Mnich, který prodal své ferrari

Mnich, který prodal své ferrari https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35569/mnich-ktery-prodal-sve-ferrari-35569.jpg 4 1397 283

Kniha patřící mezi nejznámější klasická díla s duchovní a psychologickou tematikou. Tato „úchvatná knížka, která přináší potěšení i poznání“, jak se o ní vyjádřil Paulo Coelho, byla přeložena do třiačtyřiceti jazyků a inspiruje miliony čtenářů na celém světě. Vypráví příběh o slavném a bohatém právníkovi Julianu Mantlovi, jenž se ocitl na pokraji smrti, když jednoho dne v přeplněné soudní síni utrpěl infarkt. Jeho fyzický kolaps je provázen krizí duchovní, která jej donutí hluboce se zamyslet nad neutěšeným stavem svého života a vydat se hledat odpovědi na nejdůležitější otázky lidského bytí. V naději, že nalezne štěstí a splnění svých snů, vypravuje se Julián Mantle na putování do nedostupných indických končin obydlených prastarou východní kulturou. Zde se postupně seznamuje se starobylou moudrostí a filozofií, která jej naučí objevovat, kultivovat a ovládat skrytý potenciál vlastního vědomí, těla i ducha. Někdejší slavný advokát, který se postupně oprošťuje od svého dosavadního životního stylu, prochází hlubokou osobní proměnou. Příběh Juliána Mantla čtenáře krok za krokem provází na cestě k sebepoznání a ke smysluplnému a vyrovnanému životu.... celý text

Duchovní literatura New Age
Vydáno: , Portál

The Monk Who Sold His Ferrari , 1997

Petruš999
15.11.2017 5 z 5

Kniha mě donutila zamyslet se o svém přístupu k životu a přikročit k několika změnám. Přečetla jsem si jí asi v ten správný okamžik, kdy jsem na to připravená.

Ajinka126
14.11.2017 3 z 5

AUDIOKNIHA i Knia: Mě se to moc líbilo do první půlky. Pak to nabralo takovou tu americkou přehnaně motivační formu přednášky. Nevím, jak to ohodnotit. Nevím jak a komu to doporučit. Sharma má krásné myšlenky a citáty, ale prodává mi je takovým vtíravým způsobem.

danobat
10.11.2017 4 z 5

Některé pasáže k zamyšlení

petra999
05.11.2017 5 z 5

Úžasná knížka. Opravdu věřím, že tato kniha mnoha lidem pomůže zlepšit jejich život a otevřít jim oči. Četla jsme jí dvakrát a určitě se k ní ještě vrátím.

Ildi
04.11.2017 4 z 5

V dnešnej uponáhľanej dobe, príjemné spestrenie.

Leusee
21.10.2017 5 z 5

Kniha, která vás donutí se zastavit a zamyslet se nad svým životem. Člověku může připadat moc sluníčková, ale abych byla upřímná, v dnešní době tu sluníčkovost potřebujeme. Potřebujeme se více smát a více se radovat z maličkostí. Nehnat se neustále za něčím a jenom se zastavit a být spokojeni s tím, co máme teď. Není to jednoduché, ale přesně k tomu vás tahle kniha může popostrčit.

Tatsume
16.10.2017 2 z 5

Ze začátku jsem měla dost problém se do knihy začíst. Styl psaní mi nesedl. Přijde mi až moc šroubovaná, až moc optimistická (až moc "sluníčková"), až moc za každou cenu dokonalá, až moc se v ní řetězí citáty, přiznané, i nepřiznané.

Navíc mám to "postižení", že už mám několik knih na téma osobní rozvoj načteno, a tak mi tahle kniha přijde jako vykrádačka kde čeho, počínaje Dalajlámou, přes Paretovo pravidlo až nevím, k čemu, a vše je připisováno "mnichům ze Sivany"

S trochou ironie uvažuji, jestli by šla přidat do výzvy 2017 jako kniha pohádek.

ALE - Abych to jenom nesrážela. Je to jedna z mála knížek, která nejen, že říká, jakou situaci změnit, ale také, jak ji změnit. A - to hlavně - ukazuje, že stačí drobné změny, které mohou vést k velkým výsledkům, a jasně je tam řečeno, že to nebude jednoduché a je to běh na dlouhou trať. To je asi největší přínos knihy.

Jaruš7
10.10.2017 5 z 5

Komprese moudra, stylem osvícení, v dnešní přeinformované době je hlad po formě zklidněné sebereflexe a jedno z mála mírumilovných poznávání lidské osobnosti je v této obsáhlé knize přímo léčivé.

Burák
23.09.2017 3 z 5

Motivačních knih a knih o osobním rozvoji jsem moc nepřečetla (vlastně jen asi Čtyři dohody), tak nemám moc srovnání a těžko se mi knížka hodnotí. Sáhla jsem po ni, protože mě zaujal název (ten se mi líbí pořád a považuju ho opravdu za dobrý marketingový tah, bez ironie) a pár lidí z mého okolí o ni mluvilo téměř v superlativech.

Celé je to podané jako dialog dvou dávných přátel, z nichž jeden prošel díky pobytu v horách kde se setkal s moudrým a velkým učitelem, transformací. Život mu to změnilo natolik k dobrému, že se chce o tuto zkušenost podělit. Kromě dialogů je knížka napěchována i vyprávěním různých příběhů s poučením.

Mnich, který prodal své ferrari rozhodně obsahuje mnoho prověřených životních mouder a rad, které člověk tak nějak intuitivně tuší nebo k nim v průběhu života sám dospěje. Tady jsou prostě "všechny" hezky vyjmenované a je k nim dodán stručný návod jak je zařadit do každodenního života. Není to nijak složité čtení, na které by se člověk kdovíjak musel soustředit, naopak bych řekla, že jde i přes to, že se snaží o jakousi praktičnost, dost po povrchu.

Mně kniha život nezměnila, navíc mi trvalo několik dlouhých měsíců, než jsem jsem ji dočetla (a nebylo by to tím, že bych si ji "šetřila" nebo musela v sobě dlouze zpracovávat a nechat doznívat jednotlivé kapitoly), takže doporučit ji přátelům ji úplně nebudu. Na druhou stranu, pokud máte tento žánr rádi, troufám si říci, že budete po přečtení spokojeni.

Leniik33
19.09.2017 5 z 5

Zajímavým způsobem pojatá motivační kniha, která potěší v dnešní uspěchané době. Určitě stojí za přečtení.

Pinkol
13.09.2017 5 z 5

Skvělá motivační kniha, která obsahuje plno užitečných rad a mouder do života

renova
01.09.2017 3 z 5

Knihu by si mel precist kazdy, ktery se honi za vydelkem a denne se stresuje z duvodu, ze neco nestiha. Meli bychom si uvedomit, ze i malickosti mohou pro nas mit stezejni vyznam. Vetsinou, kdyz toto lide zjisti, uz je bohuzel pozde.

Michelph
21.08.2017 5 z 5

Velice zajímavá kniha, která stojí za přečtení. Je plná myšlenek hodných zamyšlení. Pro mě byla kniha poutavá.

NemmamSlov
07.08.2017 2 z 5

Jaaaaj, keby som si ju mal kupit znova tak to neurobim. Mam rad zmeny, ale toto bol omyl. Cela kniha je o rozhovoru mnicha a kamarata. Niektore pasaze strasne nudne. Cakal som asi od toho vela. :/

Wikira
12.07.2017 3 z 5

Stejne informace najdete i v jiných knihách a mnohem ctivejsi formou.

Otas17
07.07.2017

Není to špatná kniha, jen bylo pro mně po čase nezáživné jak spolu hlavní dvě postavy ("mnich" a jeho kamarád) stále hovořili. A také mi přišlo fantaskní chování advokáta, který automaticky přijme vyprávění svého přítele a všechny jeho rady bez přemýšlení, zda je to nutné. Přesto knihu doporučuji :)

Janin
07.07.2017 5 z 5

Nádherný poutavý příběh,plný tak hlubokých smysluplných myšlenek jak zlepšit svůj život.Jak být lepším člověkem,jak žít naplno a žít přítomností.
Doporučuji každému,kdo chce na sobě pracovat,kdo chce proživat každý okamžik života a nečekat na až....

petra7210
04.07.2017 4 z 5

Jedna z prvních knih o pozitivním myšlení, kterou jsem přečetla. Co je v životě vlastně důležité?
Je úžasně napsaná :)

Petra186
29.06.2017

Tuto knihu bych chtěla mít doma kdykoliv po ruce. Nestačí jen přečíst, je potřeba se ke knize vracet, aby si z ní člověk vzal co nejvíce. Pěkně napsáno v příběhu. Určitě doporučuji každému minimálně přečíst.

HaničkaVodička
08.06.2017 5 z 5

Skvele napsana knížka, která se dá beze zbytku použít doslova jako učebnice pohodového života. Taky jí tak používám a stále se k ní vracím. Mám v ní podtrháno bezpočet páží a připravuji kurzík pro lidi.
I příběh, který se "učebnicí" line, je oslovující a hlavně pohodový. Za mne špička :-).