Muž, který sázel stromy

Muž, který sázel stromy https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398444/bmid_muz-ktery-sazel-stromy-Xwl-398444.jpg 5 3819 678

Bibliofilie v individuální umělecké vazbě s relíéfní výzdobou přední desky, mimořádná. Uvnitř vyzdobeno grafikami - tři suché jehly Helena Konstantinová (všechny jsou podepsané). Bibliofilská edice Ethos, sv. 2. Vydal Vladimí Beneš v nakl. Bonaventura, Praha 1998. Tištěno na ručním papíru firmy Král z Předkláštěří.

Literatura světová Novely Duchovní literatura
Vydáno: , Bonaventura

L’homme qui plantait des arbres , 1953

3nitka
02.01.2016 5 z 5

Jedna úžasná krásna múdra knižka.

medialstar
02.01.2016 5 z 5

Krásné poselství, ilustrace. Malý poklad pro duši i oči.

popelka595
09.12.2015 5 z 5

V jednoduchosti je síla.
Tuhle knížku naprosto miluju.

Elounke
22.11.2015 5 z 5

Velmi hezká povídka, kniha upoutá i nádhernou ilustrací...

JanaT.
20.11.2015 5 z 5

To je tak milá dospělácká pohádka...Jak prosté a jednoduché je šířit dobro. A jak samozřejmě a jednoduše o tom lze povyprávět...

dennie3
04.11.2015 5 z 5

Knihu bych přirovnala k Malému princi. Má hlubokou myšlenku, je krásná a něžná a.. a nevím, jestli se dá ještě vyjádřit slovy, jak moc mě vlastně zasáhla.

TFArchmann
27.10.2015 5 z 5

Krásná ukázka toho, že člověk může dosáhnout ohromných věcí, aniž by si to uvědomil. Síla a kouzlo jsou v maličkých gestech, právě k tomu vás příběh přivede. Nepotřebujete hromady peněz ani davy obdivovatelů k tomu, abyste ve světě zanechali něco smysluplného a skutečného. Stačí vám pytlíček žaludů.

romankrasa
19.10.2015 5 z 5

Síla padesátistránkové knihy je až neskutečná. Dostáváme se do horské oblasti, pozorujeme odhodlání člověka sužovaného věkem a zdá se nám více než správné, že podobnou zálibu bychom měli pěstovat každý z nás. Kniha nás sbližuje s přírodou. Připomíná nám onen úzký svazek, téměř až svazek manželský, který jsme svým prazvláštním jednáním a úsilím o zničení životadárné planety přeťaly. A spolu s poslední stránkou se navracíme zpět do přírody, kam všichni patříme, z níž jsme vzešli a která je nám nade vše ostatní vlastní. Vše je protkáno nejčistší myšlenkou míru a sounáležitosti se vším, co jest.

Fremr
19.10.2015 5 z 5

Krásný lidský příběh a zároveň nejvíce motivující dílo, které jsem zatím přečetl. Velké věci se stávají snadnějšími a reálnějšími po přečtení této útlé, ovšem velkolepé knihy. Často se k tomuto příběhu v myšlenkách vracím. Čistota duše a naděje, to je tato kniha.

Amber
03.10.2015 5 z 5

Přečteno jedním dechem...Nádherná povídka o nezapomenutelném charakteru. Charakter člověka autor lépe popsat nemohl.

"Když si uvědomíme, že to všecko vyšlo z rukou a srdce tohoto člověka. .."

Napůlanděl
16.09.2015 5 z 5

Tato knížka se mi dostala do ruky náhodou a vůbec nelituji že jsem jí četla, úžasná knížka se zajímavým dějem :-)

bejan
16.09.2015 5 z 5

Jak v málo slovech sdělit důležité.
Nádherná knížečka.

cmelda87
12.09.2015 5 z 5

Před nějakou dobou se stala mým favoritem a asi už navždy zůstane moji milovanou knížečkou. Elzéard Bouffier zůstane v mém srdci.
Vždycky, když potřebuju pohladit po duši, anebo naopak, když je mi dobře a nechci se nechat něčím zatěžovat, tak si ji přečtu.
Už jsem měla několik "kolibříků" této knížky, ale vždycky jej někomu daruju a koupím si dalšího :-)
Vřele doporučuji všem a jsem toho názoru, že tento příběh by měl být povinnou četbou na všech školách!
Kéž by mezi lidmi bylo více takových charakterů, jako Můž, který sázel stromy ..

R.E.M.
09.09.2015 5 z 5

Útlá kniha, která má přesně tolik stránek, kolik potřebuje. Hezké, působivé dílo - poslední dvě stránky jsem se usmívala. Poslední věta sice zmírnila úsměv, ale nic to nemění na krásném dojmu, který ve mně nechala. Zbývá jen doufat, že vždy bude několikanásobně více lidí jako Elzéard Bouffier než ničitelů.

Vydání z roku 2012 potěší jak grafickou úpravou textu, tak ilustracemi a obálkou Heleny Konstantinové.

achilles
18.08.2015 5 z 5

krátké, ale krásné. Myslím, že tato útlá kniha dokáže pohnout lidmi, aby si více vážili přírody, než trapné konference ekologů s Alanem Gorem v čele.

Makropulos
17.08.2015 5 z 5

Tak málo slov a tak velké poselství!

Imor
16.07.2015 4 z 5

Opravdu čistá a a jednoduchá povídka k zamyšlení - ale ne pro každého.

IvanaBr
16.07.2015 5 z 5

Je to již několik let, co jsem viděla film, a četla tuto útlou knížečku. Nedokáži popsat své pocity. Úcta, respekt, láska k lidem i přírodě. Píle a trpělivost. Ať se děje co se děje, dělat a opakovat každý den maličkost: sbírat, třídit, sázet. Výsledky jsou viditelné až po letech. A je to v tomto případě krása nesmírná. :-)
Velký vzor a učitel. To je pro mě tento osamělý pastýř. Zatím mu nesahám ani po kotníky. Když nevidím výsledky mám tendenci s jakoukoli činností končit. V dnešní uspěchané době je to téměř obecná vlastnost. Přestat. Každý chce výsledky rychle. Teď hned, nejlépe již včera. Tak to vsak nefunguje. Je potřeba se učit trpělivosti a vytrvalosti.
Držme si palce, ať se nám daří. Dělejme s láskou vytrvale a trpělivě ty každodenní maličkosti a až se jednou ohlédneme, zjistíme, že jsme se zasloužili o krásnou krajinu našich životů.
Přeji nám všem hodně sil. :-)

Hanina61
15.07.2015 5 z 5

Nádherná knížečka, kterou jsem kdysi koupila své mamince... Když zemřela, vzala jsem si ji domů... a zas a znovu se k její četbě ráda vracím... :-)

Terezk-a
15.07.2015 5 z 5

Hluboká myšlenka....

stromy francouzská literatura budoucnost lesy poselství

Jean Giono
francouzská, 1895 - 1970
1998  91%Muž, který sázel stromy
1995  90%Hlasy země
1934  91%Člověk z hor
1936  91%Kéž tonu v radosti
1994  73%Silné duše

Kniha Muž, který sázel stromy je v

Přečtených5 609x
Čtenářské výzvě1 103x