Motýlí ostrov

Motýlí ostrov https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216127/mid_motyli-ostrov-216127.jpg 4 346 110

Diana Wagenbachová, berlínská právnička, odlétá do Anglie, kde umírá její milovaná teta. Ta v posledních slovech prosí Dianu, aby odhalila dlouho chráněné rodinné tajemství. Stopy minulosti Dianu zavedou do exotické krajiny, kde narazí na věštbu, která navždy změnila osud její rodiny,...

Noctua8
19.02.2017 4 z 5

Motýlí ostrov neboli Cejlon. S čajovými plantážemi, kvetoucími frangipani, domorodými rituály a tajnými skrýšemi, které dokážou uchovat tajemství jednotlivců i celých generací. Příběh mladé ženy, která se vydává hledat právě takové tajemství a na své cestě nachází svoji historii i budoucnost. Příběh dalších dvou mladičkých dívek, které se teprve chystají být ženami a tak nějak tuší, že to nebude úplně jednoduché. Tak asi o tom, je tato kniha. Milé čtení, které sice nezanechá žádný výrazný pocit po dočtení, ale na chvilku Vás dokáže odpoutat od dusivého smogového ovzduší a přenese Vás do voňavého slunného podnebí Srí Lanky, nebo starobylé vlídné Anglie. Doporučuji pro chvíle, kdy potřebujete někam "utéct".

Calibra
13.02.2017 3 z 5

Romantický příběh, ale ne červená knihovna. Velmi predvydatelny děj,ale kniha se četla dobře, nadherne popsána krajina a prace na cajovych plantazich.

fis.rena
30.10.2016 2 z 5

Naivní, průhledné...
Čtení pro skutečně velice nenáročného, romantického čtenáře, který nehledá napětí ani překvapení, nic.

Selinute
19.10.2016 5 z 5

Prolínání časových rovin, ženy v hlavních rolích, hledání rodinného tajemství a k tomu dvě romantické zápletky, to vše vám může nabídnout tento krásný a čtivý příběh o hledání, naději a lásce. Obě dějové linie byly hodně poutavé, i když mně se více líbila ta koloniální... Když zavřete oči, vybaví se vám omamná vůně skořicových zahrad, čajovníkové plantáže Vannattuppucci nebo sladká vůně květů keře frangipani, chuť manga, ananasu, orientálního koření... To jsou kulisy romantického příběhu z ostrova Cejlon, místa, které vám po přečtení této knihy, nesmazatelně utkví v paměti..

26Mirka
30.09.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, mohu jen a jen doporučit.

anibeni
27.09.2016 5 z 5

Moc pěkná kniha... Četla jsem již hodně podobných knih, kdy se prolíná dějová linka přítomnosti s minulostí a pátrá se po neznámých osudech, přesto bylo i v této knize pro mně něco nového...

Heyhey
23.09.2016 3 z 5

Opět průměr. Od půlky se děj táhl. Postavy neustále jedly, dívaly se z okna nebo po krajině a ... nic. Byla jsem zvědavá na vyřešení zápletky, tak jsem dočetla, ale čekala jsem víc.

Danago
26.08.2016 5 z 5

Nádherná kniha, dala bych hvězdiček i víc.

Liduka
21.06.2016 5 z 5

kniha byla moc pěkná a dobře se četla. Akorát jsem si myslela, že když je tak tlustá, tak tam bude popsán život celé generace, ale příběh se týkal hlavně Grace a jejího skandálu. I tak tam ale podle mě mohla autorka přidat trochu více romantiky. ZAČÁTEK SPOILERU: Mrzelo mě, že vztahu Vikrama s Grace věnovala asi jenom 10 stránek. Každopádně je zvláštní, že všechny tyto knihy, kde se střídá současnost s minulostí, končí vždy tragicky pro hlavní postavy. Asi jsem i doufala, že Vikrama vstane z hrobu, když se Cahill zmiňoval, že ještě nejspíš žil, když ho zahrabával. Docela bych brala i knihu, kde je pro postavy nachystán, i přes všechny komplikace, přeci jenom dobrý konec. KONEC SPOILERU

zdehan
24.04.2016 5 z 5

Kniha se mě moc líbila i když se střídala minulost a přítomnost bylo to zajímavé a pěkné čtení.

sabca
24.04.2016 5 z 5

Kniha je velmi zajímavá. Prostředí Indie, Cejlon, pěstování čaje a hlavně příběh rozdělený jedna kapitola rok 1887 a jedna současnost. Hlavně příběh Grace a Vikramy. Knihu jsem nedokázala odložit dokud jsem se nedozvěděla rodinné tajemství a proto jsem jí odkládala až dnes k ránu. Těším se i na druhou knihu této spisovatelky. Všem co mají rády romantiku a exotické prostředí doporučuji.

bobkovylist
18.04.2016 5 z 5

Moc hezká kniha. Rok 1887 mi ze začátku úplně nezaujal, více se mi líbila přítomnost, ale to se po pár stránkách změnilo. Sympatické místo a postavy. Příběh Grace a Vikramy je velice poutavý a romantický. Knihu určitě doporučuji pro romantické duše :)

PetraBery
13.04.2016 4 z 5

Pěkný příběh o hledání rodinného tajemství, které nás zavede až na exotický Motýlí ostrov. Střídání minulosti s přítomností mi nevadilo, chvíli mi trvalo udělat si jasno ve jménech a osobách. Celkově se kniha četla dobře a líbila se mi. Pro ty, kteří mají rádi romantiku, je jako dělaná.

Licie84
04.03.2016 5 z 5

Tato kniha je dost dobrá. Ze začátku trochu nuda,ale jak se objeví rok 1887 začína to mít určitou jiskru.. Moc mě bavilo číst příběh z Motýlího Ostrova,bylo to tak krásné a závěrem smutné.

Makaja
09.01.2016 4 z 5

Mně se kniha líbila, ale je fakt, že někdo nemá rád to střídání časů a příběhů - já tomu přicházela na chuť také celkem dlouho a to zejména v knihách Woodové, teď už mi to nevadí. Nejvíc mě asi zaujal příběh Viktorie a Wikrama. Knihu jsem četla asi dva dny, což je u takto tenké knihy pro mě průměrná doba. Přesto bych jí s klidným srdcem doporučila kamarádkám, primárně určena je pro ženy (už podle obalu :-) )

smejkalova.m
31.12.2015 5 z 5

Ze začátku jsem si myslela, že to bude jedna z těch nudných historických knih, které mě tak nebaví, ale spletla jsem se. Postupem času jsem s Dianou objevovala tajemství její rodiny. Líbilo se mi, že jsem se s každou druhou kapitolou vracela do 19. století . Mohu jen doporučit :-)

EnneP
10.11.2015 5 z 5

Tato kniha mne zaujala už v katalogu KK, poté co jsem si ji koupila a měla ji v rukách mne zaujala podruhé, a to svojí obálkou, krásně barevní motýli jak lehce vystupují. Do třetice mě kniha zaujala svým obsahem, nečekala jsem, že bude mít takový děj ani, že pocítím napětí, dobrodružství a zároveň, že i zasměji.

V knize se střídají po kapitolách dva roky, a to rok 2008, kdy se děj odehrává nejdříve v Německu v Berlíně, přesouvá se do Anglie do Londýna, přes Cejlon čajovou plantáž Vannattuppucci a zpátky do Anglie do Londýna, a rok 1887 v Anglii v Londýně až na ostrov Motýlů na Cejlonu a plantáži Vannattuppucci.
Ze začátku mi trochu vadilo, že každou kapitolu se ocitám jinde, ale potom jsem si už na to zvykla, takže mi to ani nepřišlo.

Knihu doporučuji těm, co mají rádi napětí, dobrodružství a trochu té romantiky..

janasim
14.10.2015 4 z 5

Obálka knihy je hezká a i námět se mi moc líbil a tak jsem se na čtení velmi těšila, ale čekala jsem víc, než jsem získala. Místy jsem se přistihla, že myslím na něco úplně jiného než na příběh v knize. Nemohu knihu pohanit, ale zároveň ani doporučit. Prostě nijaký zážitek. Jen téma a prostředí jsou super, ale napětí a pocit nečekaného a šokujícího mi chyběl.

Lost Soul
05.10.2015 3 z 5

Bylo to hezké, nicméně velmi předvídatelné a naivní. Ale četlo se to víceméně samo, takže doporučuji všem, kteří touží po romantickém dobrodružství, aby se do knihy začetli za dlouhých zimních večerů :)

Davina
27.09.2015 4 z 5

Musím se přiznat, že mi dlouho trvalo se do knihy začíst. Je to nejdéle čtená kniha, co mi přišla pod ruku. Začalo mě to bavit asi až v polovině knihy, kdy už se opravdu začalo něco dít. Moc mě nebavili části s Dianou, více jsem se začetla do příběhu Grace a Vikramy.
Opravdu je to jedna z mála knih, u kterých jsem brečela. Vlastně to je jediná kniha, u které jsem fakt brečela, u ostatních vždy jen slzička ukápla.
Tak nějak jsem tušila, jak to skončí, v jejich době to tak prostě bývá, ale nečekala jsem, že to spáchá zrovna ON. Rozhodně za zakončení si kniha zaslouží 4*. Normálně bych dala 3*, ale ještě teď to píšu se slzami v očích, tak budu hodná. Nečekala jsem, že mě to tak dostane!
PS: Já chci taky svého Vikramu! To, jak se k ní choval, už v 21. století nenajdete :(