Půl krále

Vlastní rodina ho zradila a nechala napospas smrti, ale princ Jarvi, nedobrovolný dědic rozděleného království, přísahal, že trůn, o který nikdy nestál, získá zpět. Nejprve však musi přežít kruté zacházení, okovy a hořké vody samotného Roztříštěného moře – to vše jen s jednou zdravou rukou. Do tvrdého, neúprosného světa se narodil jako nedochůdče, neumí držet štít ani se ohánět sekerou – jako smrtíci ostří mu tedy slouží vybroušená mysl. Shromáždí zvláštní společenství štvanců a zjistí, že mu mohou pomoci víc, než by dokázal kdokoli z urozených. Přesto může Jarviho cesta skončit stejně, jako začala – ve zvratech, léčkách a neštěstí...

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/386518/pul-krale-OmZ-386518.jpg 4.193

Moře střepů (1.)

Vazba knihy:měkká / brožovaná
ISBN:978-80-7549-953-0

Kniha Půl krále

Alma-Nacida

Mně prostě autorův styl sedí a nezklamal mě ani tentokrát, byť v mírně krotší YA knize. Jediné, co jsem tipla hned po zkáze lodi, byl původ tajemného Nikoho. Holt jsem už stará a protřelá. ????

Alma-Nacida

Etallfa

Hodně dobrý, byla jsem mile překvapená z postav a i z hlavního hrdiny.

jarda108

Za poslední dobu jedna z nejlepších fantasy co jsem četl.

Tesset

Dost nuda. Slíbené intriky byly velmi zřejmé hned zkraje i v průběhu příběhu, takže se žádné šokující překvapení nekonalo. Postavy všechny nesympatické, hlavně Jarvi, ten mi lezl dost na nervy. Zkusím možné ještě jinou knihu od tohoto autora, ale moc chuti do toho nemám.

chodícírohožka

Možná jsem se k této knize nedostala ve správném rozpoložení, ale nějak mě nenadchla. Děj se prostě děl, postavy byly buď nevýrazné nebo přehnané, jejich rozhovory mnohdy vypadaly jako vzájemné předávání hlubokých mouder, některé prvky byly předvídatelné a celý příběh mi připadal poněkud umělý, nepřirozený. Myšlenka vystavět svět na torzech toho současného je podle mě naopak úžasná, geniální. Proto mi připadá škoda, že autor nevěnoval více místa jeho popisu a historii. Kniha by tak pro mě hned vystoupila z fantasy průměru.

mack12

Kniha ma nejake ty mouchy, ale pro me opravdu ctiva! Takova drsnejsi fantazy pohadka na dobrou noc. Ja vecny kritik nemam co vytknout.

DominaCZ

Jak zajistit úspěch psaníčka pro děcka o děcku? Stačí přicmrndávačský podlízavý výrok slavnějšího autora a máme na světě luxusní knížku, která ani luxusní není žejo. Naštěstí nežeru tyhle žánry, tak to na mě neudělalo dojem...jen rozměr a obálka.

Ufňukané děcko, které v ději jakoby pořád zapomíná na svůj handicap (nebo je to chyba vypravěče / překladatele...?) a tak jednou rukou podává OBĚ DLANĚ / VE SVÝCH DLANÍCH, za SVÉ RUCE apod. a prostě je tam neustále veden jako obouruký člověk, aby byl záhy zase ufňukaně jakože realisticky vrácen na zem- aha, já mám jen ten jeden pahýl, tak tedy "myslel jsem svou jednou dlaní".
Jako že hra na city...?

Já na fantasy fakt nejsem no.
Jedna hvězda za obálku.