Most do Země lásky

Most do Země lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/2156/most-do-zeme-lasky.jpg 4 466 49

Hanka Kolářová, studentka třetího ročníku jazykové školy, prožívá spolu se svou kamarádkou Denisou běžné starosti a také spoustu vzrušení především při jízdách stopem a o víkendech bez rodičů na venkovské chalupě. Obě dlouhovlasé modrooké blondýnky si rozumí víc než skutečná dvojčata... Dokud se neobjeví kluk Marek, do kterého se Hanka šíleně zamiluje. Denisa sice chodí s vysokoškolákem Lubošem, jenže... Hanka zjišťuje, že to v životě vůbec není tak jednoduché, jak se zdálo. Prožívá těžké zklamání, ale nakonec neváhá dát lásce novou šanci.... celý text

Terisek99
25.10.2017 4 z 5

Další úžasná kniha od Lanczové. Příběh zakončen sice nečekaně a smutně, ale přesto měla zajímavý konec.

EvikU.
07.04.2017 5 z 5

Ano souhlasím, určitě jsou hodnotnější knihy, ale u těchto si nejvíc odpočinu a zasměju. ❤

Lucissia
31.03.2017 5 z 5

Tak, i když jsou skoro všechny Lanczovky na jedno brdo, i když si po přečtení většinou řeknu, že jsem mohla číst něco "hodnotnějšího", i když... Stejně po nich sáhnu zas. A sáhnu po nich, když chci vypnout, když se chci zasmát, když nechci u knihy moc uvažovat, když si chci vzpomenout na devadesátky a své první lásky... Stejně jako u této, nečetla jsem poprvé a někdy v budoucnu si ji dám zas. :-)

PeťkaW.
23.03.2017 3 z 5

Po letech, kdy jsem knihy od Lanczové četla, si jen u opravdu málo z nich dokážu vybavit, o čem vlastně přesně která je, protože vesměs jsou skoro všechny na stejný princip a s obdobným dějem. Tahle se ale v některých ohledech vymyká autorčině tvorbě a možná právě proto mi oproti dalším utkvěla v paměti. Konečně překvapivý konec bez happyendu.
Lanczovou se nebojím přirovnat k hvězdě na našem spisovatelském poli. Září na něm už několik let a je ostřílenou autorkou, kterou knihkupectví milují, protože je vždy zárukou zisku. Po takové záplavě knih není divu, že už nápady na dívčí romány dochází. Chtělo by to víc podobných světlých momentů jako v Mostu do země lásky.

pavlinkaa
12.12.2016 5 z 5

Silný příběh, to jsem opravdu nečekala. Každopádně být na Hanky místě, Marek by neměl šanci. Vždyť začátky na vztahu bývají to nejkrásnější a on to hned z kraje pohnojil .....
Chudák Denisa, takový konec si nezasloužila. Je ale pravda, že deset let zpět jsem také nejezdila jinak a stopovaní jsem brala jako dobrodružství a bavilo mě. V té době to bylo snad i moderní ..... Vůbec jsem si neuvědomovala to riziko a když už, tak jsem si říkala, že by to byla velká náhoda. Denisa si to nejspíš také myslela a jak to dopadlo.
Tohle bylo zajímavé čtení a jedno z nejlepších.

radka2752
14.10.2016 5 z 5

Měla jsem ale vydání, kde je na obalu dívka s broskví :D

radka2752
14.10.2016 5 z 5

Tohle byla pro mě nejlepší kniha od Lanczové. Už je to 15 let co jsem ji četla, ale pamatuju si ji dodnes :)

04.09.2016 5 z 5

Naprosto úchvatná knížka. Patří mezi špičky od Lenky. Čtenářům jednak přinese ponaučení (speciálně mladým dívkám, dlouhovlasým, modrookým blondýnkám :D) a navíc se skvěle čte. Četla jsem ji podruhé, takže jsem věděla, jak to skončí, přesto se slzy neudržely. Postavy jsou neuvěřitelně propracované, každá má vlastní charakter a to se mi hodně líbí. Také dávám plus za to, že autorka moc nerozebírala scény, kdy se Hanka topila v depresích. Myslím, že kdyby to tam bylo omílané stále dokola, leckoho by to nebavilo.

Ann98
02.07.2016 5 z 5

Takový tragický konec jsem teda vážně nečekala! Pěkně jsem si u toho pobrečela - bylo to vážně moc hezký a smutný zároveň. Je až neuvěřitelné, jak nás kniha nutí zamyslet se nad stopováním, u kterého nikdo nemá jistotu, co mu přinese! Ani si neuvědomujeme, jak moc si zahráváme se svým životem. Překvapilo mě, čeho všeho byla Denisa pro lásku schopná. Zradit svojí nejlepší kamarádku - skoro dvojče .. Deny si za to trest zasloužila, ale ne tak krutý. Obdivovala jsem Hanku, jak moc byla statečná, a jak vše dobře zvládla. Myslím, že udělala dobře, když Markovi odpustila, udělal obrovskou chybu, ale tu druhou šanci si zasloužil.

Lenyaa
01.02.2016 5 z 5

Nemůžu jinak než 5*.... Četla jsem jí asi před 14 lety ale pořád si pamatuju jak moc se mi líbila. Pro mladý holky naprosto super!

Vendy_K
24.07.2015 5 z 5

Nádherná knížka plná emocí. Dá se přečíst jedním dechem. Velice se mi líbí děj, sice je smutný, to je pravda, ale takový je holt život. Tato knížka patří mezi mé oblíbené. Půjčila si ji ode mě nejedna kamarádka. :)
PS: s Hankou jsem soucítila, protože mi před týdnem také zemřela nejlepší kamarádka :( Bylo ji pouhých 15 :(

25.05.2015 5 z 5

Měla bych prosím dotaz. Jak se jmenovala ta kniha podle které Hanka s Denčou cvičili? Odpovědi mi pište do zpráv nebo tady do komentářů. Moc děkuji za odpověď :)

22.05.2015 5 z 5

Tak tato kniha mě dost nadchla. Od paní Lanczové není takovýto obrat běžný a o to víc mě to překvapilo. Na začátku mi to přišlo moc zdlouhavý, ale pak se to obrátilo. Možná bych změnila anotaci, protože takto jsem věděla, že s Denisou Marek něco bude mít. Kdyby to tam nebylo napsané asi bych si ani nevšimla detailů jak se postupně Denisa i Marek chovali. Knížka bude stoprocentně patřit mezi mé TOP.

A samozřejmě jsem brečela (jak již několik čtenářek zmiňovalo) jako želva.

exitus
09.01.2015 4 z 5

Úplně první knížka od Lanczové, pamatuji si, že jsem z toho byla úplně v šoku. Ale byl to zajímavý příběh a jako ostatní Lanczovky se to pěkně četlo. A prostě na ní nezapomenu, protože byla první a přivedla mě k mé oblíbené autorce, která se mnou vydržela celé dospívání.

1v8na
03.09.2014 5 z 5

spoiler - příběh byl velmi napínavý. Fascinovala mě Denise, která se jevila jako andílek, ovšem nakonec zradila svou nejlepší kamarádku a odnesla to svým vlastním životem.

Simoneta
16.08.2014 5 z 5

krásná,ale velmi emotivní,taky jsem brečela :(

hradilovi.mk
28.02.2014 5 z 5

Kniha patří k mím oblíbeným od Lenky Lanczové

DianaR
03.01.2014 5 z 5

Chvilkami kýčovité, ale za ten konec to odpustím, protože mě dostal na kolena.

KikiEli
20.11.2013 4 z 5

Tak takhle jsem dlouho žádnou knížku nehltala... :) krásná, poučná, smutná...

Hřibče
23.07.2013 4 z 5

Pane jo! To byla zase "lanczovka"! :) Most do země lásky je opravdu hodně emotivní knížka. Do půlky téměř idyla, ale pak to nabralo na obrátkách až jsem se nestačila divit a smekám před hlavní hrdinkou, že se vším dokázala nějak poprat a zvládnout to. A to jsem si knihu vybrala, že chci nějaké pohodové letní čtení o vodě a táborácích... no, tak příště. :) Každopádně přečtení této knihy nelituji a líbila se mi. :)

Kniha Most do Země lásky je v

Přečtených1 031x