Mokrá louka

Terezu a Lucii, sestry, co právě společně oslavily šestnácté narozeniny, čekají dva nejsladší měsíce v roce a vlastně jim vůbec nevadí, že je mají strávit doma - a ještě ke všemu pracovně. Zatímco Lucka prodává zmrzlinu, Terka, průbojnější a odvážnější z dvojčat, se při práci v recepci chatové osady Mokrá louka seznamuje se spoustou lidí více či méně zajímavých, normálních i těch druhých, takže o prázdninové zážitky není nouze - a když se v nedalekém tábořišti Na Žabáku usadí parta trampů, nechybí ani letní láska. A protože za dočasně nepřítomné rodiče přebírá vládu v domě i dozor nad dvojčaty trošku potrhlá dvojice moderní babičky a výstřední pratetičky, Terka se rozhodně nenudí: musí zvládnout zamilovanou sestru, akční stařenky i svou vlastní letní bouřku citů a sympatií věnovaných Tomovi, jednomu z trampů. Léto teprve začíná a příběh prázdninových lásek se rozvíjí víc než slibně…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/63_/63081/mokra-louka-Tlo-63081.jpg 3.7378
Literatura česká, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Víkend

Kniha Mokrá louka

JancaMia
07.10.2018

Frky pana Mrkvičky a bábinka s tetinkou jsou báječné . Tahle knížka mě jako 15 letou hrozně bavila a dokonce i po letech.

agatha2
29.12.2017

Coby dospívající dívka jsem, ani nevím proč, knihy od Lenky Lanczové nečetla, Dostala jsem se k nim až někdy po třicítce a od té doby si sem tam nějakou přečtu. Tato mě bavila hlavně díky dvěma praštěným babčám a velectěnému panu Mrkvičkovi.

Sarrah
20.09.2017

Tak tuhle jsem měla jako teenager nejraději. Před dvaadvaceti lety jsem ji přečetla asi 3x :D

EvikU.
07.04.2017

Kniha se četla hezky. Akorát si musím vždy kouknout na první vydání, abych poznala, že jsem to četla. Další obálky se jim mimochodem povedly více, ale člověka to mate. ☺

MíšaK.
26.08.2016

Podle mého názoru jedna ze slabších knih. Jasně byla čtivá, ale děj nebyl nijak zajímavý. Když jsem si sama pro sebe děj shrnula, vlastně jsem tam celou dobu popisovala Richarda a láska k Tomovi? Nedá se pořádně nijak rozepsat. Dalo by se to považovat na takovou tu letní oddechovku k bazénu.

Hřibče
22.06.2016

Příjemný letní příběh, který se velmi dobře četl. Babička, pratetička a pan Mrkvička jsou opravdu kouzelné postavy a už jen kvůli nim stojí za to si knihu přečíst. Každopádně kniha je opravdu dobrá, čte se jedním dechem a je napínavá. Na rozdíl od jiných "lanczovek", co jsem zatím četla, tak v této je opravdu minimum erotiky, ale ničemu to nevadí. Naopak je to ještě takové krásně nevinné. :) Hlavní hrdinka je fajn a s ničím se nepáře, na druhou stranu je to opravdu mladá holka a zkušenosti teprve sbírá, což je hodně znát hlavně na tom konci. Úplně jsem si při jeho čtení říkala: "A kde je jako pokračování?" :D No, asi není, musíme si konec domyslet, ale i o sbírání zkušeností je život. :)

Ann98
22.06.2016

Typický letní román. Musím říct, že babička, pratetička a pan Mrkvička v knize doslova perlili, i slzy smíchu mi občas tekly. Z toho konce jsem byla akorát rozčarovaná, vůbec nevím, co si o tom mám myslet.

lennyd
28.02.2016

Ideální čtení pro dospívající dívky na dlouhé zimní večery - a i když nejsem dospívající dívka, tak se mi jako ostatní Lanczovky i tato četla docela dobře. Sice mi konec přišel až příliš idylický, ale i takové věci se v životě možná stávají..