Motýlí křik

Motýlí křik https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404492/bmid_motyli-krik-6Vu-404492.jpg 4 141 56

Neuchopitelně křehká pravda o tom, kdo skutečně vládne světu. Nehoda uprostřed nočního města, nebo důmyslná vražda? Televizní reportér Pavel Černý se dostane do víru událostí vedoucích až do nejvyšších pater světové politiky a utajených mocenských skupin. Thriller ze současné Prahy vede až na konferenci Bilderberg, kde se za zavřenými dveřmi jedná o budoucnosti světa. Zdánlivě šílené konspirace, které jsou ale realitě blíže, než si myslíte – pravda je šokující a je jen na vás, jestli ji dokážete přijmout…... celý text

Tanja00
10.04.2020 5 z 5

Je skvělá a plná napětí.

Áňa 998
03.03.2020 5 z 5

Motýlí křik je pro mě neskutečně milé překvapí. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, a musela číst stále dál. Parádní čtení!

Hanjimka
15.02.2020 3 z 5

Chvílemi zamotané ,ale aktuální téma, Čtivá a napínavá kniha s trochu překombinovaným dějem.

rodak
09.02.2020 3 z 5

Chvíli hodně dobré,pak zas chvíli zmatené.Jako na houpačce,nicméně čtivé a další knihy autora vyhledám.

eva3992
03.02.2020 4 z 5

Hlavním hrdinou je Pavel Černý, televizní reportér, který se reportáží o jednom podezdřelém úmrtí, dostane do víru událostí vedoucích až do nejvyšších pater světové politiky a utajených mocenských skupin.
Thriller ze současné Prahy vede až na konferenci Bilderberg. Zdánlivě šílené konspirace, které jsou ale realitě blíže, než si myslíte.

Po úžasné autorově knize Lustr pro papeže, jsem se rozhodla i pro jeho prvotinu a jsem ráda, že jsem tak udělala. Kniha se mi líbila. Do thrillerového příběhu bylo zakomponováno mnoho konspirací a pravd. Děj měl akci, byl napínavý, neustále se něco dělo.

Celý příběh toho ve Vás zanechá opravdu hodně a máte nad čím přemýšlet. Něco bylo pro mě šokující, něco jsou skutečnosti, o kterých se až tak nemluví, něco je už běžnou součástí našeho života. Vše se dá dohledat na internetu, můžete si sami dál zkoumat témata, která Vás zaujala.

Jednu hvězdičku strhávám za konec, který byl pro mě až moc „happy end“ na takovýto druh knihy, a že některé věci zůstaly v knize nevysvětleny.

Moc děkuji autorovi za připomenutí hospůdky Pod Petřínem, kam jsme s manželem několikrát zavítali před cca 20ti lety. Jak to tak vypadá, hospůdka funguje stále stejně :-)

Miretti
19.11.2019 5 z 5

Líbí se mi už samotná obálka. A příběh, který za ní byl, ten byl prostě parádní. Já osobně se nebojím srovnání např. s knihami D. Browna. Bylo to napínavé, na aktuální téma a pro mě uvěřitelné. Užila jsem si každou stránku a hodnocení zde mi přijde hodně podceněné.

PetrKral
25.09.2019 5 z 5

To globalisticko-ekologické téma, které je v knize, je teď docela aktuální - je to síla, jestli to vše opravdu takhle funguje a někdo všechno řídí. Docela jsem koukal...
Každý by si to měl asi přečíst.

janpetr
25.08.2019 4 z 5

Přečetl jsem za několik večerů a musím uznat, že na českou kotlinu je to celkem dobrá kniha. Občas to ale bylo na mne moc "přemyšlené a překombinované".

Sova15
18.08.2019 4 z 5

Už při otevírání knihy jsem byla zvědavá,jaká bude. Četla jsem recenze, jedni ji chválí, jiní zatracují. To je dobrý důvod se začíst. Mě se líbila. Má spád, děj je trošku zamotaný, ale výsledný dojem je velmi dobrý. Není tam nic, co by (při trošce fantazie) nemohlo být pravdou (nebo bez fantazie)?
Na české poměry výborné dílo. Jak už tu někdo přede mnou napsal, cizí slátaniny hltáme a tady bychom kritizovali....

babiočka
08.08.2019 1 z 5

Mně to celé přišlo takové nějaké zmatené a dějově nedotažené.
Samá spletitá překombinovaná spiklenecká teorie; iracionální jednání a způsob myšlení většiny postav...
Pro mne tedy nezajímavé a docela únavné čtení.

andrea7459
04.08.2019 5 z 5

Poprvé jsem četla knihu tohoto typu a musím přiznat, že jsem nadšená. Patří do těch, které přečtete jedním dechem. Těším se na další od tohoto autora.

nai.ivka
07.07.2019 4 z 5

Kniha mě náramně bavila, ale také vedla k zamyšlení se. Docela by mě zajímalo co by a jak by měl psát český autor, když z cizího prostředí hodně lidí podobné "slátaniny" žere a českému autorovi najednou ne.

Placka007
27.05.2019 5 z 5

Pro mne naprosto super. Doufám, že J.Tománek bude v tomto žánru pokračovat.

samíkblack
30.04.2019 5 z 5

Naprostá špica v konspiračních thrillerech!

Madelisi
27.04.2019 4 z 5

Zpočátku mi přišlo zvláštní číst takovýto román z českého prostředí. Později jsem si zvykla a jenom přemýšlela, jestli postavy mají svůj reálný předobraz, např. jestli hrabě odpovídá knížeti.
První část mi přišla lepší, každá kapitola utíkala dopředu mílovými kroky, po přesunu do Alp se děj trochu zpomalil.
Ze všeho nejhorší mi (pocitově obsahem, ne stylem) připadá to, že veškeré konspirační teorie do sebe až moc pěkně zapadají.
Nevím, jestli jsem četla pořádně, ale připadá mi, že nebylo řečeno, pro koho hlavní padouši pracovali. Děj je skutečně překombinovaný, ale to vůbec nevadí.
Nicméně mám jednu výtku - proč se chtěli (netuším kdo) zbavit sympatického mladšího kolegy hlavního hrdiny?

Blaufik
14.04.2019 4 z 5

Nejen, že Tománek pracuje s ověřitelnými fakty, ale díky stylu, jakým je kniha psána, vás doslova donutí přestat v danou chvíli číst, a otevřít internet, kde se sami přesvědčíte o tom, že nečtete jen nesmysly "vycucané z prstu."
Ano, jedná se z velké části o různé konspirační teorie, přesto se mi líbí, jakým směrem autor uvažuje.

Na české poměry se jedná o vydařený thriller, který si zaslouží vaši pozornost. Rozhodně si zde přijdete na své, zvláště pak, jste-li fanouškem konspiračních teorií.

jprst
01.04.2019 2 z 5

Protože se jedná o autorovu prvotinu, tak ze slušnosti dvě hvězdičky především za pokus o český thriller, který se ale příliš nepovedl. A pro mne další poučení, že knižním anotacím se moc věřit nedá.

MMacicekk
26.03.2019 4 z 5

Přes rozvláčný začátek se příběh četl velmi dobře, čemuž napomáhají i kratší kapitoly, díky nimž nabýváte dojmu, že děj rychleji odsýpá. Přesto jsem celkem dlouho čekala na první a pořádný zvrat, který zahýbal dějem a rozvířil nějaké emoce. Motýlí křik je přirovnáván ke knihám Dana Browna, což ráda potvrdím. Autor nám v knize předkládá fakta, která jsou dohledatelná a ověřitelná na internetu, takže nevaří pouze z vody. Autor často čtenáře dovedl do slepé uličky, z níž byla obtížná cesta ven. Líbilo se mi, jak postupně vše do sebe zapadalo a dávalo čím dál větší smysl. Na konci jsem však byla mírně v rozpacích, zůstala mi spousta nezodpovězených otázek a asi jsem čekala něco více šokujícího.

Sendy67
18.03.2019 1 z 5

Poněkud překombinované a plné product placementu. Přesto jsem dočetla, abych nedávala jednu hvězdu z milosti naprosto nepoučená. Knížka, ke které se už nikdy nevrátím, protože jsou mnohem lepší a propracovanější konspirační romány. Nicméně musím připustit, že autor má jistý potenciál. Používá čtivý jazyk, děj přijatelně graduje, nedělá nudné a zbytečné odbočky. Možná se jen netrefil do tématu. Takže vlastně dvě hvězdy...

jan37
27.02.2019 2 z 5

Hodně prekombinovany ale pokračování bych si asi přečetl :) věřím ze to není autorova poslední kniha