Kronika doby covidové

kniha od:

Kronika doby covidové https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/490924/bmid_kronika-doby-covidove-IyK-490924.jpeg 2.2 26

Kniha přináší soubor chronologicky seřazených blogů a rozhovorů šesti lidí z šesti zcela odlišných odvětví, kteří měli pocit, že nemohou mlčet a musí se k situaci vyjadřovat - lidí, kteří se vzájemně osobně neznali, ale jejichž cesty se jako drobné potůčky postupně slévaly do jedné velké řeky pochopení a poznání: lékař Jan Hnízdil, politolog Michal Klíma, právník Tomáš Nielsen, specialistka na zdravotní prevenci Margit Slimáková, ekonomka Markéta Šichtařová a režisér a spisovatel Jan Tománek - pro účely této knihy čestný kronikář.... celý text

Komentáře (3)

Komentáře 3 Recenze 0

Bedřich63
Bedřich63
30.03.2023 4 z 5

Kniha shrnuje informace, vědomosti a poznatky 6 lidí, kteří se v nedávné době snažili přispět k všeobecné informovanosti veřejnosti a vytvořit protipól k mnoha informacím v médiích, která téměř výhradně podporovala mnohdy nesmyslné příkazy a nařízení "psychopatů" v čele států a jimi protěžovaných "odborníků".
Pro někoho kniha obsahuje známé věci, se kterými ve většině souhlasí.
Pro mnohé jsou zde informace, které nechtějí a ani nemohou přijmout. I když i tady se pohled pomalu mění, jak lidé více vnímají události ve svém okolí a jak média našla nové téma války na Ukrajině. I toto už je pomalu překonané jak přicházejí nové katastrofy - vysoká inflace, pády bank.....atd.
Kniha je to zajímavá a poučná. Občas se některé informace opakují, protože se jedná o vybrané články a úvahy bez krácení a úprav, jak vycházely v dané době postupně.

Olous1
Olous1
13.05.2022 5 z 5

Mě se kniha líbila,moje oblíbená Margit Slimáková zde píše zajímavé úvahy a rozhodně s ní zcela souhlasím. Ale i ostatní příběhy jsou velmi zajímavé a určitě stojí za přečtení a udělat si sám svůj vlastní názor.


jprst
jprst
05.04.2022 odpad!

Už jen sestava autorů ukazuje, že hodnota publikace je opravdu "vysoká" a označení zbytečná kniha je rozhodně na místě. A Tománkovy komentáře a postřehy? To je kapitola sama pro sebe a dost dobře na ni pasuje citát pana Wericha : "Kde blb, tam nebezpečno."