mají tenhle problem lepe pochopit. Kniha mě velmi bavila a pořád jsem na ni musela myslet. Myslím si že je skvěle napsaná a doporučuju ji přečíst hlavně mladým lidem

Kontryhelka
02.12.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem četla několikrát a velice se mi líbila. Byla pěkně napsaná a opravdově vyprávěna dívkou, co vše zažila. Pěkné čtení.