Mozek

Mozek https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71002/bmid_mozek-kHi-71002.jpg 4 334 49

Martin Philips je úspěšný radiolog a svoji profesi ovládá s precizní rutinou. Věnuje se výzkumu v newyorském Hobsonově fakultním léčebném centru a tajně sní o Nobelově ceně. Je přesvědčený, že už ho nic nemůžu překvapit. Na operačním sále však umírá dívka s podivnými neurologickými příznaky. Když chce Martin pro potřeby svého výzkumu pořídit rentgenový snímek jejího mozku, zjistí, že z dívčiny lebky mozek kdosi odstranil. Mladých žen s podobnými potížemi, jako měla zesnulá pacientka, přibývá, ale dřív než Philips stačí pořídit jejich snímky, aby mohl o záhadné chorobě zjistit víc, dívky beze stopy mizí. Martin se tedy pouští do pátrání, riskuje kariéru i vlastní život, aby nakonec odhalil zrůdné praktiky lékařského výzkumu a lidí posedlých mocí, kterou jim dává moderní technika, a kteří chtějí víc a víc…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Brain , 1981

yandýs9
28.04.2019

Jedním slovem: mazec. Celá řada knih od tohoto spisovatele na mne čeká v knihovně rodičů a hned jak dočtu svoje nasyslené knihy, vrhnu se na Cooka. Už teď jsem natěšená.

pingu1
08.03.2019 4 z 5

Pěkné, čtivé, ale některé jiné knihy od autora se mi líbily víc...

sunny71
13.10.2018

Od tohoto spisovatele jsem četla snad všechny ( jedno údobí mého života)
Žádná mně nezklamala , napínavý a zajímavý děj...někdy i k zamyšlení.
Může se to stát ?

cukrovka
11.09.2018 3 z 5

Měla jsem problém se začíst, odrazovalo mě množství technických popisů.

Marekh
09.04.2018 4 z 5

Jedná se o první knihu, kterou jsem od autora přečetl.

Citát z knihy, který mne oslovil:

„Budeš se muset rozhodnout, jestli s tímhle dokážeš žít. Vím, že je to pro tebe šok. Přiznávám, že jsem ti nehodlal prozradit, jak jsme dospěli k výsledkům. Ale protože jsi sám vypátral tolik, že to stačilo, aby tě zlikvidovali, musel ses dozvědět pravdu. Poslyš, Martine. Jsem si vědomý, že technika pokusů na lidech bez jejich souhlasu, zvlášť když mají být obětovány jejich životy, se vzpírá tradičnímu pojetí lékařské etiky. Ale já věřím, že výsledky ospravedlňují použité prostředky. Sedmnáct mladých žen nevědomky obětovalo své životy. To je pravda. Ale stalo se tak ve jménu dokonalejší společnosti a budoucí spolehlivosti obranného systému Spojených států. Z hlediska jednotlivce je to nesmírná oběť. Ale z hlediska dvou set milionů Američanů je to zanedbatelné. Uvědom si, kolik mladých žen si ročně svévolně vezme život nebo kolik lidí se zabije na dálnicích. A zbytečně. Těchto sedmnáct žen vlastně prospělo celé společnosti. Přitom jsme s nimi zacházeli uctivě a příkladně se o ně starali. Nikdy nepocítily žádnou bolest, naopak, prožívaly nejvyšší slast.“

AnetaPospisilov
03.11.2017 4 z 5

Tato knížka byla jedna z mnoha na seznamu povinné četby k maturitě. Vybrala jsem si ji proto, že mě zaujal její název a můžu říct, že jsem nelitovala. Byla to jedna z mála knížek, které mě, z toho seznamu, opravdu bavily. Příběh zajímavý (do té doby jsem snad ani nic podobného nečetla), četlo se to parádně a knížka mě opravdu bavila.

Ivetaa
30.09.2017 4 z 5

Knihu jsem přečetla - jako ostatně všechny autorovy knihy - jedním dechem, ale ten konec byl opravdu hodně zvláštní. Takový nereálný... I když, co my (obyčejní lidé) vlastně můžeme tušit, že?

BeyondHorizon
03.09.2017 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a určitě ne poslední. Už jen námět mě zaujal a samotný příběh pak byl čtivý a dobře zpracovaný. Nevím, jestli je pro mě dobrý nápad čist něco podobného, protože i bez tohoto mám hrůzu z nemocnic a doktorů :).

iLuciferie
26.08.2017 4 z 5

Před pár lety moje první seznámení s Cookem.. a byla to láska na první pohled (nebo kapitolu..?)

helenkan
04.08.2017 5 z 5

Super! Napínavý jak kšandy.

lucievach
16.02.2017

Mě z toho tedy mrazilo. Je ale fakt, že nejsem moc příznivcem krvavých thrillerů a krimi jako je například sněhulák od Nesba, takže nejsem tak otrlý čtenář. Potom se dají pochopit i komentáře negativní, které jsou nejspíš od čtenářů zvyklých na stejný žánr. Za mě, jakožto za čtenáře, který podobné knihy čte jen sporadicky, ano - stoji za přečtení.

prediger
28.10.2016 2 z 5

Jak se říká, v nejlepším přestat. Půl roku jsem hltal všechny možné knihy tohoto autora. Některé byly dobré, jiné slabší. Tato kniha byla ovšem nejslabší, resp. konec knihy. Ten byl opravdu přitažený za vlasy. I když se jednalo o sci-fi s reálným základem, tento konec byl prostě..... Prostě divný. Zkusím si dát chvíli od Cooka pauzu. Přesto se těším, až si v budoucnu něco znovu přečtu.

sheylka
07.03.2016 3 z 5

Pro mě je důležité začít číst knihu s čistou hlavou a nic od ní neočekávat - tahle mi byla doporučena od dvou různých lidí v tom smyslu, že je absolutní TOP od Cooka. Po přečtení musím konstatovat, že TOP to rozhodně není, nicméně četla se mi dobře. Téma mě nadchlo, bylo to trochu zdlouhavé a s tím překombinovaným závěrem si mohl dát víc práce, přišlo mi to poněkud nedokončené a ráda bych se dozvěděla víc. :) Znovu ji nejspíš číst nebudu, ale nelituji toho, že jsem se do toho pustila. Pokud by podle knihy někdo natočil film, ráda na něj mrknu :)

Luccy78
09.02.2016 5 z 5

Tuto knihu jsem dostala v roce 1998 na konci školního roku za vyznamenání. Byla to moje první kniha od tohoto autora a byla jsem doslova nadšená, ale zároveň mě mrazilo v zádech. Pokusy na lidech ve mě vždycky vzbuzovaly ne příliš dobré pocity, ale v této knize je vše tak detailně popsané, a tak reálné a skutečné, že jsem si po přečtení říkala, jen abych se někdy nedostala do nemocnice..

ovpana
25.12.2014 4 z 5

Další úžasná kniha od tohoto autora

Teryy
18.12.2014 3 z 5

No... byl to šok. Ze začátku to vypadalo nevinně, a nechtělo se to "rozvyprávět". Ale... myslela jsem, že ta operace mozku, bude jediná méně snesitelná věc. Jenže nebyla, po dočtení knihy jsem měla stáhlý žaludek, a mozek byl zděšen a překvapen.
Kniha překvapila, takové rozuzlení jsem opravdu nečekala. Přesto mě kniha až tak neohromila.

LPG
04.09.2014 5 z 5

Podcenil jsem dávku klasikknih na dovolené a vznikl nechutný absťák. Nakonec mě zachránila čtečka a kniha MOZEK. Rozečteno bez prvotního popisu a bez komentářů na databázi. Dalo by se to přirovnat ke skoku do vody. Takže jsem skočil a nenarazil. Naprosto jsem netušil oč kráčí. Takže si příznivec p. Cooka dovede představit co jsem zažíval za pocity.

rtesarova88
12.08.2014 5 z 5

Dalsi skvela kniha od Cooka

SantAngel
20.04.2014 2 z 5

Celkově slabší kniha, resp. příběh. Na můj vkus až moc odborných popisů z různých lékařských oddělení. Ve dvousetstránkové knize začíná příběh někdy kolem osmdesáté strany. Do té doby je to hodně vláčný úvod. Naopak, jistou gradaci jsem poznal zhruba od 165 stránky. Četl jsem již od Robina Cooka dost knih a vím, že některé byly napsány tak strhující formou, že jsem se od nich neodtrhl. Namátkou tituly Infekce, Toxin, Horečka, Deformace.

pajatp
22.11.2013 4 z 5