Multykulty pindy jedný český mindy

Iva Pekárková je excelentním pozorovatelem života s vytříbeným talentem předat okolí své postřehy psaným slovem. Svou poslední knihou vtáhne čtenáře do běžného života v Londýně. Duši pohladí příběhy, které určitě stojí za přemýšlení. Pouští se na tenký let multikulturních problémů, vrcholící londýnskou pouliční revoltou v srpnu 2011 a barvitě, bez přikrášlení, vypráví o zážitcích z tlumočení Romům v Anglii Kniha je pestrou mozaikou příběhů z Anglie, které učarují každému....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140353/multykulty-pindy-jedny-cesky-mindy-140353.jpg 456

Kniha Multykulty pindy jedný český mindy

Parwana
28.03.2020

S knihou jsem lehce bojovala; po čas čtení jsem měla nesčetná nutkání ji odložit, ale jelikož jsem ji chtěla zařadit do čtenářské výzvy (ošklivější obálku už snad nikdy neuvidím), rozhodla jsem se ji dočíst. Autorka je inteligentní a zcestovalá, má rozhodně co říct, místy píše vtipně, občas jsem se i zasmála. Kniha je plná spousty zajímavých informací a určitě na některá místa, situace a lidi nebudu pohlížet se stejnýma očima jako dřív. Určitě ale nezměním své názory na nelegální uprchlíky a některá etnika, o kterých se v knize rozepisovala. S některými názory autorky tudíž nesouhlasím, i když celkem chápu, z jakého důvodu je zastává. Holt se člověk všem nezavděčí. Ke konci to šlo ztuha, protože informace v článcích, které autorka v knižní podobě vydala, se opakovaly (10x se v průběhu dozvíte, že autorčín aktuální muž K. je z Nigérie, 10x se dozvíte, jak se jmenovala jejich první bytná v Anglii apod.) Nyní je dočteno a předávám štafetu; kniha poputuje do knižní budky, kde bude k dispozici dalším čtenářům.

Garfinela
26.04.2018

Velmi objektivní pohled na život cizinců v Anglii. Paní Pekárkovou obdivuji, to bych nedala.... moc hezky se kniha četla a rozšířila mi obzory. Děkuji

d.p.
28.01.2018

Paní Pekárková mě prostě baví. Malinko otravné byly části s "morálními projevy", ale chápu proč je dělala. Nicméně příběhy s K to vyrovnaly a doufám, že ještě nějaká podobná kniha paní autorce vyjde.

Ronny
06.12.2017

První polovina knihy mne velmi zaujala a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Velmi vtipný popis stěhování Ivy a jejího přítele z jednoho podnájmu do druhého, popis ostatních multi-kulti spolubydlících. Taky část, kdy popisovala problémy Romů v Londýně - pracovala jako překladatelka pro sociálku - to mne hodně bavilo. Drhá půlka už mne tak nezaujala. Ivy Pekárkové si ale vážím jako člověka, je prostě neuvěřitelná. Nelpí na materiálních věcech, prochází životem s batůžkem na zádech, je přátelská a nikdy si nestěžuje. Je neuvěřitelně skromná a statečná dobrodružná cestovatelka (mimo jiné). Nejraději mám její knihy, které popisují její žuvotní zážitky. Sloni v porcelánu a jiné její romány mi nic neříkají.

Clea3112
16.11.2017

Iva Pekárková je bezpochyby zajímavá dáma. Kniha se čte sama a nemůže nezaujmout :) Reportáže a střípky ze života v Londýně, psané s humorem, nadhledem, skromností , trefností a velkou dávkou tolerance . Za řádky napsanými zdánlivě lehkým perem nacházíme upřímnou snahu chtít pochopit to "jiné" a především (a za to Ivě díky) zprostředkovat to a předat dál. V dnešní době velký krok z ulity ven.

Olia
01.11.2017

Bible tolerance a zdravého rozumu! Barevné, zajímavé, nadčasové, nadmaločeské, empatické a obdivuhodné, nikoli však zidealizovaná realita, prostě tak jak to leží a běží! V dnešní hysterické době hladivé zjevení...

ecila13
07.10.2017

Zajímavé počtení, zaujaly mě příběhy Romů v Británii očima překladatelky.

LenkaKa
27.12.2015

Hodně zajímavé čtení ,často s autorkou souhlasím, svět není černobílý, ale barevný.