Možná v jiném životě

Možná v jiném životě https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262046/bmid_mozna-v-jinem-zivote-262046.jpg 4 600 186

Podmanivý příběh o mladé ženě, jejíž osud závisí na tom, jak se rozhodne, když znovu potká svou první lásku. Ve střídajících se kapitolách se před námi odvíjejí dva možné scénáře – s překvapivě rozdílnými výsledky. Hannah Martinové je devětadvacet a stále ještě netuší, co se životem. Od promoce žila v šesti různých městech a vystřídala bezpočet zaměstnání. Poté co se v New Yorku zaplete se ženatým mužem, rozhodne se vrátit zpátky do rodného Los Angeles. Zabydlí se u své kamarádky Gabby, která ji zavede na večírek s dávnými přáteli. Právě tam se Hannah setká se svým bývalým přítelem Ethanem. Gabby chce ale už po půlnoci domů a Hannah se ocitá před těžkou volbou – buď odejde s kamarádkou, anebo zůstane s Ethanem. Váhá. Co se stane, když odjede s Gabby? A co se stane, když ne? Od této chvíle se kniha štěpí na dva různé příběhy s velikými důsledky pro Hannah i pro lidi kolem ní. A jak se obě odlišné reality rozvíjejí, vyvstávají v příběhu hlubší otázky o osudu a pravé lásce: Platí, že co se má stát, to se stane? Jak moc náš život určuje náhoda? A existuje něco jako spřízněná duše? Hannah věří, že ano. A v obou světech je přesvědčená, že ji našla.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Mladá fronta

Maybe in Another Life , 2015

Irsaf
30.12.2018 4 z 5

Mela jsem obavu, ze se mi dejove linky budou motat, ale bylo to v pohode. Líbilo se mi to.

KateTheBlogger
17.12.2018 5 z 5

Knížka se četla skoro sama. Obávala jsem se toho, že se mi budou obě dějové linky slévat, ale nestalo se. A ačkoli budu působit trochu jako masochista, musím se přiznat že od začátku mi byla sympatická dějová linka, kdy se Hannah rozhodne jet domů sama :-) A ke konci jsem uznala, že se mi vlastně líbily obě varianty.

Aurorita
24.10.2018 4 z 5

Na tuto knihu jsem se moc těšila a rozhodně mě nezklamala. Přišla mi velmi originální a je i dobře napsaná. Líbily se mi obě dějově linky, nemám, co bych této knize vytkla.

Sotek43
11.10.2018 5 z 5

Kniha je dobře psaná, chytlava. Příjemná oddychovka.

janasim
26.09.2018 3 z 5

Ačkoli je kniha založená na výborném nápadu, zpracování dost pokulhává.Kniha se sice lehce čte, ale příběh je vcelku nezajímavý, nikam se neposouvá. Spíš si dokážu tento příběh představit jako celkem dobrý romantický film. Závěr knihy v obou případech se mi však líbil. Co mě ale nesmírně vytáčelo, byly skořicové rolky, o nich se psalo na můj vkus příliš.

alzbeta2843
12.09.2018 5 z 5

"Hovorí sa, že všetko, čo je možné sa stane. To, znamená, že keď hodíte mincou, padne panna i orol. Nie panna alebo orol. Vždy, keď hodíte mincou a padne panna, nachádzate sa vo svete, kde padla panna. Ale existuje ešte iná verzia, ktorá vznikne, keď padne orol."

Asi najlepšia časť knihy, ktorá ma prinútila premýšľať ako by sa môj život uberal v inej dejovej línií?
Knihu nemôžem hodnotiť inak než 5 hviezdičkami. Číta sa ľahko i napriek ťažšiemu námetu, ale je to ľahko rozlíšené. A mne sa kniha veľmi páčila.

ladyka
07.09.2018 5 z 5

Úžasný citlivý a dojemný příběh, který je mým nejoblíbenějším od této autorky. Určitými větami mi přímo mluvila ze srdce, obdivuji, jak dokázala trefně vystihnout pro mě těžko popsatelné. Příběh, u kterého nevíte, jaké variantě víc fandíte, protože obě jsou plné něhy, citu a lásky. Až je vám líto, že odehrát se mohla jen jedna.. I když kdo ví? Určitě se k teto knížce vrátím a řadím mezi jednoznačné srdcovky!

TerryDee
15.08.2018 4 z 5

Kniha Možná v jiném životě mě velmi mile překvapila. Příběhově se mi doopravdy líbila. Bylo zajímavé sledovat vzájemně se prolínající příběhy, v nichž má volba hlavní hrdinky Hannah obrovské důsledky jak pro ni samotnou, tak pro lidi kolem ní.
Každý si snad někdy řekl, co by se stalo, kdybych se rozhodl jinak, než jsem se rozhodl. A právě tato otázka je hlavním momentem knihy.
Za sebe můžu říct, že jsem spokojená, jak oba dva příběhy skončily. Protože jak Hannah č. 1, tak Hannah č. 2 byly od sebe odlišné, a proto mohly mít svůj život.

LuciMarkova
09.08.2018 3 z 5

Taková oddechovka k vodě. Ideál. Člověk nemusí přemýšlet, jen čte ... nevadilo mi ani vyrušování dcerou. :)

Víckrát si ji nepřečtu, ale nápad autorky takto knihu napsat mi přijde fajn.

DasaN
02.08.2018 3 z 5

Kniha na mě neudělala takový dojem jaký jsem si představovala. Nápad dvou alternativ je zajímavý, ale dalo by se z něj vykřesat více. Jinak kniha se čte dobře, takže jako oddechovka na léto je fajn.

Kačkaknihomol
28.07.2018 1 z 5

Upřímně, prostě taková béčková americká romantická komedie vmáčknutá do knihy. Na dovolenou patetickým romantičkám vhodné, pro čtenáře něčeho složitějšího nevhodné.

Když si to tak vezmete, je to klasický romantický stereotypní příběh pro ženy ve středním věku. Ano, je to sice zaobaleno do kabátku "co by kdyby", avšak v knize jsou jen jedna, dvě myšlenky o tomto tématu. Ve zkratce: jedna Hannah zůstane se starým známým, druhá s novým ošetřovatelem, obě je čeká happyend. I ty klacky, které jim oběma autorka házela pod nohy, byly jaksi vyumělkované a sladké jako skořicové rolky. Čtenářova intuice tak nějak věděla, že se z toho vydrápou, jinak by to asi nebyl ten správný román pro ženy, který z knihy smrděl už po otevření.

Taková roztomilá kravina, kterou člověk rychle přečte, rychle zapomene. Ne, že by mě nějak vyloženě naštvala, ale vyšší hodnocení si prostě nezaslouží. Přepracovaným maminám DOPORUČUJI!

JankaV80
17.07.2018 5 z 5

Budu se opakovat, ale nejde to jinak :-) Super kniha na dovolenou, naprosto odpočinkové čtení. Život jedné ženy se v určitém okamžiku, kdy se pro ni musí "zásadně" rozhodnout, rozdělí na dvě časové linie. Každá časová linie je jiná a přesto jsou si něčím málo podobné. Knize lze vyčíst snad jen to, že kdybych se chtěla rozhodnout číst pouze jednu časovou linii a druhou ignorovat, nevěděla bych, na kterou stránku přelistovat. Člověk musí číst knihu jako celek a tedy číst i obě linie příběhu.

inkatenysek
06.07.2018 4 z 5

Pokud ještě nevíte, jakou knížku si vzít na dovolenou, tak vězte, že titul Možná v jiném životě by mohl být tou správnou volbou.

Jedná se o romantický příběh, odehrávající se v USA, jenž je rozdělen na dvě dějové linky, v nichž se ovšem tentokrát nestřídá minulost s přítomností, ale děj se odehrává paralelně a liší se pouze v následcích, které vyplývají z rozhodnutích hlavní hrdinky Hannah...

Osobně jsem od tohoto titulu příliš nečekala a asi i proto mě o to více příjemně překvapil. Ocenit bych chtěla příběh jako celek, kdy nám na něm autorka ukazuje, že všechno se v životě odehrává z nějakého důvodu a tak, jak má a že každé naše rozhodnutí přinese následek, kterému bychom měli čelit a nedělat, že se nic neděje. Knížka se mi četla dobře. Vyhovovalo mi to skloubení romantiky s pasážemi k zamyšlení. Sama sebe jsem se musela ptát: "Co by bylo, kdybych se v minulosti rozhodla jinak?"
Doporučuju všem, kteří nehledají jen bezduchou love story.

P.S.: Nelekejte se! Do konce každé dějové linky je zakomponováno několik stejných vět. Nejde o chybu tisku.

knihovnička007
27.06.2018 3 z 5

Zajímavý námět. Stejný začátek, ale pak se Hannah rozhodne... a od té doby se příběh rozdělí.
Při čtení se člověk může zamyslet nad tím, co se stane, když se pro něco rozhodne.
Místy jsem se kapku ztrácela v ději, než jsem si uvědomila, kterou realitu zrovna čtu a chvílemi jsem se nudila. Jen mi trošku nesedělo, že rodiče Hannah nechali v Americe samotnou a odstěhovali se do Anglie, když jí bylo 16. To bych dítěti nikdy neudělala a nechápu, že jim to prostě nedošlo. Navíc v pubertě, když se dítě hledá. Bylo mi jí líto a myslím, že i proto se tolik stěhovala.
Přišlo mi, že kniha má velký potenciál, který nebyl zcela využitý. Ale na letní čtení u vody to stačilo.

oolinkaa
18.06.2018 2 z 5

Takový nic moc, kniha vám moc nedá.

lucycom
21.05.2018 5 z 5

Kniha mě okamžitě nadchla svojí originální podstatou, kdy se od jistého okamžiku začne dělit na dvě životní cesty. Je až neuvěřitelné, jak jeden okamžik, jedno "malé" rozhodnutí tolik ovlivní život. Věřím tomu, že to tak není jen v této knize, ale i v reálném světě. Čte se velice lehce a je to taková ta knížka, kdy si po každé přečtené kapitole řeknete "tak ještě jednu kapitolu" a tímto stylem ji dočtete, ani nevíte jak :D

Šmoulinka1980
17.05.2018 4 z 5

Kniha se moc příjemně četla a určitě nelituji času stráveného nad těmito stránkami. Ano, každý si někdy položí otázku, co by bylo jinak, kdybych se tenkrát rozhodla jinak. Ve skutečném životě žádná naše rozhodnutí zpátky vzít nejdou a život "nanečisto" žít nejde, a i proto bylo příjemné prožívat dva odlišné scénáře jednoho života mladé ženy. Doporučuji k přečtení ženám, které také chtějí někdy oddechovou nenáročnou četbu, která potěší. A nakonec, co je špatného na happyendech, ne?! :-)

Simik16
20.04.2018 1 z 5

Zajímavá myšlenka, bohužel opravdu špatně zpracovaná. Knížka mě nebavila, postavy mě nějak víc nezaujaly a oba konce byly dle mého názoru docela nereálné. Jeden částečný happy end ještě zvládnu, ale dva úplně nejvíc možný happy endy asi ne. Po 20 stránkách jsem začala hoodně přeskakovat, protože mě to nebavilo, ale nemám ráda neuzavřený příběhy, tak mi to zabralo celý dvě a půl hodiny. Nakonci jsem litovala, že jsem je takhle promarnila. Z tolika dobrých poutavých kvalitních knížek, které jsou v současné době na trhu, je opravdu škoda "začíst" se do téhle.

TamaraKrejčí
31.03.2018 5 z 5

Možná v jiném životě...schválně, kolikrát jste si to už řekli?? Tentokrát jsem sáhla po této knize, jen kvůli názvu. A nezklamala mě. Hltala jsem každou kapitolu, každé slovo.
Ano, je to románek, takové to oddechové čtení, ale proč ne. Já doporučuji.

PetraBery
25.03.2018 4 z 5

Příběh hrdinky Hannah, kde se paralelně rozvíjejí její dva osudy závislé na rozhodnutí, které učinila po návratu do Los Angeles. Obě životní linky se čtou neuvěřitelně lehce, hlavní myšlenka knihy se mi moc líbila. Určitě si jako každý občas položím otázku, co by bylo, kdybych se rozhodla jinak? Stejně jako s druhou autorčinou knihou spokojenost.