Mŕtve duše

Mŕtve duše
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461997/bmid_pohrbena-pravda-egY-461997.jpg 5 1409 1409

Pri rutinných archeologických vykopávkach sa nájdu ľudské kosti a pole v oblasti Black Country sa pre detektívku Kim Stonovú odrazu stane komplexným miestom činu. Po hlbšej forenznej analýze vyjde najavo, že v hrobe sa nachádza viac ako iba jedna obeť. Telá sú zahalené hrôzostrašným tajomstvom, čo dokazujú stopy po guľkách i pasciach na zver. Kim musí pri vyšetrovaní spolupracovaťs detektívom Travisom, s ktorým sa nerozišli práve v dobrom. Obaja postupne odkrývajú záhadné vzťahy rodín, ktoré vlastnia pozemky s nájdenými kosťami. Kim sa naplno sústredí na jeden z najkomplikovanejších prípadov svojej kariéry a jej tím sa zatiaľ ocitá vo víre nechutných zločinov z nenávisti. Pravda bola doteraz hlboko pochovaná pod zemou, no už viac sa ukrývať nedá.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Dead Souls , 2017

vera4669
18.10.2020 3 z 5

Tak pro mě zatím nejslabší díl.. První polovina knihy byl jeden velký chaos, x případů, skoky z jednoho vyšetřování na druhé, myslím, že méně je někdy více, druhá půlka knihy dojem trochu napravila, přesto mě kniha nenadchla a uvidíme další díl, poslední dva byly slabé, tak snad to nebude pokračovat..

jana1941
15.10.2020 4 z 5

Oproti předchozím dílům byl děj v téhle knize trochu víc zamotaný, ale i tak se mi líbila a četla se dobře.

kacaaba
15.10.2020 5 z 5

Tak tento díl byl taky síla. Ty příběhy jsou pekelně promyšlený. Célá série je skvělá.

TeaPeter
13.10.2020 4 z 5

Autorka se opět dostala do formy. Slabý minulý díl je zapomenut a je tu opět velmi dobře promyšlená detektivka. Za Stacyinu (paličatou?) nelogicky sólovou jízdu sice hvězdička dolů, ale je tu příslib budoucích pětihvězdičkových pokračování.

Janík61
13.10.2020 4 z 5

Hezky se četlo, napětí tak akorát, můžu doporučit.

Hope80
11.10.2020 5 z 5

Kniha a další díl s Kim jako vždy naprostá bomba. Ještě,že mám další před sebou a budu doufat,že Angela napíše další skvělé díly.

Grety
05.10.2020 4 z 5

Téma, které bylo, je o bude aktuální. Stacey zde ukazuje jinou stránku své osobnosti a malém za to zaplatí...

Mrňous1
27.09.2020 4 z 5

Tak opět skvělé čtení, série je výborná. Je pravda, že dvě malé výtky mám. Téma je určitě zajímavě zpracované, mě ale osobně vadí ta jednostrannost, rozdělení na dobré a špatné, nemám ráda takové zjednodušování, protože to téma jednoznačné není. Ale samozřejmě souhlasím s tím, že zločiny to jsou neomluvitelné a odporné a způsob smrti obětí je zavrženíhodný a neomluvitelný vůbec ničím. A druhá výtka směřuje k chování policistky Staycey, protože mi přišlo, že to k ní nějak nesedí, že tak hloupé chyby, jakých se dopustila, to by snad ani amatér neudělal, natož policistka s tak brilantním mozkem...Ale jinak určitě doporučuji, jako všechny díly s Kim...

mimi55
26.09.2020 2 z 5

Napínavé pokračování.

onyx84
25.09.2020 5 z 5

Ach jo...zase skvělý :) nikdy neumírající téma rozjeté ve 3 liniích,které krásně zapadnou..."konečně" můžeme lépe poznat i zbytek týmu a máme další díl skládačky Kiminy minulosti...

Laura99
25.09.2020 5 z 5

Super!!!!!

hanzmb
13.09.2020 5 z 5

Mám takový divný pocit z tohoto dílu. Je to pořád zajímavě napsané, ale ten fantastický prožitek, jako z prvních pěti, tady rozhodně není. Částečně to je dané rozhozením vyšetřovacího týmu, ale hlavně mi moc nesedí základní téma. Tam kde autorka v minulosti dokázala rozpitvat duševní pochody jednotlivce až na dřeň, tady to je moc povrchní, nedůvěryhodné. Příliš překombinované. Číst to před 3 roky, asi bych byl vnímavější, dnes jsem z tohoto zprofanovaného tématu spíš otrávený.

Mišák240
12.09.2020 5 z 5

U tohoto dílu mně trvalo trochu déle se začíst, ale nakonec opět hezké napínavé čtení, i když předchozí díly se mi líbily víc. Na začátku mi i trvalo si zvyknout na druhý tým vyšetřovatelů. Kniha prozradí více ze soukromí Staycey.

hellena1523
04.09.2020 4 z 5

Kniha se, jako už dřívější autorčiny knihy, četla velmi dobře. Chválím opět krátké kapitoly, které mi vyhovují.
Námět dobrý, postavy hezky vykreslené, i když některé působily poněkud šablonovitě, ovšem nemůžu si pomoct, nakonec mi to přišlo trošku přitažené za vlasy a malinko překombinované... Přibližně od půlky jsem si říkala, jak to dopadne, ale zároveň jsem se ubezpečovala, že to určitě ne, protože by to bylo moc, a nakonec jsem zklamaně zjistila, že jsem tipovala správně.
Na plný počet * to není, ale i tak super detektivka,kterou můžu klidně doporučit.

amanda99
21.08.2020 1 z 5

do tohoto dílu jsem se vůbec nemohla začíst,bohužel

MarianP
17.08.2020 5 z 5

Obdivujem autorku ako dokázala niekoľko dejových liniek spracovať tak, aby z toho vyšlo jedno perfektné a ucelené dielo. Máloktorý autor toto dokáže, Marsonsová je jednou z nich. Celá kniha je v podstate čistou detektívkou, ktorá ani v jednej kapitole nenudí a na konci ju proste neodložíte z rúk, kým sa nedzoviete, kto je vrah. Silno odporúčam !

LindaSimonoff
07.08.2020

Angela jako vždy nezklamala, vřele doporučuji :).

veronika3141
29.07.2020 5 z 5

Jako vzdy zajimavy a propleteny krimi pribeh :)

k.m.h
27.07.2020 5 z 5

Kim nikdy nezklame :-) ke konci jsem ani nedýchala. Hlavního pachatele jsem ale tušila už dopředu. Líbilo se mi, že jsme se dozvěděli tentokrát i něco ze života Stacy. Prostě opět perfektní.

danica6371
23.07.2020 3 z 5

Na mě možná moc překombinované a hrozně moc postav. Chvíli jsem se ztrácela. Bylo to zajímavé, rozdělení týmu nebyl špatný nápad, aspoň jsme se dozvěděli zase něco víc o jednotlivých členech. Ale kolem a kolem to úplně nebylo ono. Těším se zase na klasiku, na kterou jsme zvyklí :-)