Možná v jiném životě

Možná v jiném životě https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262046/bmid_mozna-v-jinem-zivote-262046.jpg 4 600 186

Podmanivý příběh o mladé ženě, jejíž osud závisí na tom, jak se rozhodne, když znovu potká svou první lásku. Ve střídajících se kapitolách se před námi odvíjejí dva možné scénáře – s překvapivě rozdílnými výsledky. Hannah Martinové je devětadvacet a stále ještě netuší, co se životem. Od promoce žila v šesti různých městech a vystřídala bezpočet zaměstnání. Poté co se v New Yorku zaplete se ženatým mužem, rozhodne se vrátit zpátky do rodného Los Angeles. Zabydlí se u své kamarádky Gabby, která ji zavede na večírek s dávnými přáteli. Právě tam se Hannah setká se svým bývalým přítelem Ethanem. Gabby chce ale už po půlnoci domů a Hannah se ocitá před těžkou volbou – buď odejde s kamarádkou, anebo zůstane s Ethanem. Váhá. Co se stane, když odjede s Gabby? A co se stane, když ne? Od této chvíle se kniha štěpí na dva různé příběhy s velikými důsledky pro Hannah i pro lidi kolem ní. A jak se obě odlišné reality rozvíjejí, vyvstávají v příběhu hlubší otázky o osudu a pravé lásce: Platí, že co se má stát, to se stane? Jak moc náš život určuje náhoda? A existuje něco jako spřízněná duše? Hannah věří, že ano. A v obou světech je přesvědčená, že ji našla.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Mladá fronta

Maybe in Another Life , 2015

Racík
26.07.2016 3 z 5

Zajímavý nápad - jak moc záleží na tom, jak se rozhodneme. Příjemné čtení. Částečně velká slaďárna, ale občas se v textu objevily "hluboké" myšlenky a "velké" pravdy. Až jsem si říkala, kde se v té romantice vzaly. Rozhodně to ale knize prospělo, takže i když úplnou romantiku nemusíte, tak tahle knížka určitě stojí za přečtení, když budete hledat oddychové čtení.

Safienka
07.07.2016 5 z 5

Tak ta byla skvělá! Autorka vybrala styl psaní, který mě nutil přemýšlet o konci... Jen jsem začala číst a už jsem potřebovala konec a líbil se mi. Dvě paralelní situace, které by mohly nastat, kdybychom se nějak rozhodli. V různých bodech stejná, v dalších rozdílná a prostě úžasné! Doporučuji:)

natalie8531
15.06.2016 5 z 5

Už dlouho mě takhle kniha neoslovila. Líbí se mi ten nápad, se kterým je celá kniha napsána.
Ale stejně nejraději mám část.

..„Je naprosto možné, že pokaždé když se nějak rozhodneme, existuje někde naše verze, která se rozhodla jinak a z nekonečného množství našich verzí prožívá následky každé možnosti v našem životě. Chci říct, že vím, že můžou existovat světy, ve kterých jsem učinil jiná rozhodnutí, která mě dovedla jinam, k někomu jinému. A srdce mě bolí pro každou verzi mého já, které neskončilo s tebou.“

Leonteenka
27.05.2016 5 z 5

Velice krásný příběh.

Dadula118
25.05.2016 3 z 5

Příběh o tom,jak může život vypadat,kdyby ....Slovo,které si v životě říkáme stále,kdybych tohle udělala jinak,kdyby tohle a kdyby támhle to,jak by to dopadlo,nebo ..
Jinak dobrá oddychovka,nic složitého od knihy nečekejte

janesy
14.05.2016 4 z 5

Nápad nebyl špatný, oba příběhy se mi líbily, ale jak řekla Jasmína, také mám ráda pouze jeden příběh....zpočátku mi chvíli trvalo se v příbězích orientovat, než jsem si zvykla

bookcase
04.05.2016 5 z 5

Úžasné!!! Perfektní nápad se dvěma životními cestami, které se odvíjí od hrdinčina rozhodnutí. Občas nad tím taky přemýšlím, co by se stalo, kdybych se v určité chvíli rozhodla jinak...

Christienne
03.04.2016 5 z 5

Výborná knížka, velice se mi líbila.

Š.Ala
22.03.2016 5 z 5

V poslední době si sama říkám, zda v tom jednom okamžiku, pokud bych se rozhodla jinak, tak jestli bych byla šťastnější. Každopádně bych neměla odvahu, pokud by mi někdo navrhl, že bych se mohla vrátit a změnit tehdejší rozhodnutí.
Kniha se mi moc líbila a nutila mě k zamyšlení, že když se prostě nějak rozhodnete (ať vám to rozhodnutí přijde sebeméně nepatrné) může vás to poslat úplně k někomu jinému.

mijala
20.03.2016 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, abych musela pár dní po dočtení knížky stále myslet na její konec. Od knížky jsem moc nečekala, spíše jen klasický příběh. Ze začátku mě bavila jen ta linie příběhu, ve kterém odešla hlavní hrdinka domů s kamarádkou. Z půlkou knížky mě už bavily obě části a konec byl naprosto úžasný. Po dlouhé době jsme s kamarádkama daly všechny hodnocení pět hvězdiček, protože tahle knížka si to opravdu zaslouží. Jediné, co mě mrzí, že i v druhém příběhu nezachránili Charlemagne.

Perhonen
28.02.2016 2 z 5

"Světový bestseller. Doporučuje časopis People, US Weekly, Cosmopolitan a Glamour." A tak jsem se nechala opět nachytat. Oceňuji nápad se dvěma paralelně se odehrávajícími příběhy, a zároveň si stojím za názorem, že se s tím autorka mohla poprat mnohem lépe. Nedokázala jsem se sžít s hlavní postavou, dokonce jsem na ni začala mít alergii za to, jak se chová, jak smýšlí i za to jak prožívá své emoce. Na mě byly příběhy, i přes klacky, které autorka házela jednotlivým postavám pod nohy, až moc skořicové - přecukrované.

Radííí
28.02.2016 5 z 5

Jedná se o knihu, kterou jsem přečetla jedním dechem... Člověk si uvědomí, že ho jakékoliv rozhodnutí někam zavede.. A věřím tomu, že žádné rozhodnutí není špatné.

jasmína
28.02.2016 3 z 5

Já se do knihy z obou stran pořádně začetla až od 118 strany.

Já mám raději jednu verzi příběhu. Ne co by, kdyby.....

namido
19.02.2016 4 z 5

Zajímavý námět knihy. Asi každého z nás někdy napadlo, co by se stalo, pokud bychom se zachovali v určité situaci jinak. Čtivá, oddechová knížka plná naděje.

ZarudlaPrdel
19.02.2016 4 z 5

Táák právě dočteno. Na tuhle knížku jsem narazila v podstatě náhodou a ani jsem nečetla anotaci, takže jsem moc nevěděla do čeho se vrhám. Ale k mému překvapení mně kniha bavila. Krásně ladně psaná "romanťárna". Prolínání dvou osudů je zpestření celého příběhu. Jediné co bych vytkla, tak mě lehce štvalo neustálé opakování: "to je osud" "když to tak má být ,tak se tak stane" a bla bla bla. Mně by stačilo to v knize zmínit třeba 4x a ne 100x. Jinak kniha přečtena za 3 dny, což znamená, že mně pohltila. :) Za mně doporučuji jako lehkou oddechovku :)

JitkaJak
19.02.2016 1 z 5

Slaďák na druhou. Americký, až to bolí... Kdyby jeden z paralelních příběhů dopadl špatně, tak to by ušlo, ale takhle? Nechala jsem se strhnout čtivostí, za kterou dávám 2 hvězdičky. Jednu ale odečítám za ten naprosto příšerný konec. A jdu si najít ke čtení něco pořádného.

Arianne
10.02.2016 4 z 5

Velmi zajímavý námět, kniha příjemně ubíhala, střídání po kapitolách nás provázelo dokonalou paralelou, kterou zapříčinilo jedno nevinné rozhodnutí. Musím se přiznat, že jsem během čtení netušila, jak to autorka rozuzlí a celkem vzato dobrý. Ale celý příběh (nebo vlastně dva) mě bavil daleko víc, než konec.
Připomínalo mi to film Srdcová sedma a dokonale jsem si čtení užila.

Mischone
29.01.2016 4 z 5

Příjemně oddychové čtení, které není klasickým příběhem a zpestření rozdělení na dvě části je super :) Čtení uteklo jak nic a člověk se na chvíli zamyslí a řekne si jak jsou rozhodnutí důležitá pro náš další krok. Moc pěkná knížka.

Liduka
24.01.2016 5 z 5

Kniha o tom, jak i jedno rozhodnutí dokáže úplně převrátit život naruby a to nejen hlavní hrdince, ale i ostatním postavám. Každý z nás si určitě alespoň jednou řekl: "Jaké by to asi bylo, kdybych se tenkrát rozhodla jinak?" V případě Hannah se to dozvíte, protože autorka se vydala po obou cestách.

evonra
17.01.2016 4 z 5

Originální námět, jak vést příběh dvěmi liniemi, s tím jsem se setkala poprvé a líbilo se mi to. Oba příběhy reálné, tak nějak opravdu ze života a je jen na vás, k čemu se přikloníte víc....
Co se mi líbilo, tak přátelství Hannah a Gabby.
Skořicových rolek bylo někdy až až, ale jinak pohodové čtení o tom, co by, kdyby....