Banco

Vydáno:, BB art

Kniha Banco

Sváťa3
06.04.2018

Motýlek je moje oblíbená knížka a sympatizoval jsem s hlavním hrdinou. Toto pokračování se prvním 2 dílům vůbec nevyrovná. Když někdo napadal "moralizování" hlavního hrdiny v prvním dílu, říkal jsem si že to jsou šťouralové. V Bancu již s nimi musím souhlasit.

gersie
06.10.2017

První část popisující další příběhy Motýlka po propuštění byla stejně dobrá jako předchozí kniha , potom se to ale pokazilo. Kniha byla zbytečně natahovaná , pořád se opakovalo jedno a totéž dokola a příběh se stal nudným až otravným. Závěr popisující vydání knihy Motýlek byl o poznání lepší a zajímavější , ale stejně už to nebylo ono. Kdyby měla kniha o sto až stopadesát stran méně jen by jí to prospělo. Škoda že si tímhle nepodrželi dobrou úroveň.

JosefPluhař
20.08.2017

Rozhodně doporučuji po přečtení Motýlka. Je to sice již trochu slabší, ale pořád paráda. Příběh se uzavírá...

danny_21
04.06.2017

Pokračování pohádky z předchozích dvou dílů - kvalita šla ještě dolů a Motýlkovo přesvědčování sebe sama, moralizování a venezuelský život mně už dost otravovaly - 40 %

lusila
03.04.2016

Pretože ma zaujímal ďalší osud Henriho po prepustení, prečítala som túto knihu rýchlo.

ma71
04.01.2016

Slabý odvar Motýlka. Neurazí, nenadchne.

adelinka
16.11.2015

Motýľa som čítala už dosť dávno, ale pamätám si, že som dej hltala. Nehovorím, že pokračovanie je zlé, ale chýbala mi tu taká nedočkavosť, kedy si sadnem ku knihe a budem čítať...po úteku Motýľa z galejí, sa postupne dostaneme až k jeho odsúdeniu (toto som si vôbec nevedela vybaviť, že prečo bol odsúdený) a začleneniu do spoločnosti....

zuzanka2352
24.10.2015

Aka trilogie? Ja znam jenom knihu Motylek a Banco...Chystam se na Motylka ale nevím o tom že jsou 2 knihy. Je možné že mám obe čati v jednej knihe? Mám tu modru s tím žloutým motýlkem. Děkuji.

bob9249
08.09.2015

Nejslabší z celé trilogie. Ale to se asi dalo čekat.

Lo_kren
12.03.2015

a pohadka pokracuje...

dada0809
01.12.2014

Moc hezká knížka!

Pravda, že po předešlých dvou dílech už není tak akční, ale přesto doporučuji přečíst. Knížka na minulé díly přímo navazuje a dozvídáme se v ní vše, co se dělo nejen po propuštění z posledních galejí, ale je v ní upřesněn i Motýlkův život před vězením. Motýlek se několikrát také vrátí zpět do Francie i na místa, kde se stala údajná vražda, za kterou byl odsouzen. V závěru je vyprávění o tom, jak vydával knihy Motýlek 1 a 2.

Kapis
14.10.2014

Už trochu vyluhované, ale pořád je to dobré čtení.

zoew
10.04.2013

Po Motýlkovi už přece jen poněkud slabé.

valda
30.08.2012

Banco je pokračování skvělého Motýlka, přímo na něj navazuje. A dozvíme se vlastně skoro celý zbytek Henriho života, protože autobiografický román dopsal snad 2 roky před smrtí. První polovinu knihy bych zařadil na stejnou úroveň jako Motýlka. Některé příhody z Venezuely jsou fakt skvělé. Třeba jak se vydal hrát karty do zlatého dolu a podobné nápady, jak vydělat peníze, které mohly napadnout fakt jedině Henriho. Vypravování má pořád skvělé tempo, vysokou zábavnost, Henri je sice vyčůránek, ale nebojí se říkat i nelichotivé věci ze života. Jeho život je prostě tobogán, a číst o tom, jak dokázal všechny přechytračit a dožít se tak vysokého věku, aniž by ho někdo zastřelil, mě prostě bavilo. Druhá polovina už trochu ztrácí tempo, navíc se objevuje trochu moc umělého patosu, ale určitě to má taky něco do sebe. Henri má rád jak Venezuelu, tak Francii, kde se mu nakonec podaří vrátit jako svobodnému muži. Zároveň je zajímavá taky část, kde se snaží napsat a vydat svou první knihu. Ale je prostě cítit, jak píše uživatel Dera, že prostě Motýlek tlačí trochu na pilu ve smyslu: "Já jsem ten vyvrhel společnosti, který se vrací do rodné země, ke své rodině, ó jak je to dojemné, pojďme si ještě chvíli povídat o mých pocitech, pocitech slavného Motýlka, kterého vy čtenáři tak žerete." Ale mě to zase tak nevadilo, Motýlek vždycky tak trochu přiznával, že všechno co dělá, psaní nevyjímaje, dělá hlavně pro peníze. A podle mě je prostě v jedné ze základních vlastností spisovatele, vyprávění historek, jeden z nejlepších.

Dera
24.08.2012

Nemůžu se ubránit pocitu, že autor tlačí na pilu a chce za každou cenu pokračovat v románu Motýlek. Bohužel, laťka je tak vysoko, že úrovni Motýlka se ani nepřibližuje...

vitavita
14.03.2012

Přečetl jsem ji s nadšením jako Motýlka - doplnil co čtenář nevěděl a popisuje jaký osud měl.
Mohli je taky zfilmovat.

Henri Charrière