Muffin a čaj

Muffin a čaj https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366888/bmid_muffin-a-caj-heC-366888.png 4 1556 407

Muffin a čaj série

Daniel a Kit jsou dva šestnáctiletí spolužáci, kteří snad ani nemůžou být rozdílnější. Jeden je nejlepším studentem na internátě, k okolí se chová odměřeně a úzkostlivě si střeží své soukromí. Druhý má umělecké nadání, pořádek považuje tak trochu za zbytečnost a často dřív mluví, než myslí. Zdálo by se, že přátelství mezi nimi je nepravděpodobné a cokoli hlubšího rovnou nemožné. Jenže muffin a čaj přece dokáží zázraky, to je známé přísloví. A pokud není, tak by mělo být…... celý text

Nikcasmej
06.01.2019 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Ze začatku byla trochu nudná.. ale ten konec pecka! :)

lukyli154
03.01.2019 5 z 5

Musím říct, že fakt dobrý :-) A to mám srovnání s Nedej se! a Probuzení Simona Spiera. Vyslala bych knížku do světa, protože podle mě by slavila úspěch. Kit je boží, Daniela jsem tolik nemusela, ale díky jeho povaze vynikla ta Kitova. Knihu bych ukončila bez epilogu, i když chápu, že je to odkaz na slohovou práci, Kde se vidím za pět let. :-) Přeji všem příjemné počtení.

Mišule_11
02.01.2019 4 z 5

Jako jedna z mála knih na téma LGBT, které jsem četla, se mi kniha zalíbila a nebyla vůbec špatná k přečtení :) Její děj byl zajímavý, příběh se dobře četl a rychle mi plynul..:)

Krchnaida
30.12.2018 1 z 5

Do čtení jsem se musela nutit. Kniha mě neoslovila, ale dočetla jsem ji.

xSimaix
27.12.2018 4 z 5

Jako osoba, která miluje LGBT+ tématiku bych knihu (ještě českou) bez mrknutí oka hodnotila pěti hvězdičkami, ale jako čtenář chci být objektivní a tak se rozepíši nad plusy a mínusy knihy:

Líbila se mi plynulost knihy. Nebyla zbytečně roztahaná, i když by se to určitě dalo. Četla se rychle, jednoduše. Byly tam části, které byly krásně napsané a donutily Vás se zamyslet (např. díla do literární soutěže) a to já osobně zbožňuji.
Co bych knize vytkla je trošku urychlené navázání vztahu dvou hlavních hrdinů a moc nedokončených dějových linek. Například bych se chtěla dozvědět, proč se Danielovi začal Kit líbit, to jsme se bohužel nedozvěděli a pokud je Daniel napsán jako tak uzavřená postava, nebylo by na škodu vědět, co ho ke Kitovi táhlo. Ráda bych se dozvěděla i, co se stalo s Matějem. Jaké měl důvody k tomu, co udělal? Proč se ke konci choval, tak jak se choval? Vyřešilo se to? Nevíme.

Ale hodnocení nehodnocení, chci složit poklonu autorovi. Psát LGBT+ knihu v zemi jako je Česko, kde je toto téma nové a často až kontroverzní, to chce kuráž vůbec takovou knihu napsat. V tom je jedinečná a obdivuhodná.

Milá, neurazila, 3,5*, 4* za téma. :)

misulef
17.12.2018 4 z 5

Velice milá knížka, která zahřeje u srdce.

2mig1
03.12.2018 4 z 5

Jako sorry, ale Becky Albertalli se se svým pisálkovstvím může jít bodnout. Theo jí to nandal na plný čáře. (Ale i tak pro mě zůstává Simon jedním z nejlepších filmů tohoto roku, to zas jako jo.) Chytře zvolený styl vyprávění, kdy se střídá Danielův a Kitův pohled na věc, nutí číst dál, aby se člověk dozvěděl, jak danou situaci vnímá ten druhý z hrdinů. Díky tomu přimhouřím oko i nad snad až příliš idylickým světem Kita a nad snad až příliš velké ignoraci traumatického světa Daniela. Mimo areál školy. Mimochodem ta pro mě byla velkým zjevením. V dobrém slova smyslu. Netuším, zda nějaká taková škola u nás skutečně existuje, ale fascinoval mě mikrosvět školních pozemků, který v sobě mísil takové to, co známe z amerických seriálů, s českým prostředím. Takové až bezmístí, kde Dawsonův svět potkává Nás všechny školou povinné.

MagdalenaSlaba
25.11.2018 4 z 5

Neotřelý, krásně a čtivě napsaný román. Zápletka je poutavá, hlavní postavy jsou realisticky vykreslené. Někdy je to až emočně náročná četba, ale to je vzhledem k tématu či spíše tématům, která autor v knize zpracovává, naprosto pochopitelné. Jedna hvězdička putuje dolů za možná až příliš prvoplánový vývoj romantického vztahu mezi hlavními postavami, ten závěr byl na můj vkus prostě trochu moc "americký".

BlueTer
20.11.2018 3 z 5

Mě se knížka celkem líbila. Měla takový nenucený průběh. Kdybych měla srovnat tuto knihu a Probuzení Simona Spiera tak by vyšly úplně stejně. Tady jsem taky čekala, kdy nastane to wow ale nenastalo. Byly tam pěkné pasáže, bylo to zažívné i oddychové. A docela mi tedy vadila česká jména, ale to je můj problém, ne problém knihy :)

KleaM
19.11.2018 2 z 5

nakonec jsem nedočetla...

Horselen
18.11.2018 4 z 5

Rozhodně nejsem odpůrce této tématiky, ale samovolně ji nevyhledávám.
Kniha je jedno velké milé klišé, kde hlavní problém tvoří záhadná minulost postav. Ta je zmiňovaná na každém rohu a ve výsledku se nedočkáme žádného pořádného odhalení, ale sami si v průběhu knihy uděláme závěr.
Danielovy problémy jsou na konci zmíněny jen tak mezi řečí. To mě trochu mrzí. Čekala jsem nějaké obrovské BOOM.
Epilog pro mě skončil až moc velkým happy endem, ale jinak fajn oddechovka.

Sarinka106
19.10.2018 5 z 5

Naprosto tuhle knížku zbožňuju❤️

greatbear
18.10.2018 5 z 5

Úžasná kniha!!!

rysavas
17.10.2018 4 z 5

Váhala jsem mezi 4-5 hvězdičkami, jelikož dvě věci mi tam trochu neseděly (ale nebudu je zmiňovat, neb bych spoileřila :) Každopádně je to skvěle napsaný milostný příběh...způsob, kdy se střídá pohled jednoho a druhého za sebou je již celkem obehraný, ale tady kapitoly přebírají část děje před sebou a vy tedy vidíte stejnou věc z pohledu obou dvou zúčastněných a to vás vtahuje do příběhu o to víc (teď jsem to napsala dost krkolomně, ale kdo četl - pochopí :)).

Lorej
11.10.2018 4 z 5

Čtení to bylo moc pěkné. Emoce z knihy úplně sršely a autorova práce se slovy je naprosto skvělá.
Příběh se mi líbil, ale přišlo mi to kapánek klišé. Nevím, jestli jsou všechny LGBT knihy takové, tohle byla má prvotina v tomto žánru.
Knížku bych popsala jako procítěnou idylku s troškou nereálnosti.

alenkacermi
07.10.2018 5 z 5

Pane jo. To bylo tak nádherné!!! Čtenáři čtěte! Tahle kniha by měla vyhrát cenu Kniha roku a možná i všechny ostatní. Jednoduchý příběh,napsaný tak citlivě,tak něžně. Wau. Tak krásnou knihu jsem roky nečetla a to nepřeháním. S Kitem se usmíváte, pláčete, fandíte mu,aby dokázal Danielovi, že ne všichni lidi jsou zlí. Tolik nešťastný Daniel, ach jo, taky bych mu hned chtěla nějak pomoct. Tolik pocitů, úsměvů, a nakonec i slzí doprovází tato kniha. Chci jí dát aspoň deset hvězdiček. Chtěla bych ještě toho tolik napsat, jsem tak plná emocí a dojmů. Doporučuji všem.

niknikita
03.10.2018 5 z 5

Ach, milý Kite, jsi úžasný!
Tohle je nevšední příběh a je tak nabitý emocemi, že jsem chvílemi až trpěla.
Krásný zážitek, nic jiného mne nenapadá.

Šmoulinka1980
01.10.2018 5 z 5

Hodnocení píši až s odstupem, ale i dnes se mi při vzpomínce na tuto knihu vybaví roztomilý, nádherně popsaný příběh vznikající lásky mezi dvěma chlapci. Nejsem sice už cílová skupina, pro kterou je kniha určena, ale i tak se mi líbila moc. Knížka je krásně dojemná, citlivě popisuje pocity postav a příběh je velmi uvěřitelný. A přesně jak píše Bookgirl, příběh je vlastně úplně jednoduchý, ale neskutečně poutavě a citlivě vyprávěný, že se při čtení musíte usmívat nebo plakat nebo vztekat, podle toho, kterou pasáž zrovna čtete. Autor má vskutku velké nadání a těším se na jeho další tvorbu. Za mě velké doporučení!

Melcrovka
30.09.2018 5 z 5

Škoda, že nejde dát víc než 5 hvězd. Zhltla jsem ji za 2 dny. A teď znovu listuju a pročítám znovu a znovu ty nejhezčí pasáže. Je to milé, je to dojemné. Je to hluboké. City, prožitky, opevnění se před světem, strach z odkrytí svého nitra někomu dalšímu, následky hlubokého ublížení zranitelné duši. To vše je zde krásně, uvěřitelně a pochopitelně popsáno.

josska
18.09.2018 3 z 5

Určitě nejsem cílová skupina,ale chtěla jsem si knížku přečíst,četla se celkem pěkně,ale čekala jsem trochu víc....