Mlha nad Shadow Sands

Mlha nad Shadow Sands
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537402/bmid_mlha-nad-shadow-sands-662fb64f8eb2b.jpg 4 1997 1997

Kate Marshallová série

Druhý případ vyšetřovatelky Kate v podmanivé interpretaci Martina Stránského. Kate Marshallová a její asistent Tristan Harper vyšetřují další zapeklitý případ. Jak spolu souvisí zmizení mladých lidí a oblast Shadow Sands? A jakou roli hraje hustá anglická mlha? Při potápění ve vodní nádrži Shadow Sands objeví Kate Marshallová mrtvé tělo mladíka, který býval vynikajícím plavcem. Přivolaní policisté případ označí za tragickou nehodu, přestože má Kate své pochybnosti. Postupně se pochybností a otázek vynořuje víc: Proč si šla oběť zaplavat uprostřed noci? Proč jeho zranění neodpovídají policejnímu scénáři? A proč je mrtvých těl, která se v nádrži našla, víc? Je to jen nešťastná souhra náhod, nebo úkladný vrah zneužívá toho, že na něj nikdo nevidí? Kate si je jistá, že okolo rezervoáru Shadow Sands se toho děje víc, než se na první pohled zdá, obzvlášť když v okolí padne hustá mlha. Lidé už roky tiše mizí, a když se ztratí další mladá žena, Kate a její asistent Tristan mají podle indicií jen několik dní na to, aby ji zachránili před stejným osudem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: audiokniha , Grada

Shadow Sands , 2020

AnDyB
15.08.2023 4 z 5

Sérii Kate jsem začala poslouchat díky namluvené audioknize a mluvené slovo u této knihy se mi velmi líbí. Musím říct že druhý díl se mi líbil více než první. :)

hanzmb
10.08.2023 5 z 5

První autorova série mě moc nezaujala a do 2. dílu jsem se už nepustil. To ale neplatí o Kate a Tristanovi. Tahle dvojice mi byla od začátku sympatická. Zápletka na výborné úrovni, okořeněná líčením boje uvězněné dívky o záchranu. Solidní je i popis soukromých problémů obou vyšetřovatelů. Tady jsem se zaháčkoval a brzy se pustím do dalšího dílu.

marketa7
07.08.2023 4 z 5

Moje první Kate Marshallová a naprostá spokojenost. Soukromí vyšetřovatelé Kate i Tristan vyšetřují podezřelá úmrtí a současně řeší i své osobní problémy. Napínavé až do konce, doporučuji.

Duchoslp
01.08.2023 4 z 5

Druhý díl se mi líbil trošku víc než ten první. Kate a Tristan jsou velice nesourodá, ale opravdu efektivní dvojce amatérských vyšetřovatelů. Děj má spád a knížka se čte opravdu dobře.

Péťa1950
27.07.2023 5 z 5

Prolínání osobního života s vyšetřováním, boj s mocnými. Případ sériového vraha, jak to bývá, nejbližší nic netuší. Nelze opomenout Tristana, pro mne nejlepší postava. Přečtěte si, těším se na další případy této nesourodé dvojice.

Brabinka
18.07.2023

Čte se jedním dechem, napětí od první do poslední stránky.

Arlienen
29.06.2023 4 z 5

Druhý díl o Kate Marshallové se mi líbil. Děj odsejpal a já jsem byla na konci knihy. Kate v druhém díle stále bojuje se svými démony a svou minulostí. V oblasti Shadow Sands se ztrácejí lidé a Kate s jejím synem našli tělo v nádrži Shadow Sands. Kate a Tristan se pustili do záhady ohledně Shadow Sands.
V tomto díle jsem měla možnost poznat více postavu Tristana a jsem za to autorovi vděčná, protože Tristan si rozhodně zaslouží více prostoru v knize.

Booky84
24.06.2023 5 z 5

Čtivá a napínavá detektivka, tohle autor umí skvěle a jsem za to moc ráda. Kniha na mě působila tajemně, zvlášť při příchodu mlhy, až z toho mrazilo. Kate a Tristan jsou taková zase jiná dvojice detektivů, tak uvidíme, co s nimi ještě zažijeme.

tereza5844
22.06.2023 4 z 5

Cca 100 stránek mi trvalo než mě příběh úplně pohltil, ale poté jsem zbytek dočetla jedním dechem. Samozřejmě že na pláži - klasická dovolenková detektivka se skvělým příběhem.

Pletynka
17.06.2023 5 z 5

Tenhle díl se mi líbil ještě víc, než první díl s Kate. Do skoro posledních stránek nemáte ponětí, kdo je vrahem a můžete jen tipovat. Navíc Tristan je fakt super parťák!
Roberta jako spisovatele mám moc ráda a jsem ráda, že mě nezklamal ani touhle knihou.

Kacased
14.06.2023 5 z 5

Tristan mě strašně baví. Jeho dějová linka se krásně vyvíjí. Tahle kniha byla pro mě napínavější než Kanibal. Robert umí.

wooloong
09.06.2023 4 z 5

Napínavé čtení zase o jiném sériovém vrahounovi.

judith141
01.06.2023 4 z 5

Chvílemi trochu zdlouhavé pasáže, ale jinak opět napínavé čtení. Kate a Tristan jako dvojka jsou super.

konicekbily
28.05.2023 4 z 5

Impotentní policie při výkonu své služby má štěstí, že Kate při potápění najde utopence a začne se o nesrovnalosti práce policie zajímat. A autor formou krátkých kapitol umožní Kate najít cestu k původní profesi a máme naději, že nová řada bude pěkná a dlouhá.

Canney
15.05.2023 4 z 5

V druhém díle o Kate Marshallové se opět hned od začátku dostáváme do víru dění. Kate se svým synem, Jakem, při potápění narazí na mrtvé tělo mladíka. Policie jeho smrt označí za nehodu a utopení, jenže Kate si tímto závěrem není příliš jistá. Kate se tedy spolu se svým asistentem, Tristanem, vrhá do vyšetřovaní dalšího případu.

Druhý díl této serié se mi líbil o něco méně než ten předchozí a to hlavně proto, že se drží podoné šablony (i co se týče Katina alkoholismu). Doufám tedy, že příští díl se od toho trochu odtrhne. Nicméně to nemění nic na tom, že tahle knížka se čte v podstatě sama - je napínavá a má velmi krátké kapitoly, což je rozhodně plus. Nejzajímavější pro mě byly asi kapitoly s Magdalenou.

SumýšIrena
09.05.2023 5 z 5

Další z řady pěkných detektivek od Bryndzy. Díky kratším kapitolám je kniha hodně čtivá. Nemám, co bych vytkla.

LivN
26.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Asi jsem došla Kate na chuť a začíná se mi líbit. Tento díl byl opoznání lepší než první. A samozřejmě mě nepřekvapilo, že se v knize objevil gay. Spíš jsem se divila, že nebyl už v prvním díle. Jsem ráda, že mám před sebou ještě dva díly. Jen tak dál Roberte si úžasný!

iskrizka
17.04.2023 4 z 5

Návrat k sérii s Kate Marshallovou v hlavnej úlohe ma potešil, lebo Kate je zaujímavá postava. Sympaťáčka, ktorú však stále máta ťaživá minulosť a démon závislosti od alkoholu, s čím denno-denne bojuje. Nie je to typická hrdinka, je však veľmi ľudská a ľahko si ju človek obľúbi. Séria je iná aj v tom, že Kate a jej spolupracovník Tristan nepatria k polícii, ale pátrajú ako súkromné osoby, čím ich vyšetrovanie dostáva iný rozmer. Ráta sa mi aj prostredie na juhu Anglicka, ktoré autor zvolil.
Prípad sám o sebe je dobre vymyslený aj vystavaný, je dynamický a má spád, čomu určite pomohlo aj striedanie uhlov pohľadu zo strany viacerých postáv. Nenudí a nemá hluché miesta. Okrem krimi linky dostane priestor aj do deja šikovne zapracované súkromie postáv a my tak sledujeme nielen Kate, jej zložitý vzťah so synom, a jej boj s alkoholom, ale autor nám tentoraz ponúkne aj bližší náhľad do Tristanovho života. Chválim prostredie vodnej nádrže, ktoré mi pripomenulo inú skvelú kriminálku - kórejský román Sedm let temnoty - a celkovo v rámci svojho žánra knihu vnímam ako vydarený kúsok.

tinka1974
14.04.2023 5 z 5

Do Kate jsem se zamilovala. Je to moje krevní skupina. Příběh jsem poslouchala jako audio a neměl chybu. Od prvního příběhu je to velký posun. Kate tady řeší další případ, prohlubuje svůj vztah k synovi. Tristan je jedno velké překvapení. A oba na konci řeší jedno velké dilema, Katin sen. Vřele doporučuji a těším se na další díl.

Burák
10.04.2023 3 z 5

Líbí se mi Bryndzovy postavy, které tvoří vyšetřovatelský týmy v jeho knihách - jak Erika, tak Kate, ale i ostatní. Jeho příběhy mi až tak skvělé nepřijdou, ale je pravda, že napínavou atmosféru vystavit umí. Takže i když nejsem úplně jeho fanynka, když se mi dostane do rukou jeho knížka, většinou se do ní pustím.
Mlha nad Shadow Sands nijak nevybočuje - pokud máte Bryndzu rádi, bude se vám to líbit. Pokud ne, nevěřím tomu, že tohle je kniha, kterou byste na jeho tvorbu změnili názor.