Muž, který sázel stromy

Muž, který sázel stromy https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398444/bmid_muz-ktery-sazel-stromy-Xwl-398444.jpg 5 3818 678

Bibliofilie v individuální umělecké vazbě s relíéfní výzdobou přední desky, mimořádná. Uvnitř vyzdobeno grafikami - tři suché jehly Helena Konstantinová (všechny jsou podepsané). Bibliofilská edice Ethos, sv. 2. Vydal Vladimí Beneš v nakl. Bonaventura, Praha 1998. Tištěno na ručním papíru firmy Král z Předkláštěří.

Literatura světová Novely Duchovní literatura
Vydáno: , Bonaventura

L’homme qui plantait des arbres , 1953

Heyhey
16.02.2016 5 z 5

Úžasné ilustrace.

ptacicek
15.02.2016 5 z 5

Malá kniha, kterým svým velkým příběhem dostane každého. Vždy, když se k ní vrátíte, si z ní odnesete něco nového...

jluky
15.02.2016 5 z 5

Krátka poviedka svojím obsahom, obrovská svojím dosahom - aspoń pre mńa....Za akým šťastím=mamonu sa my ľudia v 21. storočí ženieme??? Ćo chceme vlastne mať, čo je náš cieľ???

8.mia
12.02.2016 5 z 5

Zatím nejsem na ty tlusté knihy kde je milion omáčky a utíká mi myšlenka. Proto pro mě super knížka, přečtená během večera, ale ten dopad na mě bude dlouhodobější :).

OndrejVasicek
11.02.2016 5 z 5

Obrovsky důležité poselství knihy. Podané poeticky a přeci názorně.
Doporučuju i filmovou adaptaci z roku 87.

Kris@
11.02.2016 5 z 5

Není, co říct. Není, co dodat. Zbývá jen poklonit se velmi hluboko.

26e
01.02.2016 5 z 5

Krásne, čisté... ktoré v človeku ostane znieť.. a možno nielen znieť...

zuzkys
01.02.2016 4 z 5

Zajímavé zamyšlení nad tím, že když člověk něco chce tak si za tím má jít a i jeden bezvýznamný člověk v kontextu miliard lidí na zemi dokáže velké věci.

TomasV.
01.02.2016 5 z 5

Možná se po přečtení zamyslíte nad tím, co opravdu má v životě smysl...

lentilka_007
28.01.2016 5 z 5

Krátký příběh, který ale přetrvává v člověku ještě dlouho po dočtení.

.Verča.
26.01.2016 5 z 5

Na doporučení kamarádky jsem si knihu půjčila v knihovně. Přečetla jsem ji za 20 minut na zastávce a hned po dočtení jsem si byla na 100 % jistá, že si knihu musím koupit. Protože tohle dílko prostě nesmí chybět v mojí knihovně.

Je to jednoduché, přímo prosté. Napsané způsobem, který je jasný, nekomplikovaný, ale naprosto vás polapí. Představíte si krajinu, představíte si Elzéarda Bouffiera, představíte si nádherné duby a buky. A nejlepší na tom všem je, že je to jednoduché, přímo prosté, a přitom vám to řekne víc jak většina knih dlouhých několik set stran.

Nejspíš dám tuhle knihu přečíst všem, kteří na moje přání být veganem reagují: "Jsi blbá?! Jeden člověk nic nezmění."

ElenaM
25.01.2016 5 z 5

Inspirující... Jeden člověk může dokázat mnoho, může změnit svět k lepšímu.

domi88
22.01.2016

"O muži, který sázel naději a sklízel štěstí."

KattyV.
18.01.2016 5 z 5

A zase jsem o krok dál.

Joges
15.01.2016 4 z 5

Útlá, sympatická kniha, za kterou se skrývá nezdolná vůle a význam lidského konání. Povídka nutí k zamyšlení: Co po člověku na Zemi zůstane? To záleží jen na něm samotném. Elzérard Bouffier je příkladný a jedinečný, to ano, četl jsem však už něco podobného i v rozsáhlejších románech.

dadako
15.01.2016 4 z 5

Vím z vlastní zkušenosti, jak je těžké vytrvat, pokud není hned vidět výsledek. Snad se mi to bude dařit líp, když si vzpomenu na tuto knížku.

Romanka89
14.01.2016 5 z 5

Krásná knížka o síle a odhodlání jednoho člověka. I jednotlivec dokáže velké věci, pokud nemyslí na sebe.

Anickahor
06.01.2016 5 z 5

Tuto knihu mi doporučovalo mnoho lidí. A tak jsem se jedno odpoledne rozhodla, že si ji přečtu. Líbila se mi už při čtení, ale že bych z ní byla unešená, to se říct nedá. Pak jsem nad ní ale začala přemýšlet a dostala mě.
Myslím, že si na ni vzpomenu vždy, když budu mít pocit, že moje práce je zbytečná a nenese ovoce. Dojde mi totiž, že výsledek se může dostavit až za nějakou dobu.

morava
05.01.2016 5 z 5

V jednoduchosti je krasa. Tak utla knizecka vam doda tolik pozitivni energie. Mozna si staci jen vsimat veci, ktere se nam zdaji tak obycejne a vsedni, ze je prehlizime, pak staci jen snaha a male krucky k tomu, abychom dosahli neceho, co se nam zda nedosazitelne.

AdélkaÁďa
02.01.2016 5 z 5

Jednoduché, milé poutavé čtení, které se dá zvládnout za odpoledne, které ukazuje, že i jednotlivec má v tomto světě něco změnit.

stromy francouzská literatura budoucnost lesy poselství

Jean Giono
francouzská, 1895 - 1970