Motýlek. První díl.

Toto vydání vyšlo jako samostatně neprodejná příloha k časopisu Premiere. Charriérův Motýlek vyšel v Paříži v roce 1969 a rázem se stal literární senzací. Jistě potěší zejména novou generaci čtenářů, neboť je to nejen slavný bestseller, ale především výborné počtení. Francouz Henri Charrière strávil dvanáct let v trestanecké kolonii na Ďábelských ostrovech ve Francouzské Guayaně. Dvacet let po svém úspěšném útěku sedl a napsal o svém životě knihu. O obvinění z vraždy, kterou nespáchal, o odsouzení k doživotí, o deportaci do tropického pekla, kde se ocitl roku 1931, o dvou letech strávených na samotce, o příteli roztrhaném žraloky při pokusu o útěk, o sedmi dalších nezdařených pokusech i o tom posledním, úspěšném, kterým se ve 40. letech dopravil do úkrytu ve Venezuele......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/83_/83291/motylek-prvni-dil-83291.jpg 4.6278
Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, BB art

Papillon (1969)

Kniha Motýlek. První díl.

MaryAllen
předevčírem

Dobrodružství střídá dobrodružství. Moc se mi nechce věřit, že vše bylo a probíhalo tak, jak autor popisuje. Ale přesto se mi příběh moc líbil. Obdivuji “Motýlkovu” odvahu a neutuchající optimismus.

Kristy78

Místy mi přijdou zážitky až nepravděpodobné - nefalšovaná pomoc vězňům. Ale pěkně napsané. Děj se rychle odvíjí.

KnihovniceVěra

Autorovy osobní zážitky jsou líčeny dosti strohým stylem, místy mi to přišlo zajímavé, například u indiánů, místy až příliš rychlý popis jednotlivých útěků bez charakteristiky vedlejších postav. Přestože styl psaní není příliš vytříbený, oceňuji autentičnost.

Lili
13.11.2018

Knížka mi byla dána do rukou s tím, že jestli se mi líbil Král Krysa, tak tohle bude zrovna tak. Ale už cca po třech stránkách jsem tušila pravý opak.
Motýlkův neobyčejný způsob vyprávění (podle úvodu v knize) mi naopak přišel dost chladný a úsečný, jakoby vypravěčem nebyl sám autor, ale nějaký novinář, který to neprožil, uváděl jen fakta a lehce nastiňoval děj. Chyběla mi atmosféra, která takovouto knihou měla být přeci nasáklá. Postavy jsem poznala jen podle jmen, nikdo jim nepřiřadil hloubku, nevykreslil jejich povahy. Když emoce, tak letecky. Přese všechno co Motýlek prožil jsem k němu necítila náklonost ani obdiv. Samozřejmě nemluvím o tom, že to, že byl neprávem odsouzený k doživotí byla krutá nespravedlnost!
Na druhý díl nespěchám, ale chtěla bych si ho přečíst a znát Motýlkův příběh od A do Z.

Nočnípták
31.10.2018

Pařížské podsvětí, Ďábelské ostrovy, nespravedlivé odsouzení, útěky - to je Motýlek. Román, který je vlastně autobiografií. Když u nás vyšel poprvé, tak způsobil pořádný rozruch. Těžko se slovy vyjádří všechno co autor prožil, knihu si musíte sami přečíst. Čas od času se k ní vracím a pokaždé jsem dějem pohlcena. Je to už skoro klasika. Kam se hrabou současné thrillery.

Poeta.kno
20.03.2018

Příběh podle skutečné události je silný a napínavý. Každou další stránkou jsem se jen divil, co dalšího osud autorovi přinese. Hlavní hrdina, autor sám, má spoustu štěstí, ale i špetku smůly. Hned se jdu vrhnout na druhý díl!

regulax
03.03.2018

SUPER, příběh čtivý, napínavý, obdivuhodný, prostě takový má román být!

gersie
26.07.2017

Jak píše Luca84.....naprosto obdivuhodné. Krásně napsaný příběh neuvěřitelných zážitků. Nedivím se , že ve své době lámal žebříčky prodeje.