Možná v jiném životě

Možná v jiném životě https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412577/bmid_mozna-v-jinem-zivote-jXR-412577.jpeg 4 600 186

Hannah Martinové je devětadvacet a stále ještě netuší, jak naložit se životem. Poté co se přestěhuje zpátky do Los Angeles, zavede ji její nejlepší kamarádka Gabby do baru, kde potká svou dávnou lásku Ethana. Krátce po půlnoci se Hannah ocitá před zásadní volbou – buď odejde domů s kamarádkou, anebo zůstane s Ethanem. Co se stane, když odjede s Gabby? Co se stane, když odjede s Ethanem? Od této chvíle se kniha štěpí na dva vzájemně se prolínající příběhy, v nichž má její volba obrovské důsledky pro ni i pro lidi kolem ní. A jak se obě odlišné reality rozvíjejí, vyvstávají v příběhu hlubší otázky o osudu a pravé lásce: Platí, že co se má stát, to se stane? Jak moc určuje náš život náhoda? A existuje něco jako spřízněná duše? Hannah věří, že ano. A v obou světech je přesvědčená o tom, že ji našla.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Mladá fronta

Maybe in Another Life , 2015

DennieForbes
07.01.2016 5 z 5

Na knihu jsem narazila v podstatě náhodou v knihkupectví. Po přečtení obsahu jsem věděla, že tohle je kniha přímo pro mně. A rozhodně jsem se nespletla.
Nevěřili byste, jak zvláštní je to pocit, když je vám hlavní hrdinka/hrdina knihy tak neuvěřitelně podobná/ý. Už jen tím si mne kniha naprosto získala. Příběh ve dvou dějových liniích, mnohovesmír, "co by bylo, kdyby..." je pro mne novinkou, a naprosto mne dostal.
Kniha je originální, vtipná, smutná, bláznivá, k zamyšlení, skvělá.

Má mých zasloužených 5 hvězdiček! :)

MissBlack
12.12.2015 4 z 5

Tématem knížka úplně pro mě :) Zaujalo mě to velmi, s tou myšlenkou mnohovesmíru a "mnohojá" jsem se v beletrii ještě nesetkala, takže jsem byla okamžitě rozhodnutá si Možná v jiném životě půjčit a přečíst. Ani za nehet toho nelituji. Ač je to kniha romantická a asi spíš pro ženy, s trošku klišé hrdinkou, vyrovnávají to všechno části, které vedou k zamyšlení nad našimi vlastními rozhodnutími.
Humor knize taky není cizí a ke konci, kdy to začíná gradovat, jsem se nemohla odtrhnout, dokud jsem to nedočetla. Zajímalo mě, jak to skončí, jestli obojí svým způsobem stejně, jestli i jiná rozhodnutí dovedou hrdinku k někomu/něčemu, kdo/co jí byl/o předurčen/o nebo to bude jinak.

Byla jsem spokojená, velmi. Rozhodně doporučuji, stojí za to :)

EvaSupovic
11.12.2015 5 z 5

Je to osudová knížka přesně pro lidi, co věří, že existuje více cest a paralelní vesmír.....skvěle se to četlo a oba příběhy totálně uvěřitelné a krásné :-D

JanaDor
07.12.2015 5 z 5

Je to zvláštně nádherný příběh, který ukazuje na více možností, co se stane, když se rozhodneme tak a jinak.Dějově se odvíjejí dvě možnosti. V jedné sledujeme Hannah, která odjela domů a v druhém klubíčku se odmotává příběh s Hannah, která zůstala s Ethanem. Tyto dvě linky se v kapitolách pravidelně střídají.Obávala jsem se, že v tom budu mít trochu dějový chaos, ale ne. Četlo se to lehce a rychle. Velmi dobře napsaný román se sympatickou hlavní hrdinkou.

kanitsuj
04.12.2015 5 z 5

Velmi zajímavě vystavěný i vypointovaný příběh. Čekala jsem nějaký návod receptu na životní štěstí a zdá se, že jsem ho získala a také se mi v mnoha ohledech ulevilo, protože teď už vím, že se děje to, co je možné:-)

kneslova
01.11.2015 5 z 5

Velice se mi to líbilo, kniha je výborně čtivá, žádná nuda - kapitoly se střídají vždy jedné a druhé verze skutečnosti a obě jsou naprosto v pořádku a pravděpodobné... výborný nápad, dobré zpracování a nakonec se neubráním přemýšlení o paralelních vesmírech....