Mutácia

Mutácia https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195432/mid_mutacia-jh4-195432.jpg 4 239 41

Genetický inžinier a psychiatrička majú prostredníctvom umelého oplodnenia a náhradnej matky dieťa. Chlapec je od malička génius, chýba mu však zmysel pre ľudské hodnoty. V treťom roku jeho inteligencia poklesne...

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Danubiapress

Mutation , 1989

Bakana
01.12.2023 3 z 5

Mně tedy neskutečně iritovalo, jak snadno Viktor přicházel k informacím. Přijde úplně cizí chlap za přednostou patologie a řekne: “Hele, já jsem taky doktor, můj syn tady umřel na rakovinu, dejte mi vzorek jeho jater. “ A přednosta odpoví: “Beze všeho, kolik toho chcete?
Takhle to přece nefungovalo ani před těmi 30 lety nebo kdy to vlastně byla knížka napsaná.

Lady.Lucrezia
30.11.2023 5 z 5

Kniha, která má spád, částečně předvídatelná, ale ani tak to nic nemění na příjemném čtení.

denib
15.11.2023 3 z 5

Příběh i nápad dobrý, styl psaní velmi čtivý. Ale nemůžu pominout (a prominout), že postavy jednají dle mého dost nelogicky a nepravděpodobně. Ať už se jedná o geniální dítě nebo jeho "obyčejné" rodiče. Závěrečné scény byly dost přehnané. A když něco vnímám jako velmi nepravděpodobné, tak mě to v napětí neudrží.

Zouhee
30.07.2023 3 z 5

Velice mne to zklamalo. Celé jakoby Moc na sílu... Vůbec nikdo z účastníků tohoto zájezdu mi nebyl sympatický, mám pocit, že se všichni chovali prapodivně, nesmyslně a nekompetentně- vzhledem ke svým profesím.

uzivatel83509
02.06.2023 1 z 5

Nevím, co si o tom mám myslet... knihu jsem přečetla, ale upřímně - byla jsem ráda, že jsem to dočetla. Asi nejsem milovnice "Cookovek"

mistrikova
30.07.2022 2 z 5

Sci-fi příběh z pomezí molekulární biologie a genetiky o genetické manipulaci s lidským genomem a etickými i bio-psycho-behaviorálními důsledky u geneticky modifikovaného jedince. Předběhl svou dobu, kdy byl napsán a určitě lze ocenit, že autor se snažil dozvědět se o genetickém inženýrství co nejvíce. Mínus za překlad, kdy mne iritovalo sekvencování místo sekvenování a jiné nesmysly. Stran děje přitažené za vlasy zejména v tom smyslu, že se rodiče k vysoce inteligentnímu desetiletému dítěti chovali jako k dospělému a selhali naprosto ve výchově a nevymezili mu žádné hranice. Zejména když matkou je psychiatryně. Asi pohled na způsob výchovy dětí v Americe. Knihu jsem dočetla se sebezapřením, protože dospělé osoby (rodiče), vysokoškolsky vzdělaní, jednali a chovali se naprosto neuvěřitelně a nevyzrále.

Lily101
30.12.2021 5 z 5

Prostě a jednoduše: další “cookovka”. Na rok napsání dost dobrá kniha, avšak je na ní vidět, že se autorův potenciál teprve začal rozvíjet, nicméně to na hodnocení knihy nic nemění.

Belanna
22.10.2021 5 z 5

Pan Cook je sázka na jistotu. I tato knížka z oblasti výzkumu a genetiky je povedená, čtivá a napínavá.

ZoeChaya
11.10.2021 3 z 5

Opet stejna struktura pribehu jako u jinych Cookovych romanu, pribeh snadno predvidatelny. Zadne prekvapeni ani strasliva zjisteni se nekonala.

baji42
01.08.2021 5 z 5

Velice napínavá kniha, kterou přečtete jedním dechem.

mazlak
15.01.2021 5 z 5

Výborná kniha. tato kniha mi byla darována, ale je opravdu skvělá. Děj je napínavý až do samého závěru a o překvapení tu není nouze. Děj si vás tak podmaní, že odložit knihu je takřka nemožné.

Kontryhelka
01.12.2020 5 z 5

Všechny knihy od pana Cooka jsou čtivé,pěkně napsané a příběh má spád a švih. Přečetla jsem všechny, i když jsou na jedno brdo, ale jsou jako droga. Musela jsem číst další a další a další dokud jsem je všechny nezdolala. Ale nelituji. Bylo to opravdu pěkné čtení. Občas celkem mrazivé a kolikrát jsem si říkala, zda všechno to zlo, mamon a nelidskost a nedůstojnost, těm záškodníkům stojí za to, aby bylo zničeno tolik životů, rodin a dobré pověsti. A svědomí? to zřejmě ti prevíti ani neví, co je. V Cookových knihách je barvitě vše popsáno a bohužel se to děje i v reálném životě a světě. Ne každý ctí lidské hodnoty a bohužel pro spoustu lidí peníze, pohodlný život a kariéra nesmrdí. Bohužel dobří a poctiví lékaři a lidé,kterým lékařská etika něco říká jsou pronásledováni a usiluje se jim o život. Hlavně aby nezhatili plány těm padouchům. Ale milovníkům tohoto žánru není třeba dalších komentářů. Ti sami nejlépe ví, jaká četba je ta pravá.

anája
17.05.2020 4 z 5

Kniha byla napínavá, ale jiné od autora se mi líbily víc.

IvikaS
15.01.2020 4 z 5

Nejděsivější na tom celém byla sobecká bezohlednost Viktora k manželce.

Medulka.013
08.09.2019 5 z 5

Tak moc jsem byla zvědavá, co bude dál, že jsem knihu četla i v noci ve tmě a s baterkou v ruce. Napínavé to bylo až do konce a to se nám všechno postupně odhaluje už během čtení, kdy už tušíte, kdo za tím vším vlastně stojí.. Jenom ještě zbývá zjistit proč a jak se s tím poperou ti hrdinové příběhu..
Mimochodem a co Filip?

silvia6227
30.07.2019 5 z 5

super kniha, super dej..napínavé , nemohla som to prestať čítať ..

čef
16.06.2019 5 z 5

Psáno někdy koncem 80. let působí někdy zastarale zejména pokud jde o počítače apod. Příběh je o genetické manipulaci s lidským materiálem a řeší otázku rozporu vědy s morálkou. Ovšem v prvním plánu jde o lékařský thriller, o válce rodičů s geniálním synátorem, který má trochu problém se svědomím a nedostatkem emocí. No, bylo už napsáno mnohem více a lepších děl na tato témata, ale na pár hodin pro pamětníky dřevní doby počítačů a počátků hysterie okolo GMO to vydá.

DericCaster
08.06.2019 4 z 5

Mám rád Cooka a jeho styl psaní. I když se ve svých knížkách stále pohybuje v lékařském prostředí, pokaždé mne knížka velmi baví. Mutace je kvalitní, tak trochu sci-fi detektivka I když když 18ti měsíční batole s vědeckým časopisem, mi už přišlo lehce přitažené za vlasy....

tannasja
22.03.2019 5 z 5

Vybroušený vypravěčský styl, dobře vygradovaná zápletka, působivé téma ... co víc může člověk chtít od knížky na dovolenou?

pingu1
08.03.2019 4 z 5

Napínavá detektivka z lékařského prostředí, stojí určitě za přečtení...